Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ismeretlen fajdalom a jobb...

Ismeretlen fajdalom a jobb bordaiv alatt? Bovebben lent

Figyelt kérdés
2 napja faj a pocakom felso resze a jobb bordaiv alatt. Nem melyrol jovo fajdalom, inkabb olyan mint mikor bevagom valamilyen izmomat, csak ugye a hasamat nem utottem be sehova. Erintesre is nagyon erzekeny ez a terulet. Vizszintes helyzetben kevesbe kellemetlen. 33. hetben vagyok masodik babamat varom. Volt valakinek hasonlo? Mi lehet ez?
2012. febr. 5. 21:38
1 2
 1/14 anonim válasza:
Anyukámnak övsömöre van, bár az a bal bordaív alatt van... elég komoly betegség, bár a tünetek eddig jellemzőek. Neki hangsúlyozom, a másik oldalt van, de azért nézz utána! Jobbulást kismama!
2012. febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Koszonom, azonnal utanaolvasok!
2012. febr. 5. 21:50
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem lehet ovsomor,mert meg nem voltam baranyhimlos es bortuneteim sincsenek.
2012. febr. 5. 21:54
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia! Elérte a méhed a bordáidat, és azért fáj és érzékeny. Nekem az első gyermekemnél olyan 35. hét körül kezdődött, most már a 24. héttől érzem, bár én inkább a bal oldalon. Picit mintha zsibbadna is néha, Én úgy gondolom, hogy amikor majd befordul, akkor lesz könnyebb.

Szép és gyors szülést!

2012. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

HELLP-szindróma - ennek is nézz utána!!

A szindróma általában a huszadik hét után jelentkezik, és elsősorban a has felső részén, jobb oldalon jelentkező fájdalommal jár

2012. febr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsi vagyok, ezért a 3. trimeszterben ez már rendszeres. Nyomja a méh a bordákat, illetve minden mást, ami ott van. A melleim alatt szokott ez lenni.

A fent említett szindrómák tüneteit nem ismerem pontosan, de én nem gondolnék mindjárt valami rosszra.

Harmadikat várom, és az a tapasztalat, hogy mindenféle tünet egyre korábban jelentkezik sajnos, mint korábbi terhességknél...

2012. febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért a HELLP-nek ez nem vezető tünete, bár tény, hogy előfordulhat. Említsd meg az orvosodnak, de ha semmi más nem társul hozzá, inkább a babó nyom valamit.
2012. febr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, mondtam a dokimnak. És mondta, hogy nyomja a baba a májamat. Majd ha beilleszkedik a baba, akkor nem fogja. És tényleg, mert utána el is múlt hamar.
2012. febr. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem az elején is volt ilyen érzés, csak nem a bordák alatt, hanem a köldököm vonalában és érintésre is érzékeny volt ott. De aztán néhány nap alatt tökéletesen elmúlt. Sőt néha a bal oldalon szokott lenni nekem is bordafályásom. Nekem valami izomszerű lehet mert mozgásra fáj így kívül meg ha olyan szivacsos melltartot veszek, aminek ott oldalt is van merevítője akkor szokott előjönni. De nekem ez az itt fáj ott fáj símán terhesség nélkül is szokott lenni. De voltam már dokinál más okból és soha semmit nem találtak betegséget. Néha az embernek van ilyen kisebb fájdalmai, terhesség vége felé meg pláne normális én nem foglalkoznék különösebben vele. Max említsd meg a dokidnak amikor mész, de tuti semmi.
2012. febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


24 hetesen voltam ezzel a problémával dokinál, mert már annyira fájt az epémnél, hogy nem tudtam aludni sem tőle. Csináltak hasi UH-ot, ahol kiderült, hogy szerencsére nincs epekövem. Epekímélő diétát javasoltak, és fájdalom esetén nospát kellett bevennem. A diétát nem igazán tartottam, de a nospa valóban segített. Aztán pár hét alatt el is múlt, szóval valószínűleg a baba nyomta, de most már behelyezkedett.

Egyél meg egy tábla csokit, és ha egy órán belül begörcsölsz tőle, akkor epekő (doki mondta), ha nem, akkor a nospa lehet neked is segít.

Jobbulást!


33 hkm

2012. febr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!