Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok mégis szomorú,...

Terhes vagyok mégis szomorú, pedig minden álmom hogy babám legyen. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szerdán leszek 2hetes.Mit kellene hogy érezzek? Néha csak émelygek,de csak este vagyok olyan rosszul.A másik meg az lenne hogy:

21 éves vagyok.és kb két hete szakitottunk a barátommal.De most derült ki hogy terhes vagyok.orvosnál még nem voltam.csak a teszt kimutatta.Nem tudom hogy mit csináljak,mert ha itthon megtudják akkor engem nagyon megfognak szidni,meg hasonló.A srác még nem tudja hogy babát várok,de egyszerűen nem tudom hogy válalná e,mert most azé szakitottunk mert kicsit élni akar.ő 19éves,de viszont ha a gyerekéről lenne szó,nem tudom hogy hogy állna hozzá.Kérlek titeket hogy segitsetek,mert nagyon kétségbe vagyok esve.Levelezőre járok heti kétszer(érettségi).Van szakmám is.Nekem régen azt mondták hogy nem lehet gyerekem mert hogy nincs oetefészkem.De a végén kiderült hogy mégis van.És ha elvetetném lehet nem lehetne több.De félek hogy egyedül nevelném fel.Félek hogy itthon mit mondanak,mert nagyot csalódnának bennem,mert nem igy ismernek,és nem igy neveltek.Segitsetek hogy mit tegyek:S


2008. máj. 10. 21:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Most biztos sokan el fognak ítélni azért amit írok, de én 22 évesen vetettem el az első babámat. Mindenki tudott róla, a szüleim is és az akkori párom is. Én akkor úgy ítéltem meg, hogy olyan élethelyzetbe született volna a baba, amit én mondjuk nem szerettem volna. A párommal nem volt olyan a kapcsolatom, játékgép függő volt (szerintem ma is az). A lényeg, hogy tudtam, emiatt elvenne együtt maradnánk és tönkretenném az életemet és ezzel együtt a babáét is. Hatalmas lelki problémát okozott. Főleg az, hogy én azt éreztem jobb lesz így, de hatalmas lelkifurdalást keltettek bennem azok a "kedves" emberek, akiknek hivatalból az a dolguk, hogy lebeszéljenek az abortuszról. Még szerencse, hogy a szüleim mellettem álltak. Ők úgy gondolták az én döntésem. És ez így van. A te döntésed! Készülj fel, hogy nagyon nehéz lesz. Én most 29 éves vagyok és 26 hetes kismami. Boldog vagyok! A babám olyan családba fog születni, amilyet megálmodtam neki. A férjemmel együtt nagyon várjuk!

2008. máj. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy beszámoltál! Szorítunk! Várjuk a jelentkezésedet!
2008. máj. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én is elvetettem 21 évesen,mert el sem tudtam képzelni,hogy anya legyek.Gyógyszer mellett maradtam terhes.Viszont a Te azt írtad,hogy vágytál erre a kis csöppségre.Így minden teljesen más.Csak a saját érzéseidet vedd figyelembe,hisz a te életed változik meg tőle bárhogy is döntesz.
2008. máj. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

semmiképpen ne vetesd el! én a helyedben nem kockáztatnék! arra gondolok, hogy ha igaz, amit a dokik mondanak, mármint hogy vannak nőgyógyászati problémáid, lehet, hogy később, amikor nagyon szeretnél, nem sikerülne teherbe esned, és a mostani abortuszt úgysem tudnád soha megbocsátani magadnak!

ha az apa esetleg nem vállalná a gyereket, akkor se ess kétségbe, egyedül is fel tudod nevelni! biztos nehezebb egyedül lenni, mint családban, de a babát mindenképpen szüld meg!

2008. máj. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ma a volt párommal elmentünk a nőgyógyászhoz,megvizsgált,utána átküldött ultrahangra.Ott viszont már jobban megerősitették,és kiderült hogy nem két hetes hanem már 5hetes lennék holnap.Ezt azért irom úgy hogy lennék,mert amikor haza értünk megjött a mensim:( A v.barátom azonnal vissza vitt a kórházba,mert megilyedtünk,és ott azt mondták,hogy elhalt,felszívódott,nem volt életképes,és igy a vérzésemmel távozott.Megakartuk tartani,a párom is mellettem lett volna.De a baba jobbnak látta igy hogy nem jön világra.Valahol jó is de nagyon rossz hogy elveszitettük.A srác az mellettem van most,mert nagyon rosszul vagyok lelkileg,de hogy a jövőben hogy lesz velünk azt nem tudom.Aki azon gondolkozik hogy elvetesse,hát én nem ajánlom,mert elvesziteni is szörnyű,nem hogy akarattal ártani neki.Nektek meg jó babázást,és köszi a tanácsotokat:)
2008. máj. 13. 15:42
 16/19 anonim ***** válasza:

szegénykém!annyira fáj hogy ez történt veled!nagyon sokat gondoltam rád,hogy mi lehet vajon.most olvastam csak...nagyon sajnálom.tudod nekem is azt mondták nem lehet babám.6 éve próbálkozunk.talán egyszer.hidd el neked is lesz!remélem jól vagy és kicsit lelkileg is helyre jöttél.a volt barátoddal mi van?kibékültetek?

az 1.válaszoló voltam.

2008. jún. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm hogy gondoltál rám:) Nem békültünk ki,megbeszéltük hogy külön folytassuk,ha már igy alakult a babával.De jobb is igy.lelkileg is kezdek helyre jönni,bár vannak napok,hogy arra gondolok hogy most mennyi idős lenne már a baba,meg ilyenek,és ilyenkor elsirom magam.de igyekszem magam rajta tul tenni.(csak nehezen megy)Szoritok neked,hogy neked is legyen babád.köszi mégegyszer hogy irtál.szépnapot,és sok szerencsét:)
2008. jún. 18. 14:03
 18/19 anonim ***** válasza:
Most olvastam a kérdésed.Nagyon sajnálom ami veled történt:(
2010. nov. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Szia. Régi történet, már nem fáj annyira mint akkor...
2010. nov. 9. 08:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!