Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy a terhesség alatti...

Igaz, hogy a terhesség alatti stressz kihat a baba egészségére?

Figyelt kérdés

2012. szept. 2. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ha nem is az egészségére de az idegrendszerére és minden másra tuti. A barátnőm végigsresszelte a terhességét ( idióta pasi, pénztelenség, egyéb bajok), és sajnos a kislánya is nagyon nyűgős, érzékeny és hisztis lett.

Nem tudom ez mennyire befolyásolta, de szerintem közrejátszott.



35hkm

2012. szept. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én mindkét terhességemet végig idegeskedtem. Veszélyeztetett terhesség, költözés (mindkétszer), anyagi terhek stb. miatt.

Az első babám nyugodt, kiegyensúlyozott, a második viszont születéstől kezdve ordítós, hisztis, akit nem lehet megvígasztalni, míg ki nem üvölti magát.

Hozzáteszem, az első fiú, a második lány, lehet a nemek is közre játszanak...

Nem tudom, hogy ez lett volna-e, ha a másodiknál nyugodtabban viselem a terhességet, de sajnos nehéz tenni a stressz ellen, kívülállóként könnyű mondani, hogy "nem szabad idegeskedni", főleg, ha hozzáteszik, hogy "mert árt a babának..."

Na ezzel aztán tényleg sokat segítettek, még rátesznek egy lapáttal, hogy legalább még bűntudata is legyen a szerencsétlen kismamának.

A terhesség alatt amúgy is érzékeny az ember.

Próbálj meg kicsit lazítani, de ha mégis felhúzod magad valamin, akkor ne magad okold és arra gondolj, hogy egészséges és nyugodt babád fog születni.

És így is lesz!

Minden idegességet lehetetlen kikerülni, nincs olyan ember, aki a mai világban nem stresszel!

2012. szept. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. szept. 2. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!