Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40. hétben vagyok! Baba a...

40. hétben vagyok! Baba a pociban . Majdnem minden uh. Felvételen cumizik, a jobb hüvelyujját. Kint is nagy cumis lesz szerintetek?

Figyelt kérdés
Van már 2 gyerkőcöm,nem nagy cumisak.A kis 3. drágaság egyfolytában hol a köldökzsinórt szorongatta, szája elé pakolta,vagy az ujját szopizta..olyan muris volt látni, jó pár fotó készült is erről... (Csak azon gondolkodtam, cumi talán jobb,mint az ujja, mert az még 7.osztályban is ott van, sima cumit elvehetem 3-4 évesen is.)

2012. aug. 29. 07:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%

Azt nem tudom, hogy kinn is cumis lesz-e.


DE egy gyerektöl a cumit levenni nem szabad, éppen ezért jobb, az ujja. Ugyanis ha egy gyerek testileg is meg szellemileg is rendesen fejlödik, akkor nem fog állandóan cumizni, viszont ha vigaszra van szüksége, akkor ezt nem engedni igen ártalmas. Amelyik gyerek 7-esen is szopja az ujját, azzal valami baj van. Egészséges gyerek legkésöbb 6-7 évesen magától leszokik minden ilyen vigaszról. VIszont ha elveszed töle, akkor más vigaszt keres, és igen sok esetben különféle - adott esetben igen rossz - tikket vesz fel helyette.

2012. aug. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat...! Érdekes...hallottam hasonló verziót...

De azért vannak jópáran körülöttem, egész cumi leszokási mizéria..komoly eszmecsere folyik a leszoktatásokról...Egy bizonyos idő után már többen elvennék!!!

Én engedtem ,cumizzanak, éjjel volt 20 x beraktam, ha kérte..nem különösebben zavart, cumikázik.Az egyik lurkó 2 évesen maga dobta el, a másik a télapó puttonyába dobta :-)

2012. aug. 29. 07:45
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Hát nem tudom,én emlékszem,hogy megfogadtam,hogyha iskolába kerülök,akkor nem szopom tovább az ujjamat. Anyukámnak is büszkén mondtam,hogy én nagylány leszek akkortól. Mégis a 2. osztály végéig cumiztam az ujjam,szégyen vagy nem szégyen. Az öcsém sima cumis volt,tőle elvettük,amikor már tudott beszélni. Azt mondtuk elvitte a cica a kicsinyeinek. Eleinte keresgélte,talán egyszer sírt miatta,de elfogadta,hogy a cica kicsinyeinek jobban kell. Sztem nem hülyeség elvenni a cumit egy gyerektől,hiszen ha megszokik valamit,arról le kell szoktatni. Arra sem vár az ember,hogy majd egyszer csak magától ráül a WC-re és soha többet nem kell neki pelus. Na mindegy,kedves kérdező,a válaszom,szerintem igen!cumizni fogja a kis ujját :)
2012. aug. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok, négy gyerekkel.

Az elsö kettö az ujját szopta, ennek az volt az elönye - a már emlitetten kivül, hogy játszani nek tud egy gyerek sem úgy, hogy közben az ujja a szájában van, mert a keze kell a játszáshoz. Alvásnál meg elég mindegy volt nekem, léyneg, hogy nemik jó legyen. Mindketten az óvóda végefelé egyszercsak elhagyták. (És az általános véleménnyel ellentétben a foguk sem deformálódott el, nem kellett fogszabályzó sem.)

A másik kettö viszont csak a cumit fogadta el, de nálunk az volt a szokás, hogy amikor kicsit nagyobbak lettek - már másztak, mentek - attól kezdve alapesetben alváshoz kapták meg, nap közben csak akkor, ha kimondotttan kérték (unalomból nem cumiztak). Mielött elkezdödött nekik az iskola, egyszer maguktól bejelentették, hogy ök nagyok és nem kell nekik többet. Ennek ellenére letettem a cumit, mert féltem, hogy még hiányozni fog nekik, de azóta sem kérték, pedig már több év telt el.

2012. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Negyedik babámat várom ,de ha cumis lenne a kicsi én bizony ink a játszócumira szavazok mint az ujjacskájára. A három gyermekemből kettő játszócumizott ,és egyikőjük ujjszopós volt .A két cumi cumis elhagyta igen hamar egyikőjük tán egy éves kora körül már nem is igényelte ,kisfiam valamivel tovább olyan 2 éve koráig cumizott. Az ujjszopós lánykám viszont még iskolába menet is cumizta az ujját .Semmivel sem éltünk stresszesebb életmódot és nagyon kiegyensúlyozott volt a kislányom a mai napig tán ő a legmagabiztosabb gyermekem a három közül ,és mégis.. Fogai bár szépek hál istennek ,de határeset volt ,hogy kell -e szabályozó . Ujjacskáján pedig évekig viselte a nyomát még most is ott van egy pici dudor . Mindhárom gyermekem viszont extra sokáig cicizett !:))

Ujjszopóskám már a pociban rengeteget cumizott a mostanra várt kisfiam is látványosan bekapta az ujját az egyik uh -felvételen ,de ha kibújik én ink a sima cumi cumit fogom előnyben részesiteni nála persze azt is csak akkor ha muszáj lesz ,ha lehet most azt is kihagyom . Mint ahogyan a kisfiamon kivül (aki az első babám ) a cumisüveget is elhagytam ,és nagyon szépen működött minden anélkül is .Az ember mindig tanul .:))

2012. aug. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok .Látom a kérdésed tegnap elötti .Talán már kis is bújt az apróság ?:O:)))

Ha van levegővételnyi időd kérlek ird meg ,és ha egyben még vagy sem nagyon sok boldogságot kivánok .:)

2012. aug. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszaitokat, és ,hogy időt szántatok rám.

Még bent a baba pociban...hát kíváncsi leszek mi lesz a végeredmény??? mert ez a cumi mizéria,itt leng körülöttem.

Volt 1 osztálytársam, gyönyörű szép,okos lány volt.Mindig ámulattal néztem rá, szinte bálványoztam...tökéletes volt a haja,arca,fogai,alakja-kitűnő bizi!Na mindegy 7.-ben osztálykiránduláson egy kispárnával takarta este, szopizta az ujját.Lelombozott kissé...azért nem szeretném ha ez eddig fajulna nálunk is.Ott is megvolt a normális családi háttér, jómódban éltek,okos szülők..én nem hinném a csaj szorongott bármitől is, inkább szórakozás volt neki.

Na most mi is nagy szeretetben élünk...ha szopizza a kis ujját ,gondoltam bedugom neki a sima cumkót ha elfogadja...

:-) ez nem olyan nagy baj talán...? ha kibújik a minimanó,majd utána is írok,mi a végeredmény...de azért aki kommentel még KÖSZI SZÉPEN!

2012. aug. 31. 13:19
 8/18 anonim ***** válasza:
Szia!Kislányomnak mikor megszületett ki volt szívva az ujja töve doki mondta hogy cumizott bent a drága!Most 2 és fél éves már csak alvásnál szopizza az ujját!A cumit próbáltuk de nem fogadta el!Boldog babavárás könnyű szülést kívánok! :)
2012. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A kisfiam szinte ki sem jött a pocakból már szopiza :) Olyan aranyos volt, a szülésznő is rácsodálkozott :) Az volt az egyetlen alkalom. Utálta a cumit és amint cicizett elmaradt az ujjszopás is.
2012. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
jéééé...de érdekes ! köszi aki írt, most már kíváncsi vagyok én is!
2012. aug. 31. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!