Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb. mennyivel érdemes számolni...

Kb. mennyivel érdemes számolni anyagiakban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most vagyok a hetedik hétben, és nagyban tervezzük a párommal a bababútor és egyéb holmi vásárlását. Tapasztaltabb hölgyek meg tudják mondani, hogy körülbelül mennyivel kalkuláljunk? Ilyenekre gondolok, hogy bútorok, felszerelések, ruhák, pelusok (miből mennyit érdemes venni, a baba megszületése után milyen gyakran kell beszerezni és ez mennyibe kerül), nekem terhesruhák, a szülést most ne számoljuk bele. Köszi szépen:)
2008. máj. 4. 20:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
16%
Hát ha bútort is akartok venni (szekrény, ágy, pelenkázószekrény), plusz ugyebár a babakocsi, hordozó, kiskád, ruhák, pelus, stb, felsorolni is sok, közelít a millióhoz. Ha olcsóbb dolgokat vesztek, akkor is 600 000-700 000 Ft.
2008. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi használt kiságyat vttünk pelenkázóval 25 ezer,bébihordó 10,babakocsi használtan 15.Kiskád,ha álványosat szeretnél,akkor olyan 5,ha elég csak a kád maga,akkor kevesebbért is kapsz.

Ruhaárakban nem tudok nyilatkozni,mert mindent használtan kaptunk eddig,de vannak babaruhabörzék,ahol fillérekért megveheted más babák használt ruháit,és van amelyiken alig látszik,hogy volt gyereken.Amúgy 56os mérettel érdemes kezdeni,de nem kell túlzásba vinni a bevásárlást belőle,mert úgy nőnek,mint a bolodgomba.Érdemes az elején rögtön beszerezni a 62es garnitúrát is.Azt hiszem, az anyaleszek.hu-n találsz kimerítő listákat,mind a babaruhából,mind a kh-i csomagra.

LÁzmérő,mivel nekünk nem volt ilyen itthon,mi digit vettünk olyan 1500ért.Orrszívó porszívó,az is ilyen 1500-2000es tétel,hajkefe,éjjelifény a kettő együtt szintén ilyen 1000-1500.

Én textil pelit fogok használni,így annak az árát tudom(a külsőket használtam kaptam hugi után.Jobbminőségű textil peliből 8db 2500.Néhány darabra akkor is szükséged lesz,ha textilpelit használsz.

Várandós rucikat majd csak akkor ha kellenek,addig ráérsz.Én a 20. héten vettem meg az első pocakos nadrágot,addig nem volt rá szükség.Meg vettem egy hózentróglit,bandázst,és azzal hordtam a régi nacikat,így nem kellett vagyonokat költenem kismamaruhára.Most meg sportboltban vettem nacit,olyan nyúlós kényelmeset,mert már szinte semmi nem jó ránk.(38 hetes vagyok)Átmeneti kabát helyett poncsót hordtam.A kismama ruhák árai nagyon változatosak,de semmiképpen sem sorolnám az olcsó kategóriába.Szerencsére most a hosszú felsők vannak divatban,így kínai boltból is könnyedén felöltözhetsz:)Ha nincs rendes bugyid,akkor abból is be kell szerezneg egy garnitúrát,mert szülés után egy évig nincs tampon,csak betét.

Kell 1-2 extra majd gyógyszertárból,amit a leendő gyerekrvos fog felírni a végén,de az nem egy nagy összeg.

2008. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Hát ez sokban függ a pénztárcátoktól és az igényitektől.Én pár dologban nem biztos,hogy újat vennék .pl.babakocsi,gyerekágy,ha majd kell,etetőszék,babaruhákat is lehet használtan kapni jó állapotban,úgyis pikk-pakk kinövi...A védőnő biztos tud segíteni,hogy a környéketeken mikor van bababörze,néha érdemes ellátogatni,pláne már a vége felé,gyerekruha ügyben.Amúgy a www.vatrea.hu-n rengeteg babakocsi,gyerekágy,mellszívó stb.található.Nézd meg,szerintem érdemes.Ja,amúgy teljesen átlagos keresettel rendelkezünk.Én úgy gondolom,sok szülő sokszor a "külvilágnak " vásárol,a gyerek egyenlőre úgysem értékeli.
2008. máj. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Bocsi,vatera.hu
2008. máj. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, mindent akarunk venni, még semmi babaholmink nincs. Reálisnak tűnik, amit írtatok, köszönöm.
2008. máj. 4. 21:11
 6/19 A kérdező kommentje:
Tényleg, ott a vatera! Persze szeretnék pár dolgot újonnan vásárolni, de persze az ember pénztárcája mindig véges...
2008. máj. 4. 21:12
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem,merre laksz? Csak azért mert használtruha boltban nagyon csúnya kismamanacik vannak és viszonylag megfizethető áron.Az én picim októberi lesz,én nyárra 1 farmert és 2 halásznacit szándékozom venni,meg max. 1 szoknyát.Felsőt,természetesen kínaiból :-)
2008. máj. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Valamit elütöttem.tehát találtam egy boltot viszonylag megfizethető árú nacikkal.
2008. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha mindenből középáras dolgokat választasz, akkor is kijön 200 ezerből minden. Nem érdemes sok mindent előre megvenni, mert menet közben jössz majd rá, mire is van tényleg szükséged. A sok kisamama újság kétszer annyi dolgot leír, mint amit valóbn tudsz használni. Bútorok, kiságy , babakocsi, babaruha, a www.teszvesz.hu n , gyönyörű angol ruhákat babafelszereléseket árulok én is ott és vásárolok is, amire szükségünk van. Párszáz forintért gyönyörű babaruhák, 20000 ft ért fél éves korig teljes ruhatár kapható.
2008. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A vatera és teszvesz tényleg nagyon jók, meg a second-hand bababoltok, rucikkal, kocsikkal, kiságyakkal...

Én csak használtból fogom öltöztetni, egy pár body lesz új, amit dokihoz, stb. adok majd rá.

A "piperét" a DM-ből fogom beszerezni, a baby love márka nagyon bejött ott, ahol bébiszitteltem, úgyhogy nekünk is az lesz. :)

Érdemes az Ikeában is körülnézni, mert pl. van ott pelenkázó, kb 50e-ért, de van sima kommód is, kb 20e-ért, amire aztán párszáz ft-ért vehetsz kis pelenkázószivacsot, és máris kész a pelenkázósasztal. :-)

Úgyhogy csak kreatívan, én azt ajánlom, mert úgy a bútorokat megveheted a 60e ft-os egyszeri szülési támogatásból, ha ügyes vagy, és nem vagy rest körülnézni! :-)

Jó kalkulálást! Puszi

2008. máj. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!