Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes kismama lányom...

Gjuli kérdése:

21 hetes kismama lányom genetikai UH-ján a baba mindkét pyelonján 9 mm-es tágulatot fedeztek fel. Minden más eredményük tökéletes! Ki volt már ilyen helyzeteben?

Figyelt kérdés
Arra hívták fel a figyelmét, hogy a baba talán nem lesz életképes, ezért 1-2 héten belül el kellene döntenie a terhesség megszakítását. A dilemma nagy! Esélyt adni a babának a további (talán? ) egészséges fejlődésre, vagy a születés előtti elhalálozásra, vagy hogyan később? Talán még kifejlődhet az a kis vese? Ki volt hasonló helyzetben, jelentkezzetek kérlek!

2012. szept. 26. 23:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem!

Az én fiamnak is volt, a 32. héten vették észre, igaz, neki csak 4mm!

Mondta a doki,hogy 1 cm alatt nem érdemes foglalkozni vele, ha meg annál nagyobb, majd megműtik,ha kell, amikor megszületett.

Na de ezért ne lenne életképes!

A fiam 10 hónapos lesz és még mindig meg van neki. Ugyanúgy 4 mm, járunk kontrollra, de egyenlőre semmit nem csinálnak vele, majd kinövi max. két éves korára!

Dokid mit mondott?

2012. szept. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Mivel lathattuk mar hogy az orvosok nem tevedhetetlenek, en tuti megadnam az eselyt a kicsinek. Ha nem eletkepes, majd a termeszet eldonti a sorsat :((( Kivanom hogy minden rendben legyen!!
2012. szept. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
az en kisfiamnak is tobb ultrahangon is lattak mindig mas meretüt, megszületett, es sehol semmi! ugyhogy ez a tagulat nem hinném hogy befolyasolja az eletkepesseget,mert eleg kicsi.
2012. szept. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem. Nekünk is volt ilyen, és azt mondták ez elég gyakran előfordul, főleg fiú babáknál. De életképességről szó sem volt. Kontrollra kellett hordani miután megszületett, 2 éves korára elmúlt.
2012. szept. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elmennék AZ ISTENHEGYI GÉNDIAGNOSZTIKAI KÖSZPONTBA DR HAJDÚ KRISZTINA GENETIKUSHOZ!!!!

hIdd el nagyon jó szakember, vele a továbbiakat is meg tudod beszélni!!!!!!!

2012. szept. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 ketteske ***** válasza:
Sztem is dr.Hajdú Krisztina a megoldás az Istenhegyin. Sok sikert!
2012. szept. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nekünk is akkor fedezték fel a tágulatot, ez nem feltétlen jelent problémát a veséje szerintem már kifejlődött, ez csak vesemedence-tágulat. Van aki ki is növi születés után pár hónappal, az én kislányom most 2 éves, neki a mai napig megvannak a tágulatok (az apjának is van), de semmi bajunk vele, évente ellenőriztetni kell. Én is elmennék Dr. Hajdú Krisztinához az Istenhegyi Géndiagnosztikára, ő tényleg profi!
2012. szept. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

El ne vetessétek, ez nagyon gyakori probléma, Isten mentsen egy ilyen téves döntéstől, ez nem befolyásolja az életképességét!!

Nekem a barátnőm kisfiának volt és ma már iskolás fiú!!

2012. szept. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nekem most vették eszre a 29-heti 4D-n, de azt modta ott is a doktornő, hogy 1 cm-ig normális, és hogy a kisfiuknál gyakori, mert a tekervényes hugyvezeték miatt nem ürül ki 100%-osan a vese. Én is csak jót tudok mondani Dr. Hajdú Krisztináról. megnézetném vele is, nagyon szoritok, hogy ne legyen nagy gond!!!
2012. szept. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem a 38 heti uh-n vették észre, hogy a fiam bal veséjében egy 7*4mm vesetágulat van. Most 4 hónapos, és ugyanúgy meg van neki, uh-ra kell járni vele kontrollra. Azt mondta a főorvosúr, hogy amég nem lesz neki nagyobb, addig semmi tennivaló nincs vele. Általában 1-2 éves korukig kinövik a babák.
2012. szept. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!