Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nincs szívhang?

Miért nincs szívhang?

Figyelt kérdés

8h+5n terhes vagyok, a pocaklakóm pedig 6hetesnek megfelelő.

Mindenhol azt olvasom, hogy már 6-7 hetes terhesen van szívhang! Nálunk miért nincs?

Sokszor ellentmondásokba ütközök a hallottakkal, lehet, hogy a szívhang is nem 6-7 hetes terhesen, hanem 6-7 hetes magzatnak van csak?

Ti mikor tapasztaltátok először? Légyszi írjátok oda, hogy terhesség vagy a baba korát jelzitek!


2012. júl. 26. 12:21
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! Bár már teljesen össze vagyok zavarodva!

Már csak tudom, hogy mikor van ovum + hogy mikor volt meg utoljára...

A baba meg hát ha lassan fejlődik, akkor lassan...

Nem értem, hogy miért törvényszerű egyes hetekben mindenkinek egyformának lenni.

Nézzük mondjuk az ovodásokat azok sem egyformák egy csoportban és a felnőttek sem... miért kéne a magzatnak mindenkinél egyformának lennie.

Ezért nem értem a 6 hetesnek megfelelő nagyságú szót.

Ami egyedül zavar, az a szívhang hiánya. Ugyanis már most voltam 3x dokinál a 9 hét alatt.

2012. júl. 26. 13:48
 22/26 A kérdező kommentje:

1hónap és 1hét után? Gratulálok!

Nekem már pont két hónap telt el...

2012. júl. 26. 13:52
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Abban igazad van,hogy az ovisok sem egyformán fejlődnek.Sőt!A 12. hét után szinte egyik magzat sem.Ám addig van egy séma,aminek meg kell felelni.Emiatt nagyon nem mindegy,hogy mekkora!Itt a lassú fejlődés jelenthet rosszat(nem akarlak megijeszteni).Mikor volt az utolsó mensid?Mert onnantól számolják a terhességet(mint írtad,Neked elég rendszeres).Az oké,hogy a baba valójában 2 héttel kisebb-mivel kb. félidőben van az ovuláció-ám ha azt mondja,hogy 6 hetesnek felel meg,azt az utolsó mensi első napjától kell számolni.Tehát szívhang 6-7 hetes terhesen van(nem 6-7 hetes magzatnak).Drukkolok,hogy minden rendben legyen.2gyerekes+31hkm
2012. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

szerintem felesleges idegesítened magad, bár én mondjuk már felemeltem volna a telefont és megkérdeztem volna a dokit, hogy ez most nagy gond-e. Elvégre azért járok hozzá.


[link]


ezek a terhességi hetek, ám ha nem a nagy könyv szerint történik minden akkor később foganhatott és még kisebb 5 hetes babának pedig nem lehet szívhangja!!!!


Persze, hogy tudod, hogy mikor volt ovud mert gondolom számoltál és teszteltél és tudod...


De mi van ha a baba nem akkor fogant, hanem mondjuk spontán peteérésnél 1 héttel később nah akkor mi van? az embrió kisebb, tehát nincs szívhangja.


Mondjuk én azt javaslom, beszélj az orvosoddal.... Akár most is telefonon, már túl lehetnél az egész idegességen...

2012. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Igen, egy hónap és egy hét után volt, 10. napon fogant. A 12. hétig egyformán fejlődnek, de ha az orvosod nem mondott olyat, hogy baj lenne, akkor NINCS! Nyugalom!
2012. júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

szia! én csak leírom nálam mi volt.első baba volt elmentem 6 hetesen és a doki üres petezsákot látott.visszahívott 1 hét múlva 7 hetesen 2 mm-es embrió szívpulzáció nélkül.egy 7 mm-es embrió már nem 2 mm-es és ha szívhang nincs is de szívpulzációnak már lennie kellett volna..visszahívott megint 1 hét múlva ugyanúgy 2mm és szívhang nélkül.ekkor már a doki kerek perec megmondta nekem hogy nagy valószínűséggel ebből nem lesz semmi.kiskönyvért meg így pláne nem is küldött.a 10.héten is 2 mm szívhang nélkül.a dokinak igaza lett.ezzel csak azt akarom mondani amíg a dokin nem látod hogy baj van,vagy nem mondja addig ne aggódj szerintem! de fel is hívhatod nincs abba semmi.szurkolok neked!


15 hetes

2012. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!