Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha elkezd levállni a méhlepény...

Ha elkezd levállni a méhlepény, vagy már levállt, akkor mennyire erősek a görcsök? Vérzés mindig van?

Figyelt kérdés
Nekem elég sokat görcsöl, de eddig betudtam a szalagok nyúlásának, méh növekedésének, most megilyedtem a méhlepény helyzete miatt. Néhány kérdéssel ezelőtt is én írtam.
2008. máj. 9. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
A méhlepényen, és a köldökzsinóron keresztül jut a baba oxigénhez, és tápanyaghoz, ha leválik akkor megszűnik a kapcsolat az anya, és gyermek között. Normális esetben csak a baba születése után válik le, azt még a baba után kell "megszülni"! Biztos, hogy levált? Nem értettél félre valamit? Honnan az info?
2008. máj. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha a me´hlepény leválik nagy vérzéssel,és persze a babád és a te életed mu´lhat a gyors beavatkozáson.A könyvelöm feleség´ßenek egy hónappal elöbb egy de.levált a méhlepény,elöntötte az asszonyt a vér,a férje azonnal vitte a kórházba (5 perc)és mire a baba´t kivették már lila volt,és élszteni kellett.A hölgynek nagy vérvesztesége lett.szóval ez nagyon komoly dolog.Az orvosod mit mondott,hogy ez felmerül benned??túl e´rett a lepe´ny??Mennyi idös terhes vagy??

2008. máj. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekem az előző terhességnél,már a 16.héten elkezdett levállni a lepény,és lett rajta egy hematoma.Először csak rózsaszínes vérzésem volt,akkor megállapították,hogy a lepény hátul van mélyen,és egy része a méhszájon.A méhszájnál levő rész vállt le.a hematoma kb 1v 2 hét alatt szívódott fel,már nem emlékszem pontosan.Nekem abszolút nem volt görcs,csak vérzés.De a kezdeti rózsaszínes vérezgetés nagyon komoly,erős vérzéssé fajult kb 2 hét alatt.Ezt követte 10hét kórház.Majd szülésnél a dokik el voltak ájulva,hogy ez nem egy széli levállás volt ahogy azt az uh-n nézték,hanem épphogy tartotta vmi azt a lepényt,annyira levállt.Azt volt időm a kh-ban megtanulni,hogy ha a méhszájon v méhszáj közelben van a lepény,esetleg van egy széli levállás is,akkor sok-sok magnéziumot kell bevinni a szervezetbe,mert az ellazítja a méh izmokat.Mert ha a méhizomzat minél többször húzódik össze a méhszájnál,annál nagyobb az esély rá,hogy a sok összehúzódástól a méhszájnál szinte biztos hogy elkezd levállni.Nekem abszolút nem volt görcsöm,mégis literszám döntötték belém a kh-ban infúzión a magnéziumot,+magne b6+spiropent+diaphilin+panangin.mikor hogy...Pont azért hogy semmilyen összehúzódási inger ne érje a méhet a lepény végett.A mostani terhességemnél rögtön amikor megmondták,hogy a lepény ismét nagyon a méhszáj közelében van(sőt az elején volt egy kis rózsaszínezés),én azonnal elkezdtem szedni3*2 magne b6-ot magamtól,és no szex,no emelés,cipekedés.És szerencsére most megúsztam minden komoly gond nélkül.Bár a lepény még most is mélyen van,(tehát nem túlságosan húzódott fejjebb),de legalább már nincs méhszáj közelében,de még a 24.héten is a méhszájnál volt.ja,és pihenj,feküdj annyit,amennyit csak tudsz...34 hetes kismama.Ja és szedj rutascorbint(erősíti a lepényben lévő ereket,vagy nagyobb dózisu c vitamint,és igyál sok folyadékot....Tapasztalat..
2008. máj. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 21 hetes vagyok, és egy része a méhszájon van, aminél van egy 3*1 cm-es haematoma. És félek, hogy levállik. Tudom, hogy sok pihenés stb. De az mennyi az a sok? Napi teendők? Főzés, mosogatás, 15 perc séta belefér? Vagy az sem?
2008. máj. 10. 09:10
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha autóban ülök, rázkódok az is leindíthatja?
2008. máj. 10. 09:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Barátnőm járt úgy , elsőbabásan, hogy erős görcsei lettek, bement a kórházba, mert azt hitte vajúdik 38 hetesen. A doki megvizsgálta, "áh, még messze a szülés...". Rátették nstre, az mutatta ki, hogy fájásai vannak. Elküldték zuhanyozni, és ömleni kezdett belőle a vér.-levált a méhlepény. Azonnal császározták, 10 perc mulva kint volt a baba.

Hogy görcsel jár-e mindig, nem tudom, de előttem szólók alapján nem, de vérzéssel tuti, hogy jár.

Nekem két kisebb vérzésem volt, 29 és 32 hetesen, lent van a méhlepényem, de nem takarja a méhszájat. Rutascorbint én is kaptam, recept nélkül vehető, nekem 3X2-t írt a doki, és jó, mert azóta nem is keményedek annyit.

De az, hogy görcsöl a hasad, még nem jelnti a lepény leválását. Lehet jóslófájás, vagy simán nyúlnak az izomok. FEküdj, pihenj és nem lesz baj!

Nem kell mindig mindjárt a legrosszabbra gondolni:-)

2008. máj. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én írtam azt a nagyon hosszú választ:)Nem kell rögtön arra gondolni,hogy levállik a lepény,de ha a doki mondja,vagy csak azt mondja,hogy levállhat,v levállt a széle,akkor a pihenést azt rettentő komolyan kell venni.Mint írtam nekem semmi még a legkisebb görcsöm sem volt,mégis levállt.És nekem annyira szigorúan feküdnöm kellett,hogy CSAK wc-re,és zuhanyozni állhattam fel,de azt is gyorsan kellett elintéznem.Rettentő volt ennyit feküdni,már mindkét oldalamon a combomnál sebes volt a bőr a sok fekvéstől,de ha ezt nem tettem volna meg,most nem lenne itt a gyerekem.Szóval NEKEM ennyire komolyan kellett vennem,de én nem tudom hogy veled most pontosan mi van,de én azt mondom ha vki megerősíti hogy lepénylevállási probléma van,akkor mindenképp erre kérdezz rá,hogy mennyire komolyan kell NEKED pihenni,feküdni...Nagyon szorítok neked ha úgy alakul,hogy ne járj úgy mint én,mert azt senkinek nem kívánom,de addigis pihizz amennyit csak tudsz...
2008. máj. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!