Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most hogy terhes vagyok...

Most hogy terhes vagyok egészségesebb ételeket kell ennem és üditőkből sem mindegy hogy mit iszok?

Figyelt kérdés

mert arra gondolok hogy a bóvli üditöket le kell cserélnem a drágább és minőségileg jobbakra?

és a kajákkal meg az a gondom hogy pl.szeretetm a csokikat amiban nincs is vitamin. meg a szendvicseket. levest meg alig eszek. szoval nemtudom. de a gyümölcsöt meg nagyon szeretem . esetleg azzal potolhatom?

vagy ti hogy csináljátok?

mit és hogyan változtattok


2008. máj. 12. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamennyire érezni fogod... de beszéld csak meg az orvossal. A gyümölcs csak használhat! ...de egyre figyelj oda: ne keverd a többivel. Evés után ne egyél gyümölcsöt jó pár óra hosszat (míg éhes nem leszel) - és gyümölcs után se egyél mást, legalább fél óráig.
2008. máj. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tehát ez valahogy úgy néz ki,hogy csak olyat,ami jól esik.Meg kell próbálni kerülni a lehető legnagyobb mértékben a szinezékeket.Tehát zacsis leves,porkaják,a szénsavas dolgokat is jobb kerülni.Inkább sok zöldséget,gyümölcsöt,szénsavmentes vizet,100%os gyümileveket,rendes,minőségi alapanyagokből készült főtt kaják.Én az életmódomból adódóan sokszor szendvicset ettem napközben,mert főiskolás vagyok,és nem tudtam hol megmelegíteni a főtt kaját.Kerülni kell a túlzott sózást,kávét napi 1 max 2 re csökkenteni,és abból sem erőset.De egy nemjó minőségű élelmiszerrel(pl agyonvegyszerezett zöldségek...)pont annyit ártasz,mintha zacskóslevest ennél.

A változásokat mindig úgy iktattam be,ah a szervezetem kívánta.Mondjuk szeretek főzni,így azt baba előtt is napi rendszerességgel műveltem,meg azelőtt is mentes vizet ittam.De mondjuk leszoktam a dohányzásról,a reggeli kávét eleinte gyengítettem,majd teljesen elmaradt.Néha az íze kedvéért csinálok tejeskávét.Igyekszem minél több zöldséget gyümölcsöt belerakni az étrendbe,minimális mennyiségű só...friss saláták.Amire nagyon oda kell figyelni az a minőség.Az édességeket is próbálom minimalizálni,de annyira szeretem(korábban is iszonyú csokis voltam,csak akkor nem látszott ennyire a fenekemen:))

Ugyanakkor számítsz meglepő változásokra az étrendeddel akpcsolatban.Lehet lesznek olyan ételek,amiket eddig imádtál,és most rá sem bírsz nézni.(Így jártam az egyik kedvencemmel.)Lehet lesz olyan,amit eddig el nem tudtat képzelni,hogy elfogyasztod,és most meg meg vagy veszve érte.(Nekem a második trimeszter és a harmadik feléig volt olyan,hogy napi fél liter tejet minimum meg kellett innom,mert ha nem minden bajom volt.Előtte soha nem ittam meg a tejet,évente 2 deci kakaó volt a fejadagom nagyjából.)

De az egész várandósságod alatt az legyen a jellemző,hogy figyelsz arra,hogy a szervezeted mit szeretne.Ez nem csak az étkezésre vonatkozik,hanem az élet össze területére.Nem szabad megerőltetni,túlhajtani magadat,mindig érezni kell,hogy hol a határ.Ha azt érzed,hogy elég,és le kell dőlnöd,akkor,ha még egy halom mosatlan van a konyhában,és lenne még egy csomó dolgod,akkor is pihizz le 1-2 órára.Ugyanakkor próbálj meg aktív maradni,mert a babának is az a legjobb.No és élvezd a várandósság minden percét:)


39 hetes kismama

2008. máj. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia! :)

igen, az üdítőkkel csínján, de ha megkívánod, igyál belőle, mert nem jó ha mindig ellenállsz a megkívánt dolgoknak! én meg voltam halva a csokis palacsintáért, meg mindenféle palacsintáért, ettem is, de inkább azt amit én csináltam és tudtam mi van benne :). ha csokit kívánsz, edd, módjával. a gyümölcs nagyon kafa, mert ha ehetnéked támad pár szem szőlő, eper, alma olyan mint a megváltás :). több víz, több gyümölcs (én pont a mandarinos voltam) és terhes vitamin. estére nekem hamar megemelkedett a savam, ezért pár szem keksz lefekvés előtt, amúgy meg minden ami jól esik!!! :)

34 hetes mami :)

2008. máj. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A minőségi csoki nagyon egészséges! Étcsokira gondolok, a Milka még nem számít annak ;) Tele van antioxidánssal, vassal!

Üdítők helyett igyál inkább ásványvizet, mert ha hajlamos vagy rá, elhízhatsz!

A szendviccsel nincs baj, ha néha teljes kiőrlésűt veszel, legyen benne fehérje (sonka pl), sajt, salátaféle

2008. máj. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!