Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek terhességi toxémiája...

Akinek terhességi toxémiája volt és fájt a jobb oldalon a bordájánál, az milyen fájdalom volt?

Figyelt kérdés
20. hetes vagyok és két napja nagyon fáj a bordám alján, de olyan érzés mintha jól beütöttem volna, szerintetek ez normális? Legfőként nyomásra fáj, vagy egy-két mozdulatnál.
2012. júl. 21. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Magas vérnyomásod?Vizesedésed? Ha ezek vannak akkor ne kélekedj, menj orvoshoz most!!!!!!!!Bár sztem 20 hetesen nemigen van ilyen. De mondju még a babó sem nyomhatja igazán. Lehet epefájás is!?
2012. júl. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem magas a vérnyomásod, nincs fehérje a vizeletedben, és nem vizesedsz, akkor ez nem toxémia.

Viszont az lehet, hogy a baba oda nyomakszik, és nyomja a májkaput, mert az borzasztóan tud fájni - nekem is csinálta elég gyakran.

2012. júl. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én epére gyanakodnék. Nekem az volt, hogy rácsücsült a baba, és pangott az epeváladék, amitől begörcsölt, és annyira szúrt a bordám alatt jobb oldalon, hogy levegőt is alig tudtam venni. No-spa-t adtak rá, aztán hála az égnek odébb költözött a drága.
2012. júl. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem magas a vérnyomásom, vizesedni sem vizesedek, csak nyomásra nagyon-nagyon érzékeny azon a helyen. Kedden mennék orvoshoz, az már késő szerintetek?
2012. júl. 21. 12:41
 5/5 anonim ***** válasza:
20 hetesen nem lehet még annyira gázos a toxémiád, hogy a bordaív alatti fájdalmat érezd miatta. Illetve ez az utolsó "csepp", előtte nagyon magas lesz a vérnyomásod sokáig, fehérje lesz a vizeletedbe, nagyon bevizesedsz és ha ezek mind megvannak és emellé fáj a bordaíved alatt, na akkor gáz van. De ez nem lehet még 20 hetesen szerintem. De dokihoz mindenképpen menj el.
2012. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!