Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » JAnuárra várjuk első babánkat,...

JAnuárra várjuk első babánkat, élettársi viszony vagy házasság? Melyik mellett mi szól?

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 19:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
63%
Házasság inkább, DE nem csak a papír miatt és ez nem teljeskörű megállapítás, csak nekem olyan visszatetsző, h az apának apasági nyilatkozatot KELL tennie, h övé a gyerek( ha nem házasok)
2012. júl. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

érdekes... nekem ez nem okoz gondot. Sokkal inkább az a "herce-hurca" amit a házassságkötés jelent.. eléőkészület... meghívók.. ruha menü papírozás stb.

Nemis beszélve arról hogy nagy a család. Jó nagy lagzit kéne csapni.. :S

2012. júl. 26. 19:46
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Csak a baba miatt házasodni taszító dolog. Mi élettársi viszonyban élünk a párommal. 2 gyerekünk van. Igen, apasági nyilatkozatot kell tenni, de más nincs ami az élettársi viszony ellen szólna. (nálam a nyilatkozat nem probléma)
2012. júl. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Igazából most egyedülálló vagy, ha csak nincs élettársi szerződésetek.


Egyet értek az első válaszolóval, olyan izé hogy ha megkérdik, hogy hàzasok vagytok, és azt kell mondani hogy nem, élettársak.


A házasság egy elkötelezettség a másik felé.


Számomra az a pali aki nem akarja elvenni a nőt, nem kötelezi el felém magát, nem gondolja komolyan, hisz meghadja magának a szabadságot, hogy bármikor kilépjen csak úgy a kapcaolatból, nem kell válni, bírósá ...


Ha valaki komolyan gondolja vegyen el feleségül, a gyerek szülessen házasságban. Már ez egy példakép a gyereknek!


Össze lehet házasodni 2 tanúval, sz csak a szűk család, testvérek, szülők! Délután szép fehér kosztümben házasságkötés, utánna egy vacsora étteremben, és ennyi.

Most ünnepeltük a Mamiék házassági évfordulóját, étteremben, 10 fő 30.000 Ft, mindenki azt evett amit rendelt az étlepról. A tortát mi vittük, menyasszonyi torta, marcipánbfigurával a tetején.

Nagyon szép, meghitt esemény volt.

2012. júl. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
hol ehetne ezeknek a dolgoknak alaposan utána nézni? vagy kérdezzem a védőnőt?..
2012. júl. 26. 20:26
 6/24 anonim ***** válasza:
12%

Az élettársi viszony a cigányok sajátossága :)))

Hogy lehet ez kérdés egyáltalán?

2012. júl. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

6-osnak szőröstű' bőrőstű'

hogy lehet kérdés hogy hogy lehet kérdés? :)

Hát úúúgy vóót, hogy eccer vót' ho' nem...

Úgy hogy felvetődik és leírom majd kiírom. Lásd a felső zőőd téglalap formájú mezőőőben. :)

Érdembeli válasz esetleg a kérdés mivoltára? :)

2012. júl. 26. 20:39
 8/24 anonim ***** válasza:
Mi is élettársi viszonyban élünk a párommal (regisztrált), most várjuk a 2. babánkat. Azért nem házasodtunk meg eddig, mivel nem volt rá pénz. A gyűrű is drága, a kaja se pár ezer Ft, és ha már házasodunk, még ha kis körű lesz is, de legalább a szűk rokonságot (testvérek) meg kellene hívni, akik családosak, és így is kijövünk majd 30 főre. Ezért halogattuk eddig, de már annyira szeretném, ha a férjem lenne.. Csak hát a mindennapi megélhetés elsőbbrendű.
2012. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi élettársak vagyunk, 2 éves a kislányunk és nem tartozom azok közé, amit az egyik válaszoló írt. Ha valaki ezért megjegyzést tesz az nem normális.

Nekem nagyon visszatetsző, ha azért házasodnak, mert jön a baba. Gyereket mindig is szerettem volna, eskűvöt nem. Fontosabb volt, hogy építkezzünk, a kislányunknak mindent megadjunk, mint hogy elmondjam, hogy feleség vagyok. Nem a papír tart össze 2 embert. 12 éve vagyunk együtt és soha nem éreztem, hogy furcsán néznének rám/ránk emiatt, de nem is igazán érdekelne, ha valaki megjegyzést tenne. Csak a kicsi miatt ne házasodjatok össze, nem fognak újjal mutogatni rátok, azért nem 60 évvel ezelőtt élünk:-).


Boldog babavárást és könnyű szülést!

2012. júl. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

februárra várjuk első babánkat...



Mi oktoberben összeházasodunk.

Lassan 10 éve együtt vagyunk előbb lakást vettünk,kocsit stb nem az esküvő volt a legfontosabb.....



viszont mikor a védőnő kérdezte, telefonba hogy a kedves férjem is otthon lesz-e a látogatáskor és én elkezdtem magyarázni, hogy nem a férjem...akkor leendő férjem azt mondta nah jó ezt így nem akkor gyere hozzám:)


Nem az álomesküvő lesz, de szép és nem is az a lényeg, mégis mivel őt zavarja az apasági nyilatkozat ezért rendezni szeretnénk a kapcsolatot...


Nem a gyerek miatt de a gyerekért házasodunk össze, neki is egyszerűbb mint ha anya-meg apa élettársak:)

2012. júl. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!