Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon fontos! Ha kb.2-3...

Nagyon fontos! Ha kb.2-3 hetes terhes vagyok akkor adhatok vért?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 10:55
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nögyógyászhoz még nem jutottam el sajnos, és én a peteérésemtöl számoltam hogy akkor lehetett esedékes a teherbeesés azota plusz a baágyazodás kb egy hetet írnak, nemtudom szoval lassan két több mint egy hete késik, lassan kettö..
2012. szept. 24. 13:01
 12/18 anonim ***** válasza:

Itt ki tudod kb számolni, hogy hány hetes lehetsz. Csak be kell írnod az utolsó dátumot mikor volt a mensesed.

[link]

2012. szept. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem adhatsz és szülés után is csak 1 év múlva
2012. szept. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2012. szept. 24. 14:13
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen, mindig az utolsó rendesen megjött menstruáció első napja a terhesség első napja (az orvos is ezt kérdezi majd). Mivel a teszt is kimutatta már ezért biztosan 5-6 hetes vagy. Szóval ne adj vért, könnyű terhességet és boldog babázást!
2012. szept. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az első gyerekemnél még nem tudtam hogy terhes vagyok (pont a mensi környékén voltam), amikor adtam vért. Este roborálásként ittam egy kis vörösbort is, ami jól ki is ütött. De az égadta világon semmi baj nem lett belőle. Ilyenkor még olyan pici a magzat, hogy alig van szükséged több vérre. Talán kicsit még jó is, hogy a hiányzó kb. 0,5 liter helyett frisset gyárt a szervezet.

Amúgy sem a doki, sem a védőnő nem foglalkozott a dologgal.

2012. szept. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Tudom nem a kérdésre válasz (de azt már megtettem).Csak kötekedésképp azoknak akik szerint nincs 2-3hetes terhesség: én pl az első perctől tudtam, hogy terhes vagyok. :O Nem is jött meg, amikor kellett volna, pár nap múltán csináltam a tesztet, ami pozitív lett, majd orvos, aki akkor azt mondta, hogy 3-4 hetes terhes vagyok!!! Tehát: miért ne tudhatná a Kérdező, hogy 2-3hetes????
2012. szept. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

kedves utolsó! a nagykönyvi terhesség 2. hetében még csak a peteérés zajlik le, mert ugye egy átlagos ciklusban a 14. napon van peteérés. tehát, itt még nem hogy embrióról vagy petezsákról,de még megtermékenyülésről sem beszélhetünk. onnantól kezdve,hogy a 14. napon a petesejt találkozik a hímivarsejttel és megtermékenyül,még vándorol "egy kört" , ez úgy 7-10 nap,majd ez után ágyazódik be a méhbe. ha minden jól megy,ez akkor is 3 hét és 3 nap, de akkor minden időben zajlott és villám gyors volt ! :) természetesen van korai peteérés, amit egy terhességi teszt vagy uh kimutat már sokkal korábban,mert mint mind olvashattuk is,akár egy orgazmustól is lehet spontán peteérésünk vérzés közben. ez egy nagyon-nagyon ritka eset,de fordult már elő. viszont ilyenkor az orvos el is mondja,hogy a terhességi számolt korral nem egyeznek meg a magzat méretei.

és persze olyat is hallottunk már,hogy a nő a megtermékenyülést érzi. de ezek mind kirívó esetek. épp ezért írták a kérdezőnek,hogy 2-3 hetes terhesség nincs. mert hacsak nem a két különleges típusba tartozik, nem tudhat a terhességéről,hogy létezik-e vagy sem.

2012. szept. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!