Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogyan boldogultatok?

Ti hogyan boldogultatok?

Figyelt kérdés
elég hülye kérdést fogok feltenni,de hát eléggé foglalkoztat!22 hetes vagyok és már van pockom(nem nagy,de azért alakul) és lassan már érzem a hátrányát is!elég banális lesz ez a kérdés,de ti pl hogyan élitek meg az ilyen dolgokat,mint mikor mondjuk kádól kell kiszállni,popsit törölni,ott alul borotválkozni vagy lábkörmöt vágni?nekem már azért kezdenek ezek nehezemre esni...olyan mintha ilyenkor valaki beletérdelne a hasamba,eléggé nyomódik!
2012. aug. 24. 14:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az elsővel semmi gondom nem volt, szülés előtt pár nappal még körmöt vágtam, borotválkoztam. Cipőt néha a párom kötötte be, amúgy azzal se lett volna baj. Arra emlékszem, hogy az ikeában próbálgattam fotelokat és volt, amiből nem tudtam magam kinyomni:-D

Most viszont a másodikkal annyira fáj a derekam, hogy ha lehetne, már most kérnék edát a hátralévő 4 hónapra. Este körmöt lakkoztam a lábamon, de mondtam a férjemnek, hogy lemosni ő fogja. Vagy így marad:-) Egyszerűen minden mozdulat fáj, de az élet nem áll meg, erről gondoskodik is a 21 hónaposom... Őt nem volna szabad emelgetnem, tudom, de azt meg hogyan???

2012. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én el vagyok kényesztetve! :) Nekem a párom vágja a lábkörmöm, és borotvál odalent. Na jó, a cipőt még egyedül húzom fel, meg popsit is magam törlök, de azért nagyon hálás vagyok a páromnak, hogy a borotválkozást és a lábkörömvágást vállalta. Ja, meg a lábszőrtelenítést is. :) Szerencsére nekem csak az alsó lábszáramat kell szőrteleníteni.

Nekem a nagy pocak inkább abban okoz gondot, hogy nem tudok sokáig állni. Ha megyek, akkor akár 2-3 órát is tudok menni, de pl egy durvább mosogatástól leszakad a hátam. Ma pl nagytakarítást rendeztünk a párommal, enyém volt a porszívózás meg a felmosás, övé a portörlés meg a mosogatás, bár így is kipurcantam a végére.

Meg a felkelés a kanapéról semi egyszerű, főleg ha félig fekvő helyzetbe csúszok filmnézés közben. De legalább edzem a karom a későbbiekre. :D


Szép babavárást nektek!

2012. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

:) Jó téma.

24+4 vagyok, és olyan nagy a pocakom, h mikor megkérdezik, h mikor szülök, és én mondom, hogy a mikulás hozza, szörnyülködnek, hogy jaj te szegény, mekkora lesz még. :) Komolyan: 112 cm, igaz, ez már 4 hete ekkora, előtte három hét alatt nőtt ekkorára... Már mondtam a Picilánykának, ha lehet, a meglévőn belül növekedjen. :)


Szóval igen, ez a méret felvet néhány komoly problémát. A legrosszabb, ha hanyatt fekszem, ezt napi szinten a kommunikáció miatt megteszem :) - úgy érzem magam, mint egy hanyattesett bogár, amelyik minden lábával kalimpál. :D


Én általában zuhanyzom. Július közepén az akkori kánikula utolsó napjaiban sokat feküdtem be a kádba, mert jól esett nagyon elfeküdni a langyos vízbe. Simán kiszálltam. Aztán a végén, ahogy visszatért a kánikula, az előző élményen felbuzdulva megint belefeküdtem, és a végén megfogadtam, hogy soha többet. :D Alig tudtam kikászálódni. A wc-n nincs problémám, ott csak a legelején, úgy két hónaposan éreztem úgy, hogy nem tudok eléggé fordulni, de most már beleedződtem, és nem gond. A borotvát tükörrel, kádra feltett lábbal, a körömvágásnál pedig a kád külső szélének közepére ülök, a belső szélére teszem a lábam, és a pocakomat igyekszem a lábaim közé tenni.


A zokni és a kötős cipő probléma. Sajnos erősen vizesedek a 3. héttől, és semmi más cipőt nem tudok felvenni, mint egy darab kötős cipőmet, meg az itthoni papucsomat, de abban nem megyek utcára. A cipőkötésnél székre teszek újságot és fellépek rá, de néha a férjem felajánlja, hogy megköti.


Hát kb. :)


De azért nagyon boldog vagyok. :)

2012. aug. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem szép nagy hasam nőtt a végére:

kádba be és onnan kiszállni a férjem segített. Akkor már alul nem szőrtelenítettem, a lábkörmömet meg úgy vágtam, hogy a hasam mellé húztam fel a lábam. A cipőkötést guggolva oldottam meg, abban is akart a férjem segíteni, de az nekem egy kicsit kellemetlen volt.

2012. aug. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!