Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek nem volt magzatvíz...

Kinek nem volt magzatvíz vizsgálata a betöltött terminus után?

Figyelt kérdés
Kórháza, orvosa válogatja mikor kell a vizsgálatot elvégezni? Köszönöm.
2012. szept. 25. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Olyan nincs,hogy nincs. Ahogy túlléped a terminust,2 naponta nst,köztes napokon vagy az nst-s napokon (mindenhol más) pedig magzatvíz vizsgálat.
2012. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem. Kérdeztem az orvost, azt mondta nincs arra utaló jel, hogy szükség lenne rá. Hétvégére voltam kiírva.
2012. szept. 25. 16:00
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Nekem nem volt, mert teljesen zárt voltam, és mivel normális volt a CTG-m meg az UH-m, nem akarták "megerőszakolni" a méhszájamat (de a legtöbb helyen nem is csinálják ha zárt vagy)
2012. szept. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Én péntekre voltam kiírva, vasárnap megszületett a kislányom, magától indult be a szülés. Nekem is minden rendben volt, addig heti 3x mentem ctgre, volt áramlásvizsgàlat is. Amikor már jöttek a fájások és és burkot repesztettek, akkor derült ki, hogy kaki van a magzatvízben, méghozzá több napos. Szerencsére nem okozott semmi gondot, de nálam sem volt semmi jele. Nem árt ha megnézik
2012. szept. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Butaság,amit az első ír.Ha nem indokolt, nem kell magzatvízvétel terminustúllépés után. Nst (ctg) kell 1-2 naponta +áramlásvizsgálat.
2012. szept. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem sem néztek magzatvizet, csak naponta volt ctg, ill 3 naponta uh.
2012. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A betöltött 40. héttől kezdve minden nap mentem a kórházba CTG-re, 2 napontva volt vizsgálat, megnézték volna a magzatvizet is, de zárva voltam, így nem feszegettek és UH-ot is csináltak 2 naponta. 40+5 hetesen befektettek a kórházba, onnantól kezdve minden nap volt vizsgálat, feszegettek meg minden, de nem tudták megnézni még mindig a magzatvizet. 41+1 hetesen indítottak volna, de a reggeli vizsgálatkor végre sikerült a magzatvízvizsgálat és kiderült, hogy sűrű kakiban úszkál a baba. Tehát már több napja folyamatosan kakilt a vízbe. CTG, UH nem mutatta ki, hogy belekakilt, mert jól volt a gyerkőc.

2012. szept. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Most miért ijesztgetitek így a másikat? 40++ naposan szültem, semmilyen kaki nem volt a magzatvízben. Egyébként csak látszatra gond ez a nagy belekakilás, ugyanis több napos kakiban nem is úszhat a baba , mivel a magzatvíz 3-4 óránként cserélődik! Lehet h pont előtte kakált bele.... A mennyisége meg....Nehogy azt higyjétek már, hogy fekete kis kakadarabok úszikálnak a vízben. A meconium gyakorlatilag egy kis fekete szurok, ami igen, befestheti a vizet zöldesre, de gyakorlatileg feloldódik a vízben, az meg cserélődik. És sokszor nem is azt jelenti, hogyha kakil a baba rosszul érzi magát. Csak annyit, h a bélrendszere 100%osan készen áll a kinti létre.
2012. szept. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem ijesztgetésképpen írtam le a törénetemet, hanem azért, hogy lássa a kérdező, hogy milyen fontos, hogy miahamarabb elvégezzék ezt a vizsgálatot, ha fáj, ha nem.

És mellékesen, ha a doki nekem azt mondta, hogy sűrű kakiban "úszkál", akkor kétlem, hogy a kaki is távozik a víz cserélődése közben. Tehát nem az van, hogy belekakil, lecserélődik a víz és, mintha mi sem történt volna, a tiszta vízben éli a kis életét tovább.

2012. szept. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert nekem is a szülésznő mondta, hogy több napos a kaki, amiben a babám úszkált, gondolom ért hozzá, legalább úgy, mint 8as válaszoló... Azt pedig a gyermekorvostól tudom, hogy legtöbbször átmeneti oxigénhiány miatt kakilnak a vízbe, nem azért mert érettek.

Nem azért írtam én sem, hogy frászt hozzam a kérdezőre, mert mint írtam, szerencsére semmi gondot nem okozott.

Nyilván az orvos dönt, de azért kérdezz rá szerintem.

Én is zárt voltam azért nem csinálták, de már kinyílt a mèhszájad akkor meg lehet csinálni.

2012. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!