Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb. mennyivel érdemes számolni...

Kb. mennyivel érdemes számolni anyagiakban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most vagyok a hetedik hétben, és nagyban tervezzük a párommal a bababútor és egyéb holmi vásárlását. Tapasztaltabb hölgyek meg tudják mondani, hogy körülbelül mennyivel kalkuláljunk? Ilyenekre gondolok, hogy bútorok, felszerelések, ruhák, pelusok (miből mennyit érdemes venni, a baba megszületése után milyen gyakran kell beszerezni és ez mennyibe kerül), nekem terhesruhák, a szülést most ne számoljuk bele. Köszi szépen:)
2008. máj. 4. 20:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem irreális az az ár amit az első válaszoló írt. Nyílván ha sok pénzed van és be akarod rendezni a babaszobát, és úgy ahogy a Brendon honlapján látod, és nem számít a pénz akkor reális. Viszont egy kis kreativitás, és eszesség is kell a dologhoz és saját erővel is meglehet csinálni.

kezdjük azzal, hogy van két nagyszülő jó esetben. De nálunk van 3 dédi is.. és mindenki beszáll. tehát nekünk alig kell gondolnunk valamire.

Egyik kiságyat , a másik, babakocsit, no meg az sem mindeggy hogy mit hol veszel meg.. És lehet turiban is vásárolni.

2008. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló szerintem nem túlzott olyan nagyon, mondjuk én nem vettem használtan semmit, de nem is a Brendonban vásároltam, hanem mindig "normál" bababoltban, és lestem az akciókat, fél millió volt a vége.
2008. máj. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én amit csak tudtam, használtan szereztem be, ez alatt értsd a babaruhákat,a kiságyat, autós hordozót, babakocsit, takarót, szinte mindent. Sokat vásároltam a teszveszen, vaterán, de bababizományiban is és a sima bálásokban is sokszor lehet babacuccokat találni jó minőségben és jó áron. Mielőtt használod, úgyis mosod-vasalod. Ami új volt, az csak néhány gumis lepedő, persze a textilpelusok, meg egy-két apróság.

Ha jól számolom kb. 120 000.- volt a vége. És ebben még a légzésfigyelő is benne volt. Szóval lehet olcsón is és még csak nem is látszik rajta :)

2008. máj. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia,

Egészen a 150-a csillagos ég.

Baba rácsos ágy hogyha újról beszélnük 7000-100.000.-ig

Babakocsi 10.000.-végtelenig /Itt érdemes olyat venni ami hordozós és egészen 3 éves koráig használhatja.Használtan nagyon jó állapotúakat lehet venni 20 környékén az újonan 50.

A kismama ruci marha drága.A baj az, hogy te nyári és téli anyuka is leszel, tehát készülj fel.A helyedben keresnék egy jó varrónőt és képek alapján varrtnék rucitde itt is érdemes körbenézni:

[link]

Tulajdonképpen nekem a közvetlen környezetemben mindenki kapott babaholmikat ruhákat, ez valószínű, hogy nálad is várható.Ajánlom figyelmedbe, hogyha nem vagy kényes rá a kg-os baba holmis turikat.Én nagyon jó cuccokat találtam.Viszont a tesco cherokeeban is érdemes bevásárolni, mert annyiért árulnak akcióba eggyüttesekete babáknak mint eggyes turikban a db árúkat.Most is 50-70%-os akció van.

Mi nagyon megszívtuk, mert senkitől nem kaptunk semmit és ráadásul nekem mindenből új kell, kivéve a ruhák..babakocsi 50 kiságy 25/leértékelve/babakomód stb....De ki lehet jönni 150-ből szerintem.Autósülés lesz még drága majd amikor a babahordozót kin9övi az megint, hogyha jó minőségűt veszel az 40-nél kezdődik...Egyenlőre ennyi.

2008. máj. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Itt is érdemes szemezgetni:

[link]

2008. máj. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is túlzás amiket írnak. Mi a babaruhák egy része kivételével mindent újonnan vettünk és 200 ezer körül volt a végösszeg.Pelenkázós kiságyat 41ezerért, hozzá kókuszmatrac 9ezer, ágyneműgarnitúra 7500 Ft, babakocsit hordozóval 40 ezerért, az egyebeket akciósan a hipermarketekből szereztük be (kiskád 1200Ft, fürdőlepedő 1200Ft, 10 db textilpelus 2000Ft, bodyk 200-400 Ft/db, rugdalózók 7-800 Ft, akciós pelus és törlőkendő). Ruhaneműket vettem turikban is, ezeken lehet sokat spórolni, mi 4 hét alatt már 2 méretet nőttünk ki...sok ruhát csak 1x tudtam ráadni.

Magamnak kínaiban vásároltam felsőket, pulcsikat, gumis derekú téli szoknyát, csak 2 kismamanadrágot vettem rendes boltban. Ennyi elég volt, pedig a 30. hétig dolgoztam...

2008. máj. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok, tényleg nézd meg a www.babaholmiolcson.hu-t! Megéri elmenni hozzájuk!
2008. máj. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az infokat, nagyon boldog babavárást mindenkinek:) Puszika
2008. máj. 5. 11:59
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia!Én kismamaruhát egy darabot nem vettem.Tunikák,illetve hosszab felsők,amiket elötte is hordtam,no és utána is fogom.A csípő farmer gomját gumival helyettesítem.Vettem anyagot és anyóssal varrattam belőle kismamaövet.Cicanaci tunikával roppant kényelmes,most divat is.Pocival is tetszik nekem.No meg a gumis derekú nyári nacik jönnek most,illetve szoknyák.Tehát ruházatra nem költöttem semmivel sem többet,mint elötte,sőt!4 funkciós babakocsi (hordozóval) 70.000 Ft,kiságy natúr fenyő 10.000 Ft,kókuszmatrac 9.000 Ft ( a sima 3.500 lett volna).Komódot veszünk pelenkázónak,mert az késöbb szobabútornak is jó,meg most is elférnek majd benne a ruhái.Ez még nincs meg,de 20-40.000-ig nézegettük.A tetejére kell egy pelenkázó szivacs pár ezer Ft.A kád sem tétel.Tehát újonnan 100.000 Ft plusz a komód,meg a tisztálkodási szerek.Ruhából előre nem sokat kell venni,mert úgyis hoznak ajándékba is.200.000 Ft-ból szerintem megáll akkor is ha újonnan vesztek mindent.Persze ezek az átlagos igényeknek felelnek meg.Semmi extra,de nem is a legolcsóbbak.A határ a csillagos ég.
2008. máj. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!