Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 évesen terhes vagyok...

18 évesen terhes vagyok szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok.18 éves vagyok és teherbe estem fogamzásgátló szedése mellett.Novynette-ről álltam át az orvosom javaslatára Lindynette20-ra az átállás alatt mint kiderült nem volt valami erős hatása a gyógyszernek és most 2 hónaposan vettem észre, hogy terhes vagyok, az első hónapban megjött semmi terhességre utaló jel nem volt.A párom 25 éves dolgozik ő szeretné a babát, de nekem még ez az utolsó évem lesz a gimiből és pont érettségi előtt születne meg.Mi lenne a legjobb megoldás szerintetek?
2012. júl. 25. 10:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
64%
Lehet, hogy első felindultságukban elhangzanak, majd ilyen dolgok. Te ismered őket. Ne félj, nagyon kevés olyan nagymamát és nagypapát láttam,akik nem enyhültek meg az unokájuk láttán.
2012. júl. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

"csak tudod attol felek, hogy esetleg aztmondjak tobbet nemakarnak latni, mert szegyent hozok rajuk.azt mondtak ha megtartom tobbet nem akarnak latni.." - igen Kérdező, valószinűleg ezt fogják mondani, szóval ettől nincs mit félned:))

Az embereknek ugyanis szokásuk gyomorból reagálni egyfelől, másfelől nyilván most próbálnak minden eszközzel nyomni az általuk helyesnek vélt út irányába, lévén semmi más eszközük nincs, hisz a döntés a tiéd.

Ha betöltöd a 12. hetet (vagy ha most még nem vagy 18 éves akkor a 18. hetet) és ez a lehetőség elmegy számukra, akkor meg kénytelenek lesznek a jelenben gondolkodni, és hamarosan változni fog a hozzáállásuk. Ez a teljesen szokvány koreográfia az esetek 90+%-ában...

Szóval szerintem alapos megfontolás után döntsetek úgy a pároddal együtt, ahogy ti tartjátok helyesnek, mert ez már a ti életetek, a ti történetetek...

2012. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%
Azért csak enyhítő körülmény, h. védekeztetek. De h. vígasztaljak, rokonságba van olyan, ahol 16 éves esett a csaj teherbe, első sokk, ikrek másod sok. Összeházasodtak. Lány szüleinél mardatak, most középsulisok az ikrek. Szóval meg oldották. Ha megtartod, és van segítség meg lehet oldani. De azt nem mondom, h. könnyű baba mellett tanulni. És azt se h. könnyű életed lesz. Én 27 vagyok, van férjem, állásom, van tető a fejünk felett, de még is félek, h. mi lesz, meg fogok e felelni. De a kérdésedre nem válaszoltam. De ezt ti tudjátok. Te szeretnéd megtartani a babát? Ha semmi mást nem nézel.
2012. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

marcius 26.an toltottem a 18at.

igennagyon szeretnem csakugyanugy mint te is felek, hogy nemfogom tudni neki megadni mindent amit szeretnek.nagyon jo anyuka szeretnek lenni jobbak mint az en szuleim voltak.csak boldog lennek ha nem kenyszerbol fogadnak el a szuleim, hogy nagyszulok lesznek...

2012. júl. 25. 12:19
 15/23 anonim ***** válasza:
30%

Most le leszek pontozva biztos! 18 éves vagy és már több mint 3 éve gyógyszert szedsz? No komment! Az én lányomnak biztos nem engedném 15 évesen. Mármint nem a gyógyszert, egyáltalán a szexuális kapcsolatot. Mi lesz a hormonjaiddal 30 évesen?

Ha vállajátok a babát kívánom hogy minden úgy legyen ahogy szeretnétek. Csak később meg ne bánd az ifjú lánykorodat, nehogy visszasírd. nem rosszallásból írtam ezeket. bocsi.

2012. júl. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
a szuzessegemet csak 16,5 evesen vesztettem el.a fogamzasgatlot azert kaptam mert a bal petefeszkem kikellett muteni 15 evesen szuletesi rendellenessegem volt es oriasi cisztak fejlodtek benne nem volt petevezetekem.szóval nem eltem szexualis eletet 16,5 eves koromig.a parom nekem az elso akivel vagyok
2012. júl. 25. 18:07
 17/23 anonim ***** válasza:
76%
Értem! Bocsi! Mondom nem ellenségeskedni akartam, csak elsőre úgy jött le az info. Mindenesetre örülj a terhességnek akkor főleg ha egy petefészked van csak és mégis bejött gyógyszer mellett. Mi egy évig szenvedtünk mire megfogant és egy csomó pénzt költöttünk dokira, gyógyszerre stb. végül van két gyönyörű gyerekem, és most várom a 3-at, aki spontán jött csak úgy. :)
2012. júl. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb esetben az ember azt mondja hogy 18évesen ne vállalj gyereket, DE ilyenkor fontosak a körülmények is. Már az elején azt mondtam volna hogy vállald, a barátod és a családja alapján. Az érettségit le tudod tenni később is, a szüleid viszont valószínűleg megenyhülnek. Viszont az hogy ilyen fiatalon műteni kellett a petefészked, nagyon sajnálom, és én a helyedben nem kockáztatnék hogy esetleg később nem jön össze a baba. Gratulálok és szívből kívánok minden jót! 31hkm
2012. júl. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Így látatlanban azért nehéz kimondani, de egy működő petefészekkel én is vállalnám. De ezt könnyű kimondani, mert nem nekem kell megoldani az ezzel járó problémát. De egy petefészek mellett egy abortusz, ki tudja mikor és hogyan sikerülne a gyerek.

A másik, h. én azon se csodálkoznék ha 15 évesen már nemi életet élnek a fiatalok-. A jobbik az, ha van eszük védekezni. Megtiltani nem lehet, bárhol megoldják. Elég ha abból indul ki, amit a buszon hallok.

2012. júl. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát sokat segítettetek. :)
2012. júl. 26. 18:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!