Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pontosan mire jó a magneb6?

Pontosan mire jó a magneb6?

Figyelt kérdés

Nekem 3szor1 szemet kell szednem,mert fájdogál a hasam.

Azt mondták,hogy ha nem lesz jobb emelik.Megilyedtem,mert azt hallottam,hogy vetélés ellen adják.!


2008. máj. 8. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom,hogy a hasi görcsök ellen szokták adni.

Nekem is kellett ennyit szednem belőle magasvérnyomás miatt és az első 3 hónapban is és jelentem remekül vagyunk (kop-kop-kop).

Boldog babavárást!:)

33 hetes kismami

2008. máj. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A magne b6 lazítja a szalagokat,így könnyebben tágulnak odabent a dolgok,kevesebb esélye van a görcsnek, segíti a kalcium felszívódását és a csontok fejlődését. Ha jól tudom.
2008. máj. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően görcsoldó, tehreseknek a keményedés, hasgörcs ellen szokták adni.

A max adagja 3X2, ennyit nyugodtan lehet szedni.

Ne félj , nem vetélés ellen van, inkább a koraszülést mondanám, hogy el akarják kerülni.

Nekem is 20 hetes korom óta kemény a hasam mindig, szedem azóta, és semmi baj:-)De ha kemény vgy, görcsölsz, pihenj sokat, ne erőltesd meg magad!

36 hetes kismama

2008. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A magnézium önmagában segíti a kalcium felszívódását, enyhíti az izom görcsöket.A túlzott görcs lehet okozhat vetélést mert nem tesz jót az erőlködés sem , de nem kell megijedni! Egyébként ha nagyon görcsölsz napi 1 no-spa a legjobb + a magne b6. A b6 része a hányingeredet és az öklendezést enyhíti, mert az is egyfajta erőlködés.
2008. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
9. hétben vagyok,ezt nem írtam.
2008. máj. 8. 11:47
 6/9 anonim ***** válasza:

szia

ne aggódj, azért mert szedned kell nincs baj.

nekem is javasólta a doki az elejétől fogva.2x1-et.a 25.héttől kell 3x2szednem, mert sokat keményedtem.

boldog babavárást

2008. máj. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Hogy mire is van? Valóban a görcsök ellen. És izomlazító is. De ne aggódj! Én a 7. héttől szedem, én akkor nagyon begörcsööltem, és ömlöttem is sajnos, de Hála Istennek, jól vagyunk és minden ok a babával is. Aztán volt egy hosszabb időszak amikor nem éreztem hogy kellene mert se nem fájt a hasam se nem görcsöltem és akkor abbahagytam. Most újra szedem a 30ik héttől. Most 34 hetesek vagyunk, és már csak két hétig ehetem. Utána nem kell görcsoldó.

Vetélés ellen a Duphastont adják. De ha te nem kaptál akkor valszínüleg nincs is baj és nem is indokolt! Nyugodt, boldog babavárást!

2008. máj. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ilyet... ez nem igaz!!!!!!!!! Nekem azért írta fel a védőnőm, mert éjjel-nappal hányingerem van és azt mondta, hogy attól nem lesz. Persze az már feltűnt, hogy nem különösebben segít, de miért beszél hülyeségeket?!

Egyébként, ha szedtek Magne B6-ot és kalciumot is (én pl nem nagyon ehetek tejtermékeket ezért kell szednem kalcium tablettát), akkor a kalciumot a magnézium után legalább 4-5 órával vegyétek be, vagy egyétek a kalciumban gazdag kaját, mert a magnézium nehezíti a kalcium felszívódását.

2008. máj. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!

hmm.. most akkor segíti vagy nehezíti a kalcium felszívodását??

2008. máj. 8. 12:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!