Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31ik hét körül járó kismamák,...

31ik hét körül járó kismamák, nálatok hogy van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma töltöttük be a 31.ik hetet.

Eddig lekopogom semmi bajom, se vizesedés, se magas vérnyomás stb. a meleget is tök jól viselem (kopp-kopp). Hamarabb elfáradok, többször megállok, de lényegében mindent megcsinálok amit eddig.


Viszont 2-3 napja azt vettem észre, hogy egyre nehezebb az ágyból felkelés, kicsit fáj a derekam napközben, éjjel forgolódok különben zsibbad az egyik oldalam.

És amit érdekesnek találok, hogy ha ülök semmi bajom. Felállok és másodperceken belül keményebb a hasam, és egyből pisilnem kell :) Gondolom ez azért is lehet mert akkor a baba teljes súlyánál fogva húz lefelé :)


Nálatok is hasonlóak a tünetek? Én csak azért furcsállom, mert pár nap alatt jelentkeztek ezek. Mondjuk még mindig vannak olyan napok h egész nap takarítok és pörgök, másik nap meg felkelek, reggelizek és kb. fekszem is vissza aludni :)


Meséljetek!


31hkm


2012. aug. 5. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én most vagyok második kisfiammal 32 hetes terhes. Abszolút egyén függő, hogy ki hogy éli meg a terhességet. Az első terhességemnél a 31. héten nekem sem volt semmi bajom, ezek a tünetek is, amiket írsz, talán csak a 36. héttől jöttek. Viszont most, a második terhességemnél, már kb a 28. héttől szó szerint terhesnek érzem az állapotomat. Erre biztos rátesz, hogy egy 2 évessel csinálom végig a más állapotot. Nem híztam sokat, eddig 7 kg-nál tartok, mégis a keresztcsontom úgy fáj, mintha 70 éves lennék, nehezen kelek föl én is az ágyból emiatt, sőt, én egyik oldalamról a másikra nehezen fordulok át. Ha állok, nekem is keményebb és nehezebb a hasam, de ez logikus is, mert így kap több terhelést. Én pl vettem hasfogó pántot, és nekem használ. Az, hogy egyik napról a másikra jelentkeztek nálad ezek a tünetek, talán lehet attól, hogy súlyra gyarapodhatott a picid, vagy csak most érzett meg minden terhelést a szervezeted, és persze erre a nagy meleg is rátesz. Ahogy haladsz a várandóságod vége felé, egyre jobban meg fogod ezeket érezni, sajnos egy kis légszomjra is számíthatsz majd. Pihenj sokat, jó babavárást kívánok!
2012. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vagyok én is.3. baba,most töltöm a 32. hetet.Nem híztam sokat(6-6.5 kg),de olyan nehézkes a felkelés,pár napja reggelre lezsibbad a jobb kezem,ráadásul most éjszaka 3x mentem pisilni.Nem igazán alszom jól(már ha alszom).Az egyik oldalról a másikra fordulásról meg ne is beszéljünk!Egyáltalán nem vizesedek,a vérnyomásom is jó.Szóval nem egyszerű.Nekem az előző 2 gyerekem május közepi,ez a nyári várandósság nem nekem való.Alapból nem szeretem a meleget.Hiába a klíma,a medence,a kertes ház,a szervezetet(még az egészségest is)nagyon megviseli.Holott dolog az van(2 gyerek+férj,főzés,mosás,takarítás).Én már kimostam és elrendeztem a ruhákat,2 hét múlva rakjuk össze a kiságyat,kimostam a hordozó,babakocsi huzatát,megnézettem minden oké-e a légzésfigyelővel stb.A 2. gyerek a 37. hétre született,a 30. héten 2000 volt a cervix értékem,a 34. héten már 1 ujjnyira nyitva voltam,a 37. héten pedig 2.5 ujjnyira,meg is szültem).Most ugyan ez volt a 30. heti értékem.Szóval nem akarok semmit a véletlenre bízni.
2012. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Bevallom féltem a terhességtől (első baba), hogy hogyan fogom viselni, pláne hogy a nyarat csinálom végig pocakkal. Meglepően, de egészen jól bírom.

A nehézkes felkelést még megértem, a kisfiam egyre nagyobb :) és egyre több helyet foglal...


Én sem híztam még semmit, 2 kilóval vagyok kevesebb mint amennyivel kezdtem, tehát erre nem foghatok semmit.

Furcsák nekem ezek a hétről hétre felbukkanó tünetek, amig még nem vészesek, csak furcsa.

Furcsa számomra hogy most már igenis elfáradok annak ellenére h mindig is nyüzsgős voltam.

A tennivalókat (családi ház, mosás, főzés) még könnyen megcsinálom, van klmíma a házba ami sokat segít. Legalább itt bent nem kapok agyvérzést :)

2012. aug. 5. 11:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!