Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a vizsgálat, amivel...

Mi az a vizsgálat, amivel biztosan meg lehet állapítani, hogy baba van-e?

Figyelt kérdés

Engem kézzel vizsgált az orvos, aszerint lehetek terhes. A teszteken halvány 2. csík van. Az UH-on pedig nem látott a doki semmit!

Azt tudni kell, hogy ez az UH nem egy nagy nagyítású, sőt, orvostól hallottam, hogy mondja, hogy nagyon kicsi képet ad... És nem is hüvelyit csinált, hanem hasit!

Vérvétel megmondaná az igazat?

7 hetes és 2 napos vagyok számításaim szerint!

Olyan szörnyű ez a bizonytalanság...


2008. máj. 13. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Vérvétel és hüvelyi UH. A vérvétellel a hormonszinted emelkedettségéből (majd a lányok megírják, melyik, mert én elfelejtettem), a hüvelyi UH-n pedig már látszik a baba, sőt, szívhang is van már 7 hetesen.

Esetleg másik doki?

2008. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

szia

szerintem is keress fel egy másik dokit.

nekem az első vizsgálatnál ( hasi u.h.-al )4hetes terhességet állapítottak meg.10nap múlva pedig már szív hang is volt.

sok boldogságot

2008. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, ez lesz, lányok, dokit váltok, aki ér is valamit...

Mert az OK, hogy nem látszik "most" (mondta a doki), de azért egy vérvételre ha elküld, az igazán nem neki fáradtság, hanem nekem...

Megyek másik dokihoz.

2008. máj. 13. 13:59
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia

Amikor En elmenetem eloszor dokihoz akkor 5 hetes voltam,es kezzel is vizsgalt,es huvelyi uh-t is csinalt.Nekem azt mondta,h ilyen korai terhessegnel a legjobb a huvelyi uh.

Szeritnem is az lenne a legjobb,h felkeresnel egy masik dokit,aki tenyleg er is vmit.

Nem tudom pesti vagy e,de En tudok itt pesten ajanlani neked nagyon jo orvost,akinek nem csak maganrendeloje van.

Es a legfontosabb,h ne idegeskedj,mert ezzel artasz a babadnak,aki mar tuti,h a pocakodban van.

Boldog babavarast kivanok

2008. máj. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Sajnos nem pesti vagyok, de köszi, hogy felajánlottad!

Viszont már megvan, hogy kihez megyek majd, de ő csak hétfőnként rendel magánban, úgyhogy várnom kell még majdnem egy hetet. :(

Próbálok nyugodt lenni, nem akarok ártani Neki!

2008. máj. 13. 14:27
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Vérvizsgálatnál a laborban a HCG mutat terhességet, de ez önmagában kevés! Plusz a dokinál hüvelyi UH és vizsgálat!

Sok sikert:)

Nekem 5 hetes terhesen már volt szívhang is...

2008. máj. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia! Egy jó doki akinek jó az uh-ja is, már 5 hetes terhességet hasi uh-val is jól lát. Nekem is ez volt. Nem is csinált se hüvelyi uh-t, se kézi vizsgálatot, csak küldött a laborba, vérvételre, meg elmondta, hogy hová kell mennem védőnőhöz.

Sok boldogságot neked!

2008. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Egyre csökken a reményem, hogy ott van az a baba... :(

Csak akkor meg miért van 7 tesztemen is halvány 2. csík...

2008. máj. 13. 15:36
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem akarlak megilyeszteni, de szerintem ne várj egy hetet, hamarabb menj másik orvoshoz, aki "megkeresi" a babádat. 7 hetesen mindenképpen látszania kell, ha jó helyen van. Egy vérvétellel bizonyítható a terhesség,és ha az ultrahangon nem látszik továbbra sem, akkor a méhen kívüli terhesség lehetősége is felmerülhet.

2008. máj. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi! És tudom... mióta hazajöttem, a fejemben csak a méhen kívüli terhesség gondolata van... nagyon sokat sírok... :(

Jah, és csináltam megint tesztet délután, és ott a 2. csík, halványabb valamivel, de ott van. :( úgyhogy mégrosszabb...

Gondoljatok rám, nagyon szörnyű ez az egész, az időt meg nem vesztegethetem...!!

2008. máj. 13. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!