Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hány hetesen mentetek...

Ti hány hetesen mentetek először cukor terheléses vérvételre? Lehet közben sétálni?

Figyelt kérdés

A nőgyógyászom 22-23 hétre mondta hogy menjek,de akkor melyiken a 22 vagy 23-ik héten?A két vérvétel között,abban a két órában lehet sétálni vagy csak ülni kell?

Köszi.


2012. júl. 26. 11:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

persze hogy lehet sétálni,

enni nem lehet, valahol még inni sem a 2 óra között..

és a terhelésest 22-24 hét között végzik mindegy mikor

nekem múlt héten volt a 24 héten.


:)

2012. júl. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
én 24 hetesen voltam, abban a két órában elmentem vásárolni, nem mondták, hogy maradjak ott
2012. júl. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én a 24. héten mentem. Ott cukros vizet kellett inni éhgyomorra. Hát, mit mondjak...

Reggel 8-kor ittam meg a löttyöt. Kiültem a váróban. Féltem, ha sétálok, bajom lesz. 1 óra múltán éreztem, hogy vacakul vagyok. Émelyegtem, aztán olyan 4-5 perc múlva hirtelen megkönnyebbültem.

Mindenkinek máshogy reagál a szervezete. Meg nem mindenhol adnak cukros vizet, hanem pl. zsömlét. Szerintem lehet sétálni.

2012. júl. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nálunk (SOTE I) a 24. héten nézik (1-2 hét eltérésnek nincs egyébként jelentősége).

Én évek óta járok (nem-terhesen is) terheléses cukorra, és az endokrinológus mindig a lelkemre kötötte, hogy max. 1-2 korty víz, és csak a WC-re mehetek, különben a mozgástól fals értéket mutat a 120 perces mérés.

2012. júl. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
24+2 hetesen voltam. Én haza is jöttem abban a két órában,annyit mondtak,hogy lehetőleg ne nagyon tevékenykedjek. Szót fogadtam,csak kiteregettem a ruhákat és bepácoltam a husit,de egyébként aznap olyan marha meleg volt,hogy sztem nem is kellett semmit sem csinálnom,csak úgy párolgott belőlem a cukor..:D
2012. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kaja meg ital nélkül lehet nem is lesz erőm sétálni,nagyon gyenge vagyok ha nem eszem iszom reggel.De 2 órát ülni olyan rossz lesz..nem jó sehogysem sokáig ülnöm.Amugy még rátesz hogy 90 csak a vérnyomásom.Alacsony vérnyomással szinte biztos rosszul leszek?

A Férjem elkisér ha rosszul lennék..

2012. júl. 26. 11:39
 7/17 anonim ***** válasza:

Na ilyenkor mindig meglepődök... :-( Nálunk a 24. és a 28. hét közt, optimálisan a 26. hét betöltése után van. Bárhova elmenni tilos! Pisilni és vizet inni is csak végszükség esetén! :'(

Szóval kínzás!

2012. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
hát én nagyon rosszul voltam. 24 hetesen voltam, nagyon vékony vagyok (46tal lettem terhes), nagyon alacsony vérnyomással (90/60), lehet ez volt a baj. rengeteget utánaolvastam, és az jött le, hogy maga a lötyi az undorító és ennyi. hát nem finom az tény, de nem nagy ügy maga a lötyi. még gondoltam is, mennyi nyámnyila ember van :)) aztán 10 perc után annyira megdobott a cukor, hogy ziháltam, nem kaptam levegőt, mint amikor megiszol 5 kávét egymás után. vert a szívem nagyon, borzalmas rosszul voltam. esélyem nem volt arra, hogy sétálgassak, örültem, hogy élek. hányingerem is volt és hasmenésem. legyen mindenképp kísérőd és számíts arra, hogy esetleg rosszul leszel. az első fél óra ami nagyon rossz votl nekem, utána egyre jobb. de pörögtem még akkor is, mikor 2 óra után vissza kellett menni. a baba is tökre pörgött. aztán mire hazaértem bealudt, és aztán én is bealudtam. nagyon megterhelő volt. de az eredményem mindezek ellenére jó lett.
2012. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nálunk (győr) 24ik héten csinálják és abban a 2 órában bárhova elmehetsz csak pontosan időre menj vissza. Nekem azt mondták egy fél korty vizet ihatok a cukros lötty után h a számból elmenjen ez az íz. Kimentem, ittam egy fél kortyot, tényleg nagyon keveset és már mentem is el a barátnőmmel vásárolni :)

10percig émelyegtem aztán mikor eltelítette a gyomrom a lötty utána egyből jobban lettem, és délig éhes sem voltam :D Pedig reggel 7kor vettek vért :)


Nem egy szörnyűséges dolog ám :)


30hkm

2012. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy a hányingereden nem enyhít hanem ront, ha iszogatsz vizet közben. tleg csak 1-2 kortyot igyál közvetlen utána és ennyi
2012. júl. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!