Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg igaz, hogy baj lehet...

Tényleg igaz, hogy baj lehet terhességnél a rossz fog?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk ha valakinek van egy rakás lyukas foga, széttört foga, mondjuk úgy hogy szinte minden foga rossz valamilyen szinten, az veszélyes a terhességre is? Ha igen, miért? És mit lehet tenni? Fogorvoson kívül, amire mondjuk nincs pénz.
2012. júl. 13. 01:31
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

A terhesség jelent "veszélyt" a fogaidra.Nem a rossz fog a terhességre..

Nekem hazavágta rendesen őket,miután megszültem és regenerálódtam indultam csináltatni őket..

2012. júl. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van ingyen fogorvos is egyébként...Sok kalciumot kell inni,és megcsináltatni a fogaidat.Nem tudsz mit tenni.Nekem is 1 lukas volt,azon is már 2 luk lett,de nekem hálisten úgy lukad,hogy nem fáj.Lekopogom.De van injekció,amit terhesen is kaphatsz,és az ingyen doki ugyebár nem kér pénzt.
2012. júl. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Án is tb-re ingyen csináltattam terhesség közben is a fogaimat (előtte is, csak közben romlottak, sőt egyet ki is húztak)
2012. júl. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én az sztk-ba járok fogorvoshoz és mázlim van, mert maximálisan elégedett vagyok vele. Ingyen.

A rossz fog veszélyes lehet a terhességre, ha begyullad. Ugyanis minden gyulladás vetélést vagy koraszülést okozhat. De ha csak szimplán le van törve, vagy "csak" lyukas abból még baj nem lesz.

De tény, hogy a terhesség még jobban tönkre vágja a fogakat. :(

Kálcium, de ez is max. szinten tartja az állapotot.

2012. júl. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előzőekhez: A rossz fog akkor veszélyes a babára, ha begyullad. Terhesség alatt sok nőnek romlik a fogai állapota, plusz jó fogakkal is nagyobb az esély ínygyulladásra.

Mit lehet tenni? Ingyen "sztk" fogorvos, rendes, gyakori fogmosás + fogselyem vagy interdentális fogkefe, calcium szedése, cukros-savas ételek/italok kerülése, evés után legalább szájöblítés tiszta vízzel.

Azért is érdemes dokihoz menni, mert egy újszülött és szoptatás mellett már nehéz lesz megoldani, ha akkor üt be a fogfájás.

2012. júl. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!