Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon megijedtem. Doki...

Nagyon megijedtem. Doki rámijesztett. Pedig amugy is rémült voltam. Baj lesz belőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok próbálok mindent leirni.Légyszi segitsetek nekem..

Tegnap éjjel kicsit véreztem nem volt tűz piros vér csak rózsaszines nem darabos meg ilyesmi.Nem görcsöltem.Utánna átment barnába.És tegnap délutántól pedig olyan mikor mákszemek jönnének ki belőlem persze nagyon kicsi csak ha pisilek és akkor sem mindig.De nagyon kétségbe vagyok esve.Tegnap persze az első a doki volt akit meglátogattam igaz nem a sajátom vele csak telon beszéltem ő mondta menjek be hozzá ultrahangra megnézzük mizus van.De mivel nagyon megijedtem mondtam hogy elmegyek ide ami közelebb van /vidéken vagyok/nehogy valami baj legyen.Na el is mentem a doki tök bunkó volt legalábbis sztem.Nem megnyugtatott hanem inkább olyan ideges lettem azóta is csak szinte sirok.Leirom miket mondott hogy neki ez a baba nem tetszik és nem ez lesz az a baba akit megszülök stb a többire nem emlékszek mert azt hittem elájulok és azt is mondta hogy kissebb.10 hetes vagyok ő 9 nek irt ezek az adatok./uterus átm 91x79 mm,gs 36mm crl 22 mm szivműk kimutatható.chorion phondosumban 10x14 mm es hematoma láthato.grav s 9 tollal még oda irta ab imm kiskönyvbe pedig azt irta: kis vérzés c2000 uh/szoval nagyon szmoruan jöttem el tőle.Felhivtam a dokimat hogy mit mondott mondta hogy nyugodjak meg valakinek 2x ekkora a sebe és mégis egészséges babát szült.De hétfőn megyek csak hozzá addig én megörülök.Kérlek irjatok nekem szerintetek mi lesz most a babámmal??Nagyon kétségbe vagyok esve ja gyógyszert nem irt fel azt mondta ilyenkor 12 hét előtt nem szoktak mert bármikor elmehet a baba és akkor nem egészséges nem kell erőltetni szedjek vitamint /azt amugy is szedek/és csak annyit mondott hogy pihenjek de ha akar a baba ugyis elmegy ha akar..szoval tök nyugodt vagyok..:-(( életemben nem voltam még ennyire elkeseredve nem tudom mit csináljak...enél többet mit tudok ????Köszi a segitséget és a véleményeket előre is..


2009. júl. 29. 08:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én végig szedtem a c-vitamint, terhesvitamin mellé is, mivel vasat is kellett szednem és az segíti a vas felszívódásást. Ha túl sokat szednél be, akkor kipisiled.

negyedik

2009. júl. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ja még annyi nekem is azt mondta 2 óra mulva fordulhat a kocka rosszra szerinte...érdekes azóta is megvan de azt mondta kezdődő vetélés szerinte lefog válni a baba és elvetélek/erős vérzés görcs kórház/de jól vagyok és megvan a baba is.És remélem jól van.
2009. júl. 29. 09:26
 13/21 anonim ***** válasza:

Ennek sajnos nincs más gyógyszere,mint a szigorú fekvés.Nekem is ezt mondták,amikor 10 hetesen véreztem.10 napig tartott.


Mindenképpen feküdj!


39h

2009. júl. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én most vasárnap véreztem,ömlött belölem a vér,szó szerint.10 hetes vagyok.Irány a doki,haematoma van a baba alatt,de nagyobb,mint a baba.Irt fel gyogyszert,és szigoruan feküdnöm kell.Én méd most is vérzek,és nekem is inkább barnás már,és olyan "zaccszerü" is.

Pihenj sokat,mást nemigen tehetünk.

2009. júl. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolso pihizzunk akkor:-))

Remélem szerencsénk lesz és megmarad a kicsi babánk és minden rendben lesz..:-))Bizakodom de bizony néha elönti a szememet a könny...:-((

2009. júl. 29. 10:01
 16/21 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hematomam 11 hetesen, amikor az ugyeleten megvizsgaltak, es a doki kihuzta belolem a kezet, tiszta ver volt a gumikesztyu, erre azt irta a leletes papirra, hogy nincs verzes. Hazakuldtek pihenessel es magneziumszedessel, marfel het mulva felszivodott. Nagyon keveset mozogj, nem lesz baj, szigoru fekves es polcold fel a labad.
2009. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a terhességem első 3hónapja alatt barnáztam, hiába szedtem Utrogestant. A doki mondta, hogy a barna folyás az tul.képpen alvadt vér (gondolom a kávészem szerű valamik is hasonlóak lehetnek). 5 hetesen volt egy kevesebb mensi szerű vérzésem, 11 hetesen annyira elkezdtem éjjel vérezni, - szintén rózsaszines nem darabos - hogy mire beértem a kórházba betét ide vagy oda teljesen véres lett a nadrágom is. Azt hittem el is vetéltem/vetélek, de az ultrahangon a doki élő embriót látott (hematómát nem). Nagyon féltem ennek ellenére mivel ha nem vetélek, akkor honnan ez a sok vér, jött a kérdés...és az aggodalom: csak nehogy mégis valami baja legyen a babának ettől.

Tudom mit érzel most. Én is sokat feküdtem és ha valami gyanúsat éreztem rögtön mentem a WC-re és arra gondoltam hogy remélem most nem vérzek! Állandóan a fehérneműt és a wc papírt vizsgáltam, hogy nincs-e rajta vér. Úgy mozogtam mintha tojásokon lépkednék, nehogy kárt tegyek a babában. A férjem félt ha látta a telefonján hogy én keresem, mert mindig azt gondolta most biztos azért hívom mert baj van. Ráadásképpen még az állandó rosszúllétek...

Együttérzek veled. Tudom közhely, de kitartás!

Nem is értem ezt a dokit!!! Nem tudom miért választja ezt a hivatást valaki ha ilyen bunkó!!! Ha egyébként minden rendben van akkor is érzékenyek a kismamák lelkileg, hát még ha ezt kapják az orvosi rendelőben. És utána meg jön a tanács, hogy pihenj sokat és fő a nyugalom!

Szerencsére én azért többnyire olyan orvossal találkoztam, aki olyan mint a saját dokid. Elmondták, hogy ők már nem egy olyan kismamát láttak aki ezek ellenére egészséges kisbabát szülhetett, de persze a rosszra is felkészítettek. De ilyet senki nem mer kijelenteni, hogy pl. van még kb. 10 napod azután elvetélsz!!!

És hogy kicsit megnyugodj ma voltam 19 hetes ultrahangon és minden OK! Már 3 hete érzem ahogy mocorog.

Remélem neked is minden rendben megy majd!

2009. júl. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is kezdek megnyugodni..

Ezek szerint más is van volt ilyen helyzetben sajna.

Remélem nállam is ilyen jól végződik a dolog bizakodom.

Nekem a bugyin soha semmi nem látszik csak akkor ha megyek pisilni és megtörlöm magam.

Milyen magnéziumot szedjek?magne b 6 ot ?És mennyit?És irtátok a c vitamint is azt mennyit vegyek be?

2009. júl. 29. 16:59
 19/21 anonim ***** válasza:
Szia!Tudom nagyon sokan leírták már,de tényleg csak annyit tudsz tenni,hogy pihensz NAGYON sokat.(persze ha van rá módod)Én 8 hetesen véreztem egy kicsit és be is kellett feküdnöm egy hétre a kórházba.Magnéziumot és rutascorbint írtak fel.Volt hematómám is,ami elég sokáig nem szívódott fel.De már 22 hetes vagyok :D Próbálj egy picit megnyugodni(tudom mondani könnyű én is mindig valamin izgulok)Linda
2009. júl. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is Linda

Itthon vagyok betegácsiba ugyhogy sokat pihenek sokat fekszem ..Remélem nem lesz gond mostmr senkinél sem.

És nekem is hétfőn csupa jót mond a doki!

KIvánok mindenkinek egészséges kisbabát!

2009. júl. 29. 19:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!