Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 évesen terhes vagyok...

18 évesen terhes vagyok szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok.18 éves vagyok és teherbe estem fogamzásgátló szedése mellett.Novynette-ről álltam át az orvosom javaslatára Lindynette20-ra az átállás alatt mint kiderült nem volt valami erős hatása a gyógyszernek és most 2 hónaposan vettem észre, hogy terhes vagyok, az első hónapban megjött semmi terhességre utaló jel nem volt.A párom 25 éves dolgozik ő szeretné a babát, de nekem még ez az utolsó évem lesz a gimiből és pont érettségi előtt születne meg.Mi lenne a legjobb megoldás szerintetek?
2012. júl. 25. 10:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

A legjobb megoldást csak te a párod és mindkettőtök családja tudja közösen megadni. Egyedül (családi támogatás nélkül) nagyon nehéz lesz a kicsivel. De nem megoldhatatlan a dolog, ha igazán szeretnéd / szeretnétek. Komoly és felelősségteljes döntést kell hoznotok.


(Az ilyen kérdések láttán mindig elönt a para. Fog.gátló mellett teherbe esni. )

2012. júl. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

Hát nem irigyellek! Én 22 évesen lettem váratlanul terhes, szóval nem tereztük. Nekem a főiskolából maradt hátra 1 év. Az én párom is 25 éves, szintén dolgozik. Mondjuk mi már előtte eljegyeztük egymást, jövőre szerettük volna az esküvőt, de így még most nyáron megtartottuk. Nálunk szóba sem jött, hogy esetleg nem tartanánk meg...


24+1 hkm

2012. júl. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Ha végigcsinálnád az évet, meg lennének az év végi osztáélyzataid, mert érettségizni bármelyik évben, tavasszal és ősszel is érettségizhetsz, majd ha a baba nagyobb lesz.



29+3hkm

2012. júl. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
87%
ha a párod melletted áll és támogat és ha tényleg úgy érzed hosszu jövője van a kapcsolatotoknak akkor szerintem tartsd meg.
2012. júl. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd Kérdező, én egy másik kérdésnél 10 perce javasoltam az abortuszban gondolkodást... nálatok viszont, ha a párod szeretné, és neked sincs érdemi kifogásod a szülővé válás, a gyerek vállalása ellen, és még be is töltöd a 18-at, mire megszületik, azt javaslom, hogy inkább a megtartásban gondolkodj. Érettségizni fél év mulva is tudsz, az semmiféle érdemi befolyással nem bír a további életetekre...

A nőgyógyászodat meg küld el a fenébe, ha nem hívta fel a figyelmedet az átállás körüli hormonszint-ingadozás veszélyeire, ami miatt úgy célszerű tekinteni, mint ha akkor kezdted volna a gyógyszert, és csak az első ciklus lezajlása után számítani a biztonságra, akkor megérdemelne egy méretes kártérítési pert a nyakába...

2012. júl. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ

a novynette amit használtam nekem nagyon jó gyógyszer volt 3 évig szedtem és most mikor felirta nekem az újat a lindynettet a szervezetemnek kevés volt ez a hormonmennyiség amit tartalmazott.ha egy gyógyszert használsz régebb óta szerintem nincs miért félned

2012. júl. 25. 10:19
 7/23 A kérdező kommentje:
a párom aztmondta megtudjuk oldani és az ő szülei biztosan mellettünk állnának inkább az enyémek miatt félek...ők ugygondolják az egész életem elrontom ha most szülök
2012. júl. 25. 10:22
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Nézd! Benne van a pakliban, hogy valóban igaza lesz a szüleidnek. Hisz előtted az élet, a fiatalságod kellős közepén lettél terhes. Amikor a mostani barátnőid önfeledten buliznak, akkor te koszos pelust cserélsz és lebukott pólóban próbálod magadból a lehető legtöbbet kifacsarni. DE! Kapsz is valamit. Két ölelő kezet. Két totyogó lábacskát.

Számomra bizonyítottak már tizenéves anyukák. Akiket olyan felelősségteljessé tett az anyaság, hogy 2 db 30 éves is elbújhat mögötte.

Ugyanakkor felesleges szépíteni,mert vannak aki elcseszték, és ezt tudják ők is. Rajtad múlik!!!!

2012. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
"az enyémek miatt félek...ők ugygondolják az egész életem elrontom ha most szülök" - nézd Kérdező, én most 48 vagyok, az anyám a mai napig tudja sorolni, hogy szerinte hol rontottam el az életemet, én meg tudom, hogy főként ott, hogy 18 évesen nem állítottam le őt, akár drasztikusan is. Az én életem ugyanis az én életem, abban nem az ő vágyai és elképzelései a zsinórmérték, hanem a sajátom, nem az a fontos, hogy az életem az anyámnak feleljen meg, hanem az, hogy én érezzem jól magamat benne.
2012. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
persze en ezt ertem csak tudod attol felek, hogy esetleg aztmondjak tobbet nemakarnak latni, mert szegyent hozok rajuk.azt mondtak ha megtartom tobbet nem akarnak latni...en szeretnem a babat ugyerzem kepes lennek ra, hogy felneveljem a parommal egyutt.nem voltam sosem bulizos tipus nem fogok osszeomlani, hogy kimaradtak nekem ezek az evek.
2012. júl. 25. 11:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!