Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A fogantatás napja, az azt az...

A fogantatás napja, az azt az aktust jelenti, amikor "célba ért" a sperma, vagy utána a kb 10 napot, amikor beágyazódott?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Aktus lehet bármikor, teljesen kiszámíthatatan, hogy mikor "ért célba" a spermium, hisz napokig életképesek odabent. A beágyazódás is bizonytalan, hisz nem egy pillanat, hanem egy folyamat, de a hormontermelés kapcsán kimutathatóbb, kb. 10-14 nappal utána. A "fogantatás" szó eredetéről semmit nem találtam, de ebben a cikkben a beágyazódás szinonímájaként használják így: " Tehát a fogantatás időpontjában a terhesség már 2 hetes"


a cikk eredetiben:

[link]

2012. szept. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a terhességi hét számítása miatt kérdezed, azt a nőgyógyász az utolsó menstruáció első napjára teszi, tehát kb. 2 héttel a teherbe esés előttre.
2012. szept. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elolvastam a cikket de még mindig gőzöm nincs az egészről és bocs az offért,de gondoltam hátha jó,ha tudja a Kérdező, vannak Nála analfabétábbak is ebben a témában.

Nem tudom honnan szokták akkor pontosan tudni,melyik együttlét során csinálták a babát,meg ilyenek???? Meg olvasom ezt az "ovu"-"peteérés" dolgokat is itt folyamatosan,ami a 28 napos ciklusnál a 14.nap körül van azt hiszem és ekkor lehet teherbe esni (mert csak ilyenkor van érett petesejt vagy mi?),de a spermák 5 napig is elélnek,akkor meg ha Valaki a 10.napon szexel lehet pont az a jó,nem is a 14... Meg hogy még bonyolítsam sokszor olvastam már,hogy még menstruáció alatt vagy közvetlen előtt-után is teherbe lehet esni,akkor meg máris nem értem ezt az egész mizériát.

Eleve hogy a kérdésből idézzek,elvileg nem ugyanaz az "aktus napja" és a "célba érés" napja sem,a spermiumok 3-5 napos életképességét tekintve.S itt csak bonyolódik tovább a helyzet a többi fogalommal,szóval tök örülnék,ha Valaki tisztázná már ezt az egészet!:)

Köszönöm!

2012. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!