Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes terhességnél nem...

16 hetes terhességnél nem csinálnak UH-t?

Figyelt kérdés

12 hetesen voltam utoljára, akkor rendelt vissza 4 hét múlva. a héten levették az AFP-t de még nem jött meg az eredménye. most nem kellett volna ultrahangozni?

Azt mondta, ha meglesz a vérvétel eredménye, azzal kell kórházba mennem UH-ra, vagy magánrendelésre. (most szakrendelőbe járok terhesgondozásra)

Miért kéne nekem magánrendelésre mennem?

Nektek hol és ki csinálta a 16 hetes vizsgálatot?


2012. aug. 23. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Én addig nem is mehettem AFPre amég nem uh-oztak meg. Utána mentem a nőgyógyászhoz, aki megírta a beutalót AFPre.

18 hkm

2012. aug. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és én sem fogok magándokihoz járni...
2012. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért "kellene" magánra menned,hogy fizess,zsebbe menjen a della!

Vannak akik csinálnak minden hónapban uh-t,de a többség csak a kötelezőt csinálja (12.,18.,28. és a 36. hetit). Eredetileg elég,ha csak az eredménnyel a kezedben mész a 18. heti (18-22. hét között) uh-ra.

Nálunk "különleges" doki van. Amikor 13 hetesen naplószámot kértem a vérvételes papírokra,akkor azt mondták,hogy még egy uh-amivel pontosan belövik mennyi hetes vagyok- kellene. Megjegyzem,egyik terhességemnél sem volt ilyen!

Én a doki bunkósága és higiéniája miatt csak uh-ra és nst-re jártam már a 2. és a 3. gyerkőcöt várva is. Hiába mentem voltan sűrűbben,uh-t nem csinált többet mint ami kötelező...


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv:3lányos,16hkm

2012. aug. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18 hetesen van uh, előtte próbálj meg egy pár nappal bemenni az eredményért :) nem kell magánra menned, elég a kórház, mert a 18. hetit nem mindenhol lehet megcsinálni.
2012. aug. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 15 hetesen voltam dokinál, nem csinált uh-t, csak adott afp-re beutalót. Nem mindenhol szoktak sztkban uh-zgatni csak a kötelezőket, nálunk azokat is a területi kórházban csinálják. A sztk rendelőben csak hüvelyi uh van. Én is kiváncsi vagyok, hogy ha majd megyek a 30.heti kötelezőre a kórházba, utána valóban csak a 36.héten lesz a következő, és közte meg semmi? De valószinüleg nem.

25 hetes kismama

2012. aug. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is az a szokás, amit írtál.16 hetesen vérvétel, annak az eredményével 18-20 hét között a második genetikai UH.

Kicsit hosszú az idő a két Uh között, ezért mi 16 hetesen elmentünk 4d-re.


28 hkm

2012. aug. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!