Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahelyi stressz terhesen?...

Munkahelyi stressz terhesen? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Tegnap a fönököm (akivel a amugy jo viszonyban vagyok) nyilvanosan kiosztott egy olyan dologert ami nem is az en hibambol törtent. Probaltam vedeni magam vegül veszekedes lett belöle. Nem voltam hajlando rahagyni, mert nem akarok en lenni a bünbak, eleve ingerlekenyebb vagyok terhesen. Aztan hazamentem es kibögtem magam (munkahelyi problema miatt eletemben elöször), es egesz ejjel rosszul aludtam, remalmaim voltak, forgolodtam. Ma reggel nagyon bantott, h biztos a babam is rosszul aludt miattam. Ti mit tennetek a helyemben? Tudja a fönök h terhes vagyok, persze ferfi es nem tesz különbseget. Vagy az orvos velemenyet kerdezzem meg? Ilyenkor mi a megoldas? Nem akarom h többször elöforduljon, pedig biztos elö fog...

17 hetes kismama


2012. aug. 2. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire a szívedre veszed, inkább maradj otthon, ez a sok stressz nagyon nem jó!


Én azért ezelőtt megkérném, hogy legyen tekintettel a bennem növekvő életre, mert nagyon megviselt a tegnapi. Némelyik normális is tud lenni :-) és belátja!

2012. aug. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hagynám a fenébe. A vitáknál amúgy is az a legjobb, ha higgadt és nyugodt maradsz. Most meg már koncentrálj a terhességedre. Maximum 18-20 hetet dolgozol még gondolom, és ha attól tartasz, hogy nem fognak visszavenni szülés után, hát én szerintem jobban megmarad egy főnökben, hogy a beosztottja "visszadumál", minthogy 1x elkövetett egy hibát (ami mondjuk most nem is így történt).
2012. aug. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig én mindenképpen négyszemközt tisztáznám ezt vele, nem tenném ki magam annak, hogy a kollégáim kiborulva lássanak, vagy azt nézzék, hogy hogy balhézom a főnökkel. Az pedig, hogy nem a te hibádból történt, vagy munkatársakat mártasz be nyilvánosan, vagy ha kívülálló okról van szó, akkor magyarázkodásnak tűnhet a dolog, és egyik sem pozitív rád nézve. Én elnézést kértem volna azzal, hogy legközelebb jobban figyelek (még akkor is, ha nem én tehetek róla), s utána négyszemközt elmondtam volna, hogy valójában mi történt.
2012. aug. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, en is ezt csinalnam normalis körülmenyek között, ez a profi magatartas egy munkahelyen teljesen igazad van. DE amiota bennem fejlödik valaki azota kisse megvaltozott a vilagnezetem, mar egy masik eletert is felelek, es ha nyelek, azt ö is nyeli. Nem szeretnek beteg gyereket azert mert hagytam magam a munkahelyen, persze a veszekedes az meg nagyobb stressz, tudom h szimplan el kene engedni a fülem mellett, de egyszerüen nem tudom. Most is egy kanal vizben meg tudnam fojtani pedig reggel kedvesen ram köszönt...
2012. aug. 2. 11:26
 5/10 anonim ***** válasza:
én nagyon ideges voltam amikor a lányomat vártam.egyébként egy nyugodt ember vagyok néha még én is meglepődtem magamon.Gondolom a terhességi hormonok ,a munkahelyi stressz stb.inkább elmentem táppénzre.A lányom olyan nyughatatlan ,elégedetlen kisgyerek én erre fogom2 másik terhességemnél nem voltam ilyen idegbeteg a gyerekek is nyugodtak kiegyensúlyozottak.
2012. aug. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A stressz nagyon sokat árthat. Ha határozatlan szerződésed van, menj el veszélyeztetett tp-re, és nyugodtan várjátok a babát.
2012. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De orvosnal lehet hivatkozni stresszre? Ezzel akkor minden kismama "visszaelhet", nem? Mondjuk otthonrol tudnek dolgozni...
2012. aug. 2. 11:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Vele kell megbeszélni, de a stressz is komoly veszély a babára. Csak eléggé keveset fogsz keresni. Mérlegelj hogy el tudod e kerülni a vitákat, boldog babavárást!
2012. aug. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd, nálam nagyobb pofont nem hiszem, hogy kaptál vagy kapnál. Én cégvezető mellett voltam első asszisztens, a csaj, akivel együtt kezdtem, 2 hónap után lelépett (próbaidő alatt egyik napról a másikra, úgy hogy én pont táppénzen voltam betegen). Betettek a helyére a cégvezető mellé két másik felsővezető mellől, két munkát csináltam egyszerre napi 10 órában, plusz 1 hétvégi napom is ráment, mert különben nem végeztem volna minden teendőmmel. Ez így ment 2 hónapig, ami alatt 6 kilót fogytam. Nagyon elégedettek voltak velem, így megemelték a béremet, de nem visszamenőleg, tehát az eltelt 2 hónap alatti rengeteg bent töltött idő gyakorlatilag az én magánszorgalmam volt. Annyit sikerült elérnem, hogy plusz szabinapokat kértem magamnak arra az időszakra, így pár nappal több szabadságom volt az éves megállapítottnál. Fizetésben egy kalap alá vettek az éves szokásos fizetésemeléssel, holott én előrébb léptem a szamárlétrán úgymond, komoly teljesítmény volt a fizuemelés mögött. Megemelték a béremet, de nem annyira, mint az előző lányé volt, aki 2 hónap után hipp-hopp cserbenhagyta őket. Mikor ennek okára rákérdeztem, akkor azt mondták, hogy azért, mert őt nehezebb volt megszerezni. Szerintem a főnököm meg sem nézte az önéletrajzomat, hogy honnan kerültem néhány hónappal korábban a céghez, abból indult ki, hogy egy emelettel lejjebbről jöttem. Abban állapodtunk meg akkor, hogy következő évi fizetésemelésnél figyelembe fogja venni ezt a helyzetet. No úgy alakult, hogy megismerkedtem valakivel, akivel abban az évben már első gyermekünket vártuk. Rögtön, néhány hetes terhesen szóltam, hogy következő évben csak nyár közepéig tudnak rám számítani, mert édesanya leszek, ha minden igaz. Dolgoztam tovább ugyanúgy, mint addig, szuperleterhelés mellett, és naivan azt hittem, hogy a terhességem nem lesz hatással a fizetésemelésre. Eljött a következő április, mindenki (de tényleg mindenki, még azok is, akit 3 hónappal később kirúgtak) kapott fizetésemelést, én nem. Senki nem indokolta, hogy miért nem, de számomra nyilvánvaló, hogy azért, mert úgyis elmegyek szülni pár hónap múlva. Egészen addig ugye azzal jöttek, hogy a fizetésemelés az elmúlt időszakot "díjazza", és azért nem emelték korábban a béremet a megfelelő szintre, mert még csak néhány hónapja voltam a cégnél, várjunk 1 évet. Na ez az egész teljesen padlóra küldött 20 hetes terhesen. Onnantól váltottam, táppénz szóba sem jöhetett, mert elég pénzt akartam keresni a szülésig. Viszont úgy döntöttem, hogy oké, ha ti így, én is így. Mindent megcsináltam, amit kértek, nem találtak hibát a munkámban, mert ugye azért terhesség alatt is el tudnak küldeni, ha úgy ítélik meg, azt meg nem akartam. Szóval a munkámba nem tudtak belekötni, de nem tepertem, nem próbáltam a legjobbat kihozni vagy a legjobb opciókat megtalálni, ha feladat volt. Nem voltam már proaktív. Nagyon idegesítő tud lenni, hogy olyat jobban értékelnek, aki feleannyira sem teszi oda magát és csak bambul. Nem tudom miért fájt volna nekik rendes bért adni arra a hátralevő pár hónapra, amikor sem a tgyás, sem a gyed nem függött tőle, mert azokat az előző éves keresetemből számolták.

Másfél hónappal a szülés előttig dolgoztam, véget vetettem a túlóráknak, nem rohantam az orvosi vizsgálatokról vissza a munkahelyre rögtön, nem néztem még este is óránként céges email-eket. És a vicc, hogy akit a helyemre felvettek, x tízezer forinttal többért vették fel, ugyanakkor nem sok idő múlva ki is rúgták, mert viszonya lett valami vezetővel a cégnél.

Ja, és hívtak vissza dolgozni miután az utódomat kirúgták, de mivel úton van a következő baba, így még maradok itthon. Szóval ha jó munkaerő vagy, akkor nagy valószínűséggel számítani fognak a munkádra később is.


Na szóval én a helyedben kitartanék még, de már a terhességre koncentrálnék. Te már az esélytelenek nyugalmával vagy ott, csináld meg a feladatokat, de már nem a te dolgod stresszelni, hogy minden úgy alakuljon ahogy elvárnák odabent. A munkádra ne legyen panasz, de igenis tudatosítanod kell a körülötted levőkben, hogy várandós vagy.

A nőgyógyász és a háziorvos nem fogják vizsgálni a munkahelyi körülményeket, ha úgy érzed, hogy nem akarsz már ott dolgozni (ahogy én voltam másfél hónappal szülés előtt), akkor ki fognak írni.


(2.,3. voltam)

2012. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi h leirtad. Szeretek itt dolgozni, es dolgozom is szivesen, bar pont ugy ahogy leirtad h azert nem töröm mar kezem-labam. Tudom h a fönök csak eppen peldat akart statulalni, en meg persze szemelyesen vettem, holott nemaz, bar nem terhes nöt kene hasznalni bünbaknak. Nem borultam ki nem hisztiztem de eleg hatarozottan leptem fel. A hiszti unata jött ram otthon...

Meglatom hogy lesz majd nagy pocakkal tömegközlekedni stb. A munkamat "home office"-ban is tudom vegezni.

2012. aug. 2. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!