Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortol jo szedni a magneB6-o...

Mikortol jo szedni a magneB6-ot? Hallottam sokan szedik, mire is jo?

Figyelt kérdés
12 hetes multam, elevitet szedek de hallottam jo meg azon kivul szedni a magneB6 ot..
2008. máj. 10. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos,az első trimeszterben többnyire a hányinger ellen szedjük,mert a B6 vitamin remekül csillapítja.


Utána meg a méhkeményedések ellen.Nem kell szedni,csak akkor,ha erős,sok keményedésed van.De lehet az a megerőltetéstől is,tehát,van hogy 1-2 napig 1 vagy 2 szem magne B6,meg sok pihi,és mintha nem is lett volna méhkeményedés.Sokan vannak akiknek ennél erősebbek,kitartóbbak a görcsök,de akkor mindenképpen érdemes doihoz fordulni,mert valószínűleg nyílik a méhszáj,és ha időben lát,akkor többet tud tenni,mintha már csak koraszüléssel megyünk.


De az egész várandósságra igaz az,hogy gyógyszer szedni orvosi felügyelet nélkül nem szabad.(No itt nem az 1-2 szem lázcsillapítóra vagy ilyesmire gondolok,hanem tarósan.)

2008. máj. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 26 hetes vagyok, és 2 hete szedem! Ahogy érzed, hogy keményedsz, szedj be belőle; de MINDENKÉPP említsd meg az orvosodnak.

Én a 24. hét előtt azt sem tudtam, mi az hogy keményedni, és egyik este hirtelen elkezdődött, 1 óra alatt kb 10szer, úgyhogy nekem a vége 1 hét kórház lett! (pedig azonnal mentem a kórházba)

Amit még jó tudni, hogy napi 10 keményedés még normális, de figyelj arra, hogy 1 órán belül 3-4nél ne legyen több!

Jah, azt még elmondom, hogy nekem a kórházban MagneB6 helyett egy Calcium-Magnézium mix pici kapszulákat adtak, és azt is írtak fel itthonra. Egyébként ugyanaz mint a MagneB6.

Szerintem vegyél otthoni tartaléknak MagneB6-ot (nekem nem volt itthon), de ha érzed, hogy keményedsz, szólj róla az orvosodnak, ne csak anélkül kapkodd be a gyógyszert!

2008. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A b6 vitamin az egy dolog, az hányingercsillapító.

A magne b6 pedig görcsöldó, mint általában minden formáju magnézium.

nem kell szedni, csak ha keményedsz, de akkor is konzultálj orvossal, ne magadtól kezdj el tabikat kapkodni.

nekem sem magne b6-ot adott pl , hanem citrátos port, gondolom nem véletlen...

2008. máj. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,én 4 hete szedek Béres magnéziumot.31 hetessen keztem el mert görcsöltem keményedett sokat a pocim,és lábgörcseim is voltak éjjel.Elösször magne b6 szedtem,napi 3x2,de sajnos

továbbra is voltak görcsök,keményedések.Eggyik ismerősöm ajálotta a Béres magnéziumot,és pár napi szedés után meglett az eredmény.Azóta minden ok.És anyagilag is jobb.A magnéziumot max 36-38hetessen abba kell hagyni,de nekem az orvosom 38 hétig javasolta a szedését.Ha szedel terhesvitamint akkor szerintem az első 20hétben nem lessz szükséged külön magne b6-ra.Későbbiekben ha jelentkeznének a görcsök,keményedések akkor ajálatos.Boldog babavárást.üdv 35 hetes kismama.

2008. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!