Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos Kismamák, hogy...

Túlsúlyos Kismamák, hogy alakult a szülésetek, valóban hosszabb idő, és nehezebb is megszülni akkor?

Figyelt kérdés
Én +10 kb túlsúllyal kezdtem, mert fél éve leraktam a cigit, és ennyi feljött. 16 hetes vagyok. szóval eddig összesen 12 kg plusz van rajtam.
2012. aug. 4. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:

A nővérem volt nagyon túlsúlyos az első babájánál. 100 kiló felett ment szülni. 72 órán keresztül hagyták vajúdni, valamikor kapott EDA-t, de nem sokat hatott. Császár lett a vége. A második babával már normál súlyú volt, és sikerült is volna megszülni természetesen (a méhszáj kitágult) csak a kitoláskor érezte, hogy fáj a hege, azonnal tolták is a műtőbe, mert szétvált a heg.


DE szerintem azért a +10 kg az nem extrém túlsúly, hogy az gondot okozzon majd szülésnél. Főleg, ha odafigyelsz kicsit, hogy ne hízz nagyon sokat terhesen. Akkor szerintem biztos nem lesz gond!

2012. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
168 cm vagyok a szüleskor 93kg! voltam, en is tulsullyal kezdtem.Ejszaka eszleltem a magzatviz csordogalast....delben voltam ctg-n, utana vizsgalat, beöntes stb...14:24-kor született meg a fiam teljesen termeszetesen, mindenfele beavatkozas nelkül.Elzö baba, a fajasokat elöször talan 13 orakor ereztem.Tehat szerintem semmi összefügges nincs.
2012. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Fiamnál 102 kgval mentem szülni minimum 20 kgt hiztam... Délután 18kor szülőszoba doki kb fél 7kor burkot repesztett 19:55kor megszületett.

Lányommal "csak"99kg voltam szülésnél és délután 14kor szülőszoba 15 körül burokrepesztés és itt hosszabb volt valamivel mert csak 17:51kor született meg...

2012. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
165cm vagyok most 16 honapja 94el szültem meg vágás varrat nélkül 2,5ora alatt elöte is igy szültem 91el:-)
2012. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem nehezebb,nem a súlytól függ hogy milyen könnyen szülsz.ezen ne idegeskedj,két terhessésmet is túlsúllyal kezdtem és 5-6 órán belül megszültem.(első fájástól)
2012. aug. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem súlyfüggő.

Elsővel 103 voltam, mikor mentem szülni, hosszú volt a vajúdás, de burokrepesztés után 2 órával megvolt a fiam.

Másodikkal 94 voltam, indított szülés volt, fél 8kor burokrepesztés és 12.45re lett meg a második fiunk.

a második sokkal nehezebb volt, egy hajszál választott el a császártól!

2012. aug. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem se súly kérdése a dolog.

170 centi vagyok 97 kilóval mentem szülni, bár én csak 6 kilót szedtem fel a terhesség alatt. 9 napja szültem, 12 órán át tartott, de sajnos nem volt egyszerű szülés, mert a manó rosszul illeszkedett be a szülőcsatornába ráadásul nagy baba volt 4400 gramm és 56 centi lett végül a kisfiam.

Szerintem ne izgulj emiatt.

Boldog babavárást!:)

2012. aug. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én irtam 2.5ora alatt letek meg a gyermekeim nekem mind a 3szor inditott volt sulyuk 4050g 59cm 4200g 60cm 3740g 56 cm szerintem ez a tágulástol is függ!!!Én itam mindegyikel 35hétöl a málnalevél teát napi 1litert!
2012. aug. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok Lányok!! Remélem nálam is hamar lezajlik!!
2012. aug. 4. 18:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!