Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki indítással szült, hogy...

Aki indítással szült, hogy történt egészen a befektetéstől a szülés végéig? Akinek van kedve, megírja? 40+2hkm

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem rossz NST miatt indítottak. Felvették az adataimat, felmentem a szülészetre. Felfektettek egy ágyra, a szülésznőm bekötötte az oxyt, közben folyamatosan figyelték a szívhangot. A legkissebb adag oxyval kezdték, nézték, hogy reagál a baba és 1 óra múlva megvizsgált a dokim, hogy tágulok-e. Mivel tágultam, és a baba szívhangja is rendben volt burkot repesztettek, beöntést kaptam(mert kértem), és mentünk a szülőszobára. Ott emelték az oxyt 6,9 fokozatra, majd mikor azt éreztem, hogy kakilni kéne megvizsgált megint a doki. Azt mondta jól tágulok, lassan baba,emelték 15-re az oxyt de még lemegy az osztályra mert jönnek hozzá. Na már nem jutott ki a szobából mert kiabáltam, hogy nyomnom kell. 3 nyomásra kinn is volt a kislányom. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy 2. baba volt, és 2 ujjnyira nyitva voltam. Első babát is indítással szültem, mindkettő kevesebb mint 4 óra alatt megszületett.

Sok sikert, fő, hogy ne félj, és gondolod mindig azt, hogy még nem kiabálsz mert ennél csak rosszabb lesz.:-) Én addig mondogattam magamba, ameddig vége lett a szülésnek, és nem is kibáltam.

Könnyű, szép szülést!

2012. aug. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sziszi... válasza:
Szia!Én mondjuk 37hetesen szültem a fiamat,de nekem is inditották.Bementem a kórházba,feltettek ctg-re,megvizsgáltak, kis idő mulva felvették az adataimat,utána befektettek a szülőszobára,nézték hogy megfelelően tágulok-e,idáig kb 1óra telt el,aztán elvittek borotválásra és beöntésre,elötte megvizsgáltak,visszamentem a szülőszobára,kaptam infúziót,burkotrepesztettek jöttek a fájásaim(nálam egyböl 2percesekkel indult) és 1órán belül kint volt a fiam!
2012. aug. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat meg a jókívánságokat! Bele se gondoltam volna, hogy majd indítani kell, bár csütörtökig még van időm. Akkor ezek szerint az oxival ilyen hamar megszületnek a babák? Nagyon fájt amúgy a vajúdás nektek? 2. válaszolótól megkérdezném, hogy miért indították nálad 37 hetesen meg a szülést?
2012. aug. 3. 20:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem preeclampsia miatt indították, 40+1-nél. Először kézzel tágított a doki, hátha az elég lesz. A nyákdugó távozott, de semmi. Másnap oxyval indította, fokozatosan adagolva. Gyönyörűen tágultam, de így is 6 órát vajúdtam és a vége már rohadtul fájt.

Végül császár lett, mert a baba szívhangja leesett, a vérnyomásomat pedig már infúzióval sem tudták levinni. (Mint kiderült, rá volt tekeredve a köldökzsinór, esélye nem volt spontán megszületni, a szülőcsatornába se tudott beilleszkedni.)

2012. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sziszi... válasza:
Nekem ugy kezdődött hogy itthon elmentem pisilni és véres lett a vc-papír,mert eltávozott a nyákdugóm.Felhívtam a mentőket kb.20perc alatt itt voltak,bementünk a kórházba és 1 ujjnyira voltam kitágulva,mondta az orvos hogy a fiam elindult.Este 11kor mentünk.Mondták hogy aznap vagy másnap megszülök.Befektetettek és hamar tágultam.2óra alatt kitágultam.Az infúzióban volt az oxitocin, mert a szülőszobán nem lehet sem enni,sem inni.Aztán elkezdett elfolyni a magzatvizem és akkor burkot repesztettek.De semmi komplikáció nem volt.Egészségesen megszületett a fiam másnap hajnali 2óra50kor 2900grammal és 49cm-rel.Az apgar értéke is 10ből 9volt.Sikeres szülést kivánok.
2012. aug. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 40+4 indították sárga magzatvíz miatt. Reggel bementem magzatvíz vizsgálatra és kaptam egy papírt, hogy menjek fel a szülőszobára mert zavaros a magzatvíz. Mikor felmentem felvették az adatokat, megnézték a szívhangot, beöntés ... Megmutatták a vajúdó helyemet, férjemmel tök jól elbeszélgettünk másfél órát, de az utolsó fél óra durva volt. Az egész közben jöttek burkot repsztni, végig nézték a szívhangot és kaptam oxit. 11-kor indították a szülést, 12:55-kor megszületett a 2. lányunk.

Azóta vicclődünk is, mert indítás előtt ugye én is féltem és kérdeztem a dokit, hogy mikorra lesz meg szerinte (első szülés magától indult). Azt mondta 3-ra, ő úgy értette 3 órára, mi meg úgy hogy 1...2...3 :)

2012. aug. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!