Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyedülálló anyák, akiknek...

Egyedülálló anyák, akiknek per útján ismerte el az apa a gyereket, ti hogyan, mikor szántátok rá magatokat a perre?

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Attol fugg, hogy meg van-e mar a babad vagy sem.

Ha megszuletett, akkor apai elismero nelkul a te nevedre kerul elso korben a baba, utana pedig a gyamhivatal fog neked levelet irni, hogy nevezd meg az apat.

Akkor ott jegyzokonyvezik, es a gyamhivatal elinditja neked az apasagi pert hivatalbol.

Ez neked semmibe nem kerul, nem kell ugyvedhez menned, ott mindent elinteznek neked.

Szerintem a gyerek szuletese elott felesleges, ha ugysem ismeri el, akkor ugyis DNS vizsgalat utjan fogjak megallapitani az apasagot, es azt a terhesseg alatt nem a legegyszerubb es nem is ajanlatos kockaztatni a baba eletet, epseget egy DNS mintavetel miatt.

2012. júl. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megvan már a baba, a gyámhivatal berendelt, azt nyilatkoztam, hogy egyenlőre nyitva szeretném hagyni a kérdést. Egyszerűen nincs szivem a gyerekem apja ellen pert inditani, ég a pofám is, pedig ő lépett le, de miatta is. Illetve "a remény hal meg utoljára" nagy úr, nem tudom eldönteni, hogy akkor most tényleg nem fog előkerülni, vagy csak játsza az eszét, vagy a jó ég tudja. Ha elkezdek pereskedni, akkor viszont kész, vége, sosem lesz belőle "apa".
2012. júl. 13. 22:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Ertem.

Ha nem akarod, hogy a gyerek a te nevedet viselje, akkor van arra is lehetoseg, hogy az anyai nagyszulok vezeteknevet kapja, marmint a te mamad lanykori vezetkenevet, es akkor a gyereked nem fogja ugy erezni, hogy apatlan.

Ebben az esetben nem fog a gyamhivatal az apaval nyaggatni tobbet.

Ha te kepes vagy eltartani a gyereket gyerektartas nelkul, akkor en ezt valasztanam. Es igy van remenyed ra, hogy esetleg megkerul az apa.

Nem vallaja a gyereket vagy csak siman eltunt a szinrol, mintha sose lett volna?

2012. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta, "felejtsem el", ő nem akar gyereket. De én szeretném, hogy legyen apja a gyerekemnek, jobban mondva ő megérdemli, és végül is nem "a postás"-tól estem teherbe, hanem egy kapcsolatban. Én azt is szeretném ha nem csak az apát, de az apai családját, gyökereit is megismerné később a gyerek, a nagyszülőket, stb... Mert végül is nem csak az apából áll a család, az apa milyen jogon dönt pl. arról, hogy az ő szüleinek ne legyen ez az unokájuk? Nem is a pénzről lenne elsősorban szó, pedig elég rosszul is állok.
2012. júl. 13. 22:21
 5/10 anonim ***** válasza:

én a helyedben elindítanám a pert. Így legalább kötelességből "kapcsolatban" fogtok maradni, ha ez sem lenne, lehet hogy soha nem is jelenne meg többé.


A másik meg, hogy persze te ismered őt, de én nem várnék arra, hogy majd jó útra tér.

2012. júl. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia, engem is berendeltek fiam születse után, akkor n is nyitva hagytam a dolgot, mondtam, hogy várjunk.Most 2 éves a fiam,és most indítottuk el a dolgot, mert 3 éves koráig rendeződnie kell, vagy egy képzeletbeli apa lesz bejegyezve, én azt végképp nem akartam, így elindítottuk a pert. Szerintem 3 éves korára rendezve is lesz, annyi idő kell hozzá, főleg hogy nálunk bonyolult a helyzet.
2012. júl. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

07:11-es vagyok ismét:


-amíg a jogállása nincs rendezve, addig semmilyen önkoris támogatást nem kapsz. Akkor ha már el van indítva a "per" akkor jogosult vagy a támogatásokra. (nálunk igy van, nem tudom nálatok hogy van)


másik, ez viszont a privát véleményem :


Abban az esetben, ha nem foglalkozik a babával, (látta már egyáltalán? és a szülei? )szerintem nem várj olyan sokáig, nekem meg volt rá az okom, de nálunk nem is arrol volt szó, hogy nem akarta a fiunkat vagy nem ismerte el, ha tehette volna. Viszont, ha nálatok már megvan a baba, s még mindíg nem érdekli, nincs mire várnod szerintem. Kötelessége anyagilag is támogatni téged.

2012. júl. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Te nem is tudsz pert indítani, a gyámhatóság intézi, de ha elmúlt a pici egy éves, akkor lehet dns tesztet csinálni.
2012. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ez automatikusan történt. Apa nem ismerte el, megkérdezték a hivatalban kié a gyermek, és már intézték is. Igaz ez 9 éve volt, de nem kérdezték meg hogy akarja-nem akarja?!Azt mondták akkoriban olyan nincs-hogy egy gyermeknek nincs apja!

Szerintem belőle sosem lesz igazi apa, még ha össze is jönne újra a kapcsolat-szálka maradna benned hogy anno elhagyott, és sajnos van úgy hogy azt kell mondjam, jobb is a gyermeknek ha nem ismeri az apját. Perelj, fizessen, és biztosan találsz valakit, aki a gyermekednek méltó nevelő apja lehet!Kitartás!

2012. júl. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem látta még a picit, a szülei nem Mo-n élnek és valószínűleg nem is tudnak róla. Én ezen szeretnék változtatni, megkeresni őket... Nem kell megvárni az 1 éves kort a DNS teszttel, ma már akár a magzatról is megállapítják, de születés után mindenképpen lehet csinálni. Az olyan nincs, hogy nincs apa, majd 3 éves korában lesz elméletileg, addig kibekkelhetem, hogy megpróbálom a kérdést személyesen rendezni. A pert a gyerek képviseletében indíthatom én, a gyám, ha van, illetve a gyámhatóság.
2012. júl. 14. 13:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!