Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell elvégeztetni a...

Mikor kell elvégeztetni a toxoplazmás vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Nekem jelenleg is van és mindig is volt kutyám akivel egy lakásban élek. Most olvastam erről a vizsgálatról. Most vagyok a 26. hétben. Érdemes még elvégeztetnem? Nekem eddig nem ajánlotta sem a dokim, sem a védőnőm.
2008. máj. 13. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább a terhesség elején szokták megcsinálni, de szerintem még mindig érdemes.

Úgy tudom a kutya nem olyan "veszélyes" toxoplasma szempontból, inkább a macskától, ill. nyers hústól, tojástól, stb lehet megkapni.

2008. máj. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első laborvizsgálat alkalmával ezt is elvégzik, 12-13.hét körül. Nézd meg a vérvizsgálatos leletedet, ha rajta van a "toxop IgG antitest" és a toxop IgM antitest, akkor elvégezték a vizsgálatot.

Érdemes megcsináltatni, beszélj az orvosoddal.

2008. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem az orvos a 16.heten akarta megcsinaltatni,de En mondtam neki,h kutya van a lakasban ezert megcsinaltatta a 12.heten.Szeritnem meg most is van ertelme elvegeztetni,mar csak azert is,h mi a helyzet nalad,es,h tutira megnyugodj.

Boldog babavarast kivanok

24 hetes kismama

2008. máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem sok jelentősége van.

A terhesség elején veszélyes, és macska inkább a gonosz tényező. Nekem van cicám, és az ölemben volt végig, és csak a 16. héten csinálták meg a toxot és negatív lett, tehát nem lettem beteg tőle.

És ha + lett volna, se tudni, hogy most kaptam el, vagy már régi fertőzés.

És iszonyat kevés toxos fertőzés van, az állatorvosunk többszáz állat szűréséből még egyet sem talált.

Persze megcsináltathatod, ha az megnyugtat...

2008. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!