Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok mégis szomorú,...

Terhes vagyok mégis szomorú, pedig minden álmom hogy babám legyen. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szerdán leszek 2hetes.Mit kellene hogy érezzek? Néha csak émelygek,de csak este vagyok olyan rosszul.A másik meg az lenne hogy:

21 éves vagyok.és kb két hete szakitottunk a barátommal.De most derült ki hogy terhes vagyok.orvosnál még nem voltam.csak a teszt kimutatta.Nem tudom hogy mit csináljak,mert ha itthon megtudják akkor engem nagyon megfognak szidni,meg hasonló.A srác még nem tudja hogy babát várok,de egyszerűen nem tudom hogy válalná e,mert most azé szakitottunk mert kicsit élni akar.ő 19éves,de viszont ha a gyerekéről lenne szó,nem tudom hogy hogy állna hozzá.Kérlek titeket hogy segitsetek,mert nagyon kétségbe vagyok esve.Levelezőre járok heti kétszer(érettségi).Van szakmám is.Nekem régen azt mondták hogy nem lehet gyerekem mert hogy nincs oetefészkem.De a végén kiderült hogy mégis van.És ha elvetetném lehet nem lehetne több.De félek hogy egyedül nevelném fel.Félek hogy itthon mit mondanak,mert nagyot csalódnának bennem,mert nem igy ismernek,és nem igy neveltek.Segitsetek hogy mit tegyek:S


2008. máj. 10. 21:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
szia.ne keseredj el annyira.először is avasd be az anyukádat.lehet csúnyán néz majd rád,de biztosan segíteni fog téged.az apával kapcsolatban is kérhetnél segítséget.de el kell mondani neki hisz joga van tudni.neked pedig azt kell megtudnod hogy kire számíthatsz.sokkal könnyebb lesz így döntened.ha a volt pasid nem is támogat,a szüleid biztos fognak.én személy szerint nagyon abortusz ellenes vagyok,de neked kell döntened.te tudod milyen lehetőségeid vannak.ha a beszélgetés részén túl vagy,jöhet az orvos.ha a teszt kimutatta,nem 2 hetes vagy hanem 4.hozzá kell adni két hetet,mert a dokik így számolják.sok időd nincs a gondolkodásra.2-3 hét múlva mindenképp orvoshoz kell menni.mert ilyenkor már látni lehet a baba szívét.szerintem kezdd el a beszélgetést.meglátod minden ki fog alakulni,és történik magától.de ne halogasd.szorítok neked.írd majd meg mi lett.szia
2008. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Hűha,nagyon nehéz a helyzeted,bár nem tudom,hogy szándékos volt-e a baba,de ha igen,akkor igencsak nagy felelőtlenség volt.

Az apának tudnia kell róla.Nem hiszem,hogy ő ezért visszamenne hozzád,de életevégéig fizetnie kell neked a gyerektartást,mégha most éppen nincs is keresete.Hogy a szüleid mit fognak szólni,az már keményebb dió,de reméljük segítenek.Sajna igen nagy a sansz,hogy egy darabig egyedül nevele,de majdcsak lesz valah.A legfontosabb hogy most menj el egy dokihoz,ő állapítsa meg a terhességet,majd mondd meg a párodnak szüleidnek.Először a pasinak,és döntsétek el,hogy mi lesz,de szerintem egy 19 éves fiút jobb menni hagyni.Nagybátyám 18 volt mikor összeházasodtak egy véletlen baba miatt,és pokollá vált néhány év alatt a házasságuk.Egy gyereknek arra nagyon nincs szüksége.


Nem irigyellek a helyzeted miatt.

2008. máj. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
köszi hogy ilyen hamar irtatok. kedden megyek az orvoshoz,és beszélek a volt barátommal is.majd megirom mire jutottunk:) remélem minden jól fog alakulni,bár erre most kevés esélyt látok!
2008. máj. 10. 21:58
 4/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Én biztos,hogy nem vetetném el akár mennyire nehéz.furi mert mikor az elején terhes lettem,eszembe sem jutott ,hogy elvegyük hisz terveztük és akartuk,de megértettem azokat akik más helyzetben vannak és valami miatt nem tudják vállalni:legalább is akkor így gondoltam.Most,hogy 30hete a szívem alatt fejlődik a kisfiam és minden rezdülését érzem azt mondom nem tudommegérteni azt,hogy mért vetetik el.Aki nem akar gyereket védekezzen.Mi is évekig meg tudtuk oldani.Más is megtudja ,rengeteg lehetőség van.Amúgy a te helyzeted igaz nem könnyű,bár már felnőtt ember vagy.az életünk arról szól,hogy utódaink legyenek és átadjuk nekik a tudásunkat.Meghalunk és ez így folytatódik tovább..Most ezt nagyon elkapkodva mondtam,de tényleg így van.Nagyon gyorsan eltellik az életünk.Ha te úgy érzed már gondolkoztál a babán és most ott van benned,hidd el aaz a 9hónap arra nagyon jó-leszámítva,hogy a baba addig fejlődik,meg tovább is,de arra jó nagyon,hogy fel tudsz készülni mind lelkileg ,mind életvitelileg.Nekem is igazából a szakmám most kezdett beindulni és most lehet,hogy abba kell hagyjam ,mert egy kisgyerek mellett ezt nem lehet csinálni ,de van időm átgondolni,hogy mihez kezdjek majd.És nem bánom,hogy így alakul,mert tudom az a kis élet mindenért kárpótol.Azt meg,hogy azt hiszed a szüleid nem így ismernek és elítélnek,sajnos ma már nem olyan világot élünk mint régeb ők..de pl az én anyám 21 évesen szült engem és nem volt korai ,énmeg 27vk és csak most tudtam vállalni.A helyzetedet nem csak te alakítod.Lehetettek volna házasok is a pároddal és ha nem akar gyereket akkor sem..elhagyhatott volna.Nem ezen fog múlni,hogy valaki vállalja e.a szüleidnek meg nem ítélkezni kell,hanem segíteni.Én ennyi idősen már biztosan nem vetetném el a babámat,de ezt neked kell érezned,de a babára minden érzésed kihat és egész máshogy viseltetik egy olyan terhesség ahol várják a kicsit meg egy olyan ahol nem.ez kihathat az egész életére,ezt ne felejtsd el.Ha meg veszélyes ,hogy nem lehet gyereked később és most lett,akkor sztem ne kockáztass.Ha szerettél volna az életed során babát,akkor meg pláne.Remélem sikerül a lehető legjobb megoldást megtalálnod.Sok sikert és boldog babavárást kívánok neked.

2008. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Te abban a helyzetben vagy, amiben én is. Én 21 vagyok, már megvan a babám, levelezőn végzem a gimit én is. Megvagyunk apa nélkül is. Figyelj, írj privin, ha gonold, és adok szívesen tanácsot, csak így ez hosszadalmas lenne. De nagyon szívesen írok neked arról, hogy ez milyen nehézségeket von maga után, mi az, ami neked más lehet, mint másoknak, meg hát a szülőkhöz is szívesen adok tanácsot.
2008. máj. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon nehéz helyzetben vagy.De azt ajánlom mielött a volt pároddal beszélnél bizonyosodj meg róla,hogy valójában terhes vagy-e?Mert nehogy ugy jöjjön le,hogy teh igy akarod megfogni.Elvetetni biztos nem vetetném el de az anyukádnak el kell mondanod hidd el megérti.Már nagykorú vagy tehát teljes felelösséggel tartozol a cselekedeteidért.De hidd el nekem örökre magadat vádolnád ha most elvetetnéd és nem lehetne több.A másik egy ilyen beavatkozás ha te kéred min.30000ft gondolom ezt a szüleidtől kérnéd biztos megkérdeznék mire kell.Akkor is el kellene mondanod.Elhiheted nekem az anyukák sok mindenben segíthetnek :D az én anyukám is ilyen.Melletted fog álni hidd el és nyugodj meg.Ketten megoldást fogtok találni az biztos.De az első az orvos utánna ráérsz színt vallani üdv.
2008. máj. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
az elözö válaszoló vagyok kérlek értesíts mi történt.előre is köszönöm :)
2008. máj. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hidd el, a szüleid segíteni fognak. Az egyik barátnőm is így lett terhes, aztán azóta is a szüleivel él és jár suliba, a picur meg a család szeme fénye lett.

Én is nagyon ellenzem az abortuszt, főleg, ha nem is biztos, hogy lehet még babád. De ne aggódj, biztosan lesz, aki segít. Anyagi támogatást is fogsz kapni, egyrészt az apa köteles gyerektartást fizetni, másrészt az egyedülálló anyáknak általában adnak különféle segélyeket, nem sokat, de az is valami. Menj be a családsegítőbe, ők elmondják, miben tudnak támogatni. Viszont ne is akarj visszamenni a baba miatt egy olyan pasihoz, mint a volt barátod. Hidd el, csak rossz sülne ki belőle. Az előbb említett barátnőm is próbálta... Inkább nem mesélek. :-(

A baba - majd meglátod - óriási boldogságot fog jelenteni. Életed legfőbb öröme lesz. Most túl kell esned pár kellemetlen beszélgetésen, de aztán látni fogod, hogy nem vagy egyedül, lesz, aki segít.

Kitartást és sok boldogságot neked! Majd írd meg a fejleményeket!

2008. máj. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Beszéltem ma a volt párommal,elmondtam neki hogy csináltam egy tesztet,hgy késik.Megmutattam a tesztet is neki.Azt mondta hogy még nem mond semmit,nagyon meglepdött,és megilyedt.Azt mondta kedden eljön velem az orvoshoz,és ha ott is azt mondják amit a teszt mutat,leülünk megbeszéljük,aztán elmonduk a szülöknek.De hogy mi lesz,azt még nem tudjuk.Már mint külön van együtt.De szerintem ez már nem olyan lenne együtt,mert a baba miatt jönne vissza.Majd még irok hogy kedden mi volt.és köszönöm hogy kiváncsiak vagytok,és hogy irtok:)
2008. máj. 11. 10:28
 10/19 anonim ***** válasza:
Mint ahogy írták elöttem is,Te nem 2 hetes terhes vagy.Az utolsó mensid első napjától kell számolni.Kb 4-5 hetes lehetsz ha már elmaradt.Ez persze a lényegen nem változtat.Ha idáig úgy tudtátok,hogy nem lehet babád,akkor a szüleid is biztos örülni fognak neki.Valószínű el voltak keseredve ez miatt,hogy Te nem érezheted meg,milyen anyának lenni.Így szerintem örülnek,hogy mégis.Ha 30 évesen esel teherbe egy évek óta tartó kapcsolatban,akkor sincs semmi garancia arra,hogy együtt maradtok és közösen nevelitek fel.Egy gyerek miatt meg nem érdemes kibékülni.Ha a volt barátod élni akar,hát éljen.Úgy sem lehet megállítani ebben,maximum melletted él és a pici mellett.Az meg nem túl jó ugyebár,hogy Ti otthon vagytok,Ő meg ki tudja mikor merre?!A szüleidnek Te vagy a legfontosabb,szerintem melletted fognak állni.Te is a pici mellett állnál bármilyen helyzetben.Én 28 éves koromig el sem tudtam képzelni,hogy babám legyen.Most,hogy nemsokára szülök már nem értem miért féltem tőle.Csodálatos dolog,tényleg leírhatatlan.Amikor megmozdul benned az mindent feledtet.A legrosszabb pillanatokban is mosolyt csal az arcodra és reménnyel tölt el.Ő lesz az,akit mindig szeretni fogsz!Hiába bánt majd meg és hiába csalódsz benne a késöbbiekben.Akkor is szeretni fogod és kiállsz érte.Te is így fogsz majd érezni.A szüleid is ezt érzik irántad.Te mindig az ő kislányuk maradsz.Lehet szóváteszik,hogy miért nem védekeztetek,de ettől még nem ítélnek el.Ha minden álmod egy baba volt,ne veszítsd el most.Gyerek mellett is könnyen lehet párt találni késöbb.Hisz ha valaki szeret téged,azt nem zavarja a gyerek sem.Egy abortusz meg akkor is nagyon megvisel valakit ha nem akarja a picit,hát még így!Persze neked kell tudni mit szeretnél!Csak érdemes számításba venni a hangulatváltozást,amit a terhesség okoz.Ez szinte minden esetben negatív.Amikor megtudjuk,hogy baba lesz,hirtelen kétségbe esünk.Ez teljesen normális.Akkkor is ha évek óta szeretnénk már.Meg fog változni az életünk,nem tudjuk,hogy biztos fel vagyunk e rá készülve.Egyik pillanatban örülünk,a másikban meg szinte kétségbe esünk,hogy mi lesz majd.A hormonok játszanak velünk.Amint megmozdul a csöppség,már semmi kétely nem marad bennünk.:)
2008. máj. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!