Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetes kismama vagyok és...

38 hetes kismama vagyok és terhességi diabéteszem van. Olvastam egy cikket, hogy cukorbetegek nem ihatnak málnalevél teát, de én iszom és semmi bajom. Nem mondta eddig senki, hogy ne igyam. Esetleg valaki hallott már erről?

Figyelt kérdés

2012. júl. 14. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is terhességi cukros voltam és nekem is mondták, hogy nem szabad. Nem is ittam, de nem is kellett, anélkül is 3,5 óra alatt megvolt a kislányom.
2012. júl. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, szintén cukros vagyok, én 36 hetesen kezdtem el inni, szülésznői javaslatra, aki tudta, hogy cukros vagyok. Nekem mondjuk sokkal jobbak a cukorértékeim, mióta iszom, reggelihez szoktam elkortyolgatni, így 5.6 körül marad a vércukor, ami fele ennyi reggeli után örültem ha megállt 6.8 körül. Amúgy én is az interneten tudtam meg, hogy cukrosoknak tilos, de ez az info mind a szülésznőnek, védőnőnek és a kórházi dietetikusnak (!) is újdonság volt...összefoglalva, én iszom, de csak evéssel egybekötve, cukorértékek tökéletesek, ráadásul szépen, fájdalom nélkül tágulgatok.(homeós bogyókat is szedem). Minden jót Neked és szép szülést, boldog babázást! 39 hkm
2012. júl. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen . Igazából nekem se mondta se a Dr.nő se se senki ,hogy nem ihatom.Szerintem ártani nem árthatunk vele . Legalábbis remélem.Hú már neked sincs sok :)Boldog babavárást ! :)
2012. júl. 15. 21:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A férjem nagyon nem tanácsolta, hogy igyam (ő orvos), nekem is voltak gondjaim a cukrommal. Ennek ellenére egyszer kipróbáltam (annyi jót írtak róla, én meg tiszta hülye vagyok, úgy voltam vele, hogy egy hypozást bevállalok, max. nem iszom többet). Hát, elég durva hypoglykaemiás rosszullétem volt tőle, remegtem, nem láttam, nem tudtam felkelni, nagyon lenyomta a cukromat. Valóban nem tanácsos fogyasztani cukorbetegségben, de ha nem érezted negatív hatását, akkor nem lehet nagy baj.

2012. júl. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából nekem inkább javított a cukromon . Mert eddig felugrott magasra most meg beállt 6,2 ,6,5 -re ebéd után .Bár én csak 1 hete iszom .Jövőhéten meg már szülök :)Azért köszönöm .
2012. júl. 18. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!