Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » (2012. 09.21) Korai terhesség,...

(2012. 09.21) Korai terhesség, ez mit jelent? Örülhetek már?

Figyelt kérdés
Múlt hét pénteken voltam orvosnál azzal, hogy késik a menstruációm(aug.3) Mondta, hogy még nem tudja kitapintani a terhességet, ha van de csináljak egy tesztet, hát én csináltam is ami pozitív lett nagy boldogságomra. De mondta, hogy jövőhét pénteken, azaz ma menjek be mert ilyen belső ultra hang vizsgálatot készít. És meg is tette, mondta h látja hogy van ott valami, egy korai terhesség ( Ambuláns lapon: terhesség, bizonyított. Gravid uterusban szabályos sestations gyűrű, pulzáció még nem látható.) Kérdezte, hogy meg akarom e tartani, mondtam, hogy igen, mondta ,hogy oké, ennek örül. Aztán mondta, hogy ne vegyek forró fürdőt, és nemi életet se éljek. De ennek ellenére ez a szó megijeszt, hogy korai. Segítenétek, hogy mit is jelent ez valójában? Nagyon szépen köszönöm . És még egy kérdés, hogy hogy vagytok azzal, hogy elmondjátok e nagyobb körben is a terhességet 3 hónapos kor előtt? ( a család, és a barátok kis része tudja már) 20/L

2012. szept. 21. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
A korai szó itt arra utal szerintem, hogy még kicsi, mivel még szívhang sincs. Nem feltétlenül rosszat jelent.
2012. szept. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
igaz en kulfoldon elek, lehet mashogy van itt, de nekem a 12. heti uh-ig korai terhessegrol beszeltek vegig
2012. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Kb. 7-8. hétig minden terhességet korai jelzővel "illetnek", nyugi:)

Nagyobb körben ÉN még nem mondanám el.

2012. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:) Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszaitokat. Nem fogom elmondani nagy körben, mert azért félek.. De megpróbálok nem félni.. // Hát mondjuk igen, ha úgy vesszük elég picike lehet még.. Csak félek, hogy azért a koraiba még bármilyen baj bele tartozhat.. // De az is furcsa, hogy külföldön korai terhességnek nevezik 12. hetes koráig, bár valószínűleg azért mert addig van nagy kockázat?! Tényleg köszönöm nektek!! Majd 10-12 nap múlva kell vissza mennem remélem, azért egy aprócska kis méretet fogok tudni, hogy megtudjam az növöget.. :)
2012. szept. 21. 19:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Halkan gratulálok! Majd írd meg mi volt a dokinál! Engem az megijeszt, hogy azt mondta ne élj nemi életet,nekem ilyet nem mondott a dokim!
2012. szept. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Engem amikor ultrahangra mentem a korhazba 11 hetesen akkor is korai terhesnek hivtak. Sztem 12 hetig az. Semmit se jelent ne aggodj. Orulj a hirnek es jo babavarast!!


egyelore ne hireszteld de en pld a legjobb baratnoimnek azonnal elmondtam, mert tudtak h babat akarunk.


26h km

2012. szept. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, engem is kicsit megrémisztett ez a része, hogy ne éljek nemi életet, és nem magam miatt, hanem a baba miatt ijedtem meg.. :/ // Igen nekem is azok tudják akik tudták, hogy babát tervezünk.. :) A gratulációt meg köszönöm szépen, és mindenképpen megírom, hogy mi lett, és hogy mit mond 10-12 nap múlva.. De szerintem 11 napot várok majd. :$ :)
2012. szept. 21. 21:22
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma voltam doktornál, és mondták hogy 2 hónapos babi, volt szívhang is, és 29. én lesz a 3 hónapos, és az uzsoki kórházba kell mennem ultrahangra..:) Szóval minden rendben, és lassan véget ér a kockázatos része a dolgoknak.. :) <3
2012. okt. 2. 20:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!