Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetesen írhatnak ki...

Hány hetesen írhatnak ki táppénzre, ha benzinkuton dolgozom 12 órát állok és éjszakázom is?

Figyelt kérdés
2008. máj. 9. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez első trimeszter után nem oszthat be a főnököd éjszakára.Az állás meg annyira nem gáz,csak ha nagyon nem bírod,de szerintem,ha nincs éppen senki,akkor nyugodtan leülhetsz.Kicsit más elbíráslás alá fogsz esni.Csak közöld vele időban,és ne a táppénzes papírodról tudja meg,hogy mi a heelyzet.
2008. máj. 9. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én amiótta megtudtam,hogy terhes vagyok,azótta nem dolgozok.5 hetes voltam,csak mondtam a dokinak,hogy nehéz fizikai munkát végzek,és egyből írt igazolást a háziorvosomnak,amivel a szülésig táppénzen tarthat.
2008. máj. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Bármikor kiírhatnak, nincs erre kikötés, van ahol az orvos ajánlja fel rögtön az elején(az enyém is ilyen).

Nem tudom,mióta csinálod ezt a melót, de ha elég régen, biztos hozzászokott a szervezeted az éjszakához, igazi forgalom meg inkább nappal van-legalábbis ahol én dolgoztam, így volt, éjszaka az ébrenmaradással küzdöttünk.Ha semmi nem indokolja, jól érzed magad, dolgozz szerintem, nagyon hosszú a 9 hónap otthon.Ha meg minimálra vagy bejelentve, atáppénz is nagyon kevés lesz.

De ha bármi egy kicsit is indokolja, inkább ne kockáztass.

2008. máj. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Engem a háziorvos azonnal ki akart írni, mert ő 4 babát vesztett el.3,5 hónapig dolgoztam, azóta itthon vagyok, kicsit csalódottan bár nem bántam meg a táppénzt, de készülj fel, hogy a bruttód 70%-szja.Nekem a 135.000ft-os bruttómra 70 e ft-ot kapok, és vártam rá 3 hónapot, utána sem egyben küldik, hanem még most várom a márciusi pénzem.Tehát, nagyon jó itthon mindennek utána tudok nézni, kertes házba lefoglalom magam, de lehet,h ogy ha emeletsbe laknék és nem lenne 2 kutyám kertem akkor kicsit hosszúnak tűnhet az itthon eltöltött idő.

26 hetes kismami

2008. máj. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elvileg amikor már biztos,hogy terhes vagy nem oszthatnak be éjszakára,de a gyakorlatban ez nem így van.Velem közölte a főnököm,hogy ha nem bírom vállalni az éjszakát,akkor menjek el táppénzre,mert fel kell vennie helyettem valaki mást,nem lehetek csak éjszaka.Az orvosom egyből ki is írt.Nem jártam rosszabbul.
2008. máj. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem ilyen egyszerű,elég forgalmas a kút és nincs is lehetőség arra,hogy leüljek,max.ha véletlen van annyi időm,hogy bemenjek és ne pénzes kézzel ottkint eszegessek valamit két vevő között!

Az éjszakás müszak pedig úgy néz ki,hogy kb.éjfélig szinte folyamatosan vannak,utánna újság remitenda,polc takarítás,árúfeltöltés,wc és shop takarítás és mire ezekkel végzek 5 óra,elkezdenek jönni a vevők,meghozzák a friss újságot,bekell pakolni a sütiket a kelesztőbe,grillcsirkét és talán fél órám marad ha szerencsém van hogy kicsit szusszanjak váltás elött!Én nagyon nehezen bírom,bár még szeretnék dolgozni egy pár hónapot,de hát a munkaruhám is már szük és hiába kérem nem kapok helyette!Egy darab ingem van már 6 hónapja amit mindennap mosok és vasalok,de már otthonra sem venném fel,sajnos szűk is!Biztos mindenhol vannak próblémák,csak mindenkinek a sajátja a legnagyobb!

2008. máj. 9. 12:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha teheted irasd ki magad táppénzre. Velem is hasonló volt a helyzet. De mindenképpen nézz utána mennyi jár neked, és tudd, hogy az első 15 napot a munkáltatód fizeti, és hajtsd be rajta, már ahol belehet, mert nekem 1kanyit sem adtak, és mostmár 1hónapja csak várok. Én is úgy voltam vele, hogy amíg bírom addig csinálom, de a 12órát heti 5-6napban nem lehet bírni főleg az éjszakát, a wc-pucolásról nem is beszélve!!!

Pihenj otthon meglátod sokkal nyugodtab leszel és itt a jó idő nem muszály csak otthon ülnöd, ami most a legfontosabb mindkettőtöknek, hogy jólérezd magad és akkor a babád is mosolyog majd odabennt.

2008. máj. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!