Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban kicsi a magzat súlya?

Valóban kicsi a magzat súlya?

Figyelt kérdés
a feleségemet befektették a kórházba, mert kicsinek találták a magzat súlyát,34 hetes. mire számíthat? másnál is volt már ilyen?

2012. júl. 12. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
azt nem írtad,hogy mennyi az a kicsi..
2012. júl. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2000 gramm. kicsit kételkedem hogy miért is kellett befektetni, max 200 grammal van lemaradva.. de 2 héttel ezelőtt 1500 volt, szóval jobban fejlődött az átlagnál,,
2012. júl. 12. 21:26
 3/15 anonim válasza:
nem írtad,hogy mennyire kicsi!?Az én gyerekeimet is kicsinek nézték ebben az időben,2.4,valamint 2.2kg-al születtek meg végül,de teljesen egészségesen.Hogy mire számíthat,az sok mindentől függ....
2012. júl. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
hát az nem túl kicsi....szerintem.de az orvosok biztos tudják,miért kellett befeküdni.
2012. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia! Nem írtad mennyire kicsi. Nem is mondták?

Az egyik ismerősömet is befektették, mert kicsi volt a baba, nem akart növögetni a pociban. Megvárták a 36.hetet (innentől már nem koraszülött), s megindították a szülést, mondván : "majd kint menő". Így is lett. :)

Nálam ugyanez volt a helyzet, de mi kihúztuk majdnem a 40.hétig. Mondogatták, hogy pici a baba, de foggal-körömmel küzdöttem a kórház ellen, így nem fektettek be, de két naponta jártam vizsgálatra. A kiírt előtt két nappal a vizsgálaton közölték, hogy most már nincs kérés, irány a kórház. Még aznap meglett a kislányom. :) Tényleg nagyon picurka volt, 2020gr mindössze. Most már egy 8hónapos, 7,5 kilós rosszcsont. :)

Lényeg, a lényeg. Ha nem extrém kicsi, akkor semmi gond nem lesz. Most a bentfekvés alatti sok-sok vizsgálaton is azt mondják, hogy nem nő rendesen a pici, akkor nagy valószínűséggel megvárják a 36hetet, s utána szülésindítás lesz. És lesz egy szép pici babátok. :)

2012. júl. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az első fiam 36('')hetesen 1690(!!!) gramm volt.A dokim teljesen normálisnak találta a súlyát.Végül a 40.héten 3110 grammal jött a világra.Mégsem fektettek be.Második fiam 34(!!) hetesen 1600 gramm volt.36 hetesen 1950 gramm volt.Mégsem fektettek be.Végül a 41.héten 2970 grammal bújt ki.Szerintem nem kellett volna befektetni,de ez függ a többi eredménytől is.Ez csak az én véleményem.
2012. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok (aki sokat írt). Már látom a súlyát. :) Ha tényleg ezért fektették be, akkor nem értem... Nem is pici... Hisz mint írtam, az enyém 2020gr volt, és majdnem 40hétre lett meg! :)
2012. júl. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
valóban nem értem, miért fektették be. minden eredménye normális volt, vizelet is negatív, nst is jó..állítólag 5-6 napra fektetik be..már azon is gondolkodtam hogy azért fekteti be a vizsgáéó doki, mert azzal fagatta hogy van e orvosunk, mert ha nincs akkor ő vállal, hogy ott a kórházban majd rábeszéli a feleségemet, és így pénzhez jut, de lehet hogy csak rémgondolat, nem tudom..
2012. júl. 12. 21:54
 9/15 anonim ***** válasza:
nem tudom miért fektették be.azt tudom hogy ilyenkor kapnak infúziót hogy a kicsi tudjon hízni.de nekem egész terhesség alatt kicsi volt a babám súlya mégsem fektettek be.39+4 re szültem és 2250 grammal és 47 cmrel született a kisfiam.most 1 éves és makk egészséges.bár amikor szültem a doki kérdezte hogy engem hogy hogy nem fektettek be
2012. júl. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Esetleg még a méhlepény állapota milyen? Amiatt még szoktak befektetni. De ha csak a súlya miatt, akkor én sem értem.
2012. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!