Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire jó a Magne B6? Rószaszín...

Mire jó a Magne B6? Rószaszín folyásom volt 2-3 alkalommal 2 hét alatt, hívtam az orvosom, azt mondta, pihenés és MagneB6.

Figyelt kérdés
Tegnap voltam nála, a baba jól van, a méhszáj zárva, de afölött valami folt van, ami lehetett bevérzés. MagneB6-ot kell szednem és pihenni.16+5 hetes vagyok.
2009. dec. 8. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A MAGNE B6 EXTRA FILMTABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?


Magnéziumhiány kezelésére szolgál.

Magnéziumhiány oka lehet:

- Táplálékkal nem kerül elegendő magnézium a szervezetbe (pl. diéta, fogyókúra), vagy felszívódási zavarok, alkoholizmus esetén.

- Fokozott mennyiségben ürül ki a magnézium a szervezetből (pl. állandó stressz, hányás, hasmenés, egyes vesebetegségek, vizelethajtók szedése esetén).

- Fokozott magnézium mennyiségre van szüksége a szervezetnek (pl. terhességben, legyengült állapotban, idős korban, sportolás kapcsán).

Magnéziumhiány esetén fokozódik az ideg- és izomingerlékenység, szívritmuszavarok, gyomor és bélrendszeri panaszok léphetnek fel, csökken a stressztűrő képesség.

Az alábbi néhány tünet együttes előfordulása magnéziumhiányra utalhat:

- idegesség, ingerlékenység, enyhe szorongás, átmeneti fáradtság, enyhébb alvászavarok,

- a szorongás jeleként emésztőrendszeri görcs vagy szívdobogásérzés (kardiális rendellenesség nélkül)

- izomgörcsök (lábikragörcs), zsibbadás

Magnézium kiegészítés javíthat ezeken a tüneteken.

Amennyiben a tünetek egy hónap elteltével nem javulnak, a kezelés folytatása nem indokolt.

Magnézium szükséges az izmok és idegek megfelelő működéséhez, a szervezet számára létfontosságú enzimreakciókhoz, valamint kedvezően befolyásolja a szív működését.

A B6-vitamin: nélkülözhetetlen a táplálék egyes részeinek felhasználásához és lebontásához.

A magnézium és a B6-vitamin kiegészítik egymás hatását, a B6-vitamin elősegíti a magnézium felszívódását.

2009. dec. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 20. hét után sokat keményedett a hasam, azért kellett Magne B6-ot szednem. A keményedések méhösszehúzódások, amik nyithatják a méhszájat. A magnézium ellazítja az izmokat, úgyhogy elvileg megszűnnek vagy csökkennek a keményedések. Én nem vettem észre, hogy bármit használt volna, ennek ellenére szorgalmasan szedtem a Magne B6-ot a 36. hétig, napi 3x2-t. 40+3 hétre szültem. Boldog babavárást!
2009. dec. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!