Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bevállaljam a 3. babát?

Bevállaljam a 3. babát?

Figyelt kérdés

Kislányom 4, kisfiam 1,5 éves. A kicsi most menne bölcsibe, én pedig decemberben mennék vissza dolgozni. 4 év kihagyás után. Amikor még nem voltak gyermekeim, mindig 3 gyerekről

álmodtam. A kislányommal könnyű terhességem volt, "könnyű" szülésem, és egy igazi minta baba volt. A kisfiammal, már magas vérnyomással be kellett feküdnöm, a szülésem könnyű volt, csak nagyon fájdalmas. Az első 9 hónap nagyon durva volt, ekkor eldöntöttem, hogy soha többet 3. Viszont most arra gondoltam, hogy még most kéne bele vágni a 3. gyerekbe, míg nem megyek vissza dolgozni, mert ha munkába állok, utána max. 5 év múlva vállalnám be. Olyan tanácstalan vagyok, nem tudom eldönteni mi legyen.


2012. aug. 27. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha anyagilag megengedhetitek magatooknak hogy nem mész vissza dolgozni, akkor vállald be. Én is 3 babát szeretnék, és minnél jobb lenne ha kevés kor különbséggel, bár én még csak az elsőt várom. Fizikailag bírnád egy 5évessel egy két és fél évessel és egy újszülöttel? Ha igen, vállald be! :)

22hkm

2012. aug. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olyan fura az élet ,nekem van két 1,5 éves kicsikém,és habár nem mostanra terveztük de múlt héten csináltam egy pozitív tesztet mi akkor kicsit sokkolt de azóta rájöttem arra mivel igenis hiszek abban hogy mindennek mindig oka van szóval rájöttem hogy ha most ő nem fogant volna meg akkor talán nem is igen lenne már egy 3. gyermekem miközben én is mindig 3-mat szerettem volna,áprilisban amikorra ki leszek írva szóval vissza akartam állni a munkába ,a kicsik mennek oviba és mivel 31 leszek nem hinném hogy 2-3 év múlva belevágtam volna még egy terhességbe,így én azt mondom inkább most szüljél mert lehet később nem akarsz majd,vagy a korod miatt vagy mert ahogy nőnek a gyerekek nem akarod megint előről kezdeni e,ezt neked kell mérlegelned,majd írd meg hogy hogyan is döntöttél:))
2012. aug. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolkozz el azon, ha most nem vállalod be a 3. babát, éreznél-e hiányt. Boldogan mennél vissza dolgozni? Kikészít az, hogy otthon kell lenned a gyermekeiddel? Vagy pedig szereted ezt az állapotot?

Szerintem most vállald be, mert később lehet megbánnád.

2 fiús

2012. aug. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eléggé bizonytalan vagyok. Kicsit vissza mennék már dolgozni, de úgy érzem, hogy 2 évig még simán el lennék itthon. Szeretem ezt az állapotot. Egyedül amitől félek, a terhességtől és a szüléstől, de nagyon. Szerintem, addig kap esély amíg vissza állnék dolgozni, ha nem jön össze akkor, majd 5 év múlva újra gondoljuk. Remélem egy pár hét múlva beszámolhatok az öröm hírről. Köszönöm a hozzászólásokat :)
2012. aug. 28. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!