Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 0,49 korrigált afp eredmény...

A 0,49 korrigált afp eredmény nagyon rossz?

Figyelt kérdés

A leletre nincs ráírva a ref. tartomány.

Mindenhol azt olvasom, hogy 0,8 vagy 0,7 alatt alacsony.

A dokinő szerint 0,5 alatt alacsony.

Most akkor ez az eredmény nagyon rossz?

Volt valakinek hasonló értéke? Egészséges lett a babája?


2012. júl. 8. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem 0,6 volt a legkisebb lányommal, a középsővel meg 0,7. Erre is azt mondták már, hogy alacsony, de semmi gond nem volt a babákkal, egészségesek :)


Tesómnak 0,4 volt, szintén kislánnyal, ő is egészséges.


Béta hcg-t nem néztek? Nekem azt is megnézték, mivel az afp alacsony volt. A hcg is, így mondták rögtön, hogy nincs ok aggodalomra. De a tesómnak meg magad volt a hcg-je (alacsony afp magas hcg-vel együtt jelenthet nagyobb down-rizikót) és náluk is minden rendben.


Afp nagyon elavult vizsgálat ám.

2012. júl. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

korrigált hcg: 1,76

Hát nem a legalacsonyabb......

Igen, elavult, csakhát ilyenkor magzatvízvételre küldik az embert, főleg, ha a kora is megvan.

16+0 napon vették a vért.

6+0 hetesen üres volt a petezsák

7+0 4mm magzat

12+2 58crl

A korom miatt voltam a 12. héten genetikai tanácsadáson, ott lebeszéltek a kombinált és az integrált tesztről, mert "úgyis pozitív lesz a korom miatt". Illetve az előző babánál még rosszabb volt az eredményem

Ekkor volt magzatvízvétel. De ez egy borzasztó időszak volt.

Nem szívesen élném át megint.


Ha az uh-on rendben lesz minden, akkor nagy az esélye az egészséges babára? Hajdú Krisztina fogja nézni.

2012. júl. 8. 18:04
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Lehet azért is alacsonyabb, mert elég korán vették le. Nekem azt mondta a dokim is és a védőnőm is, hogy betöltött 16. héten kell menni, tehát 17+ valahány napon.
2012. júl. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Oh,ha a Hajdu Krisztinához mész,akkor baromira ne foglalkozz az AFP eredményeddel.Konkrétan amikor én voltam nála-májusban-nem is volt kíváncsi az AFP eredményére.Azt mondta,az egyáltalán nem mérvadó.Szóval NYUGI!Majd írd meg mi volt.2gyerekes+28hkm
2012. júl. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1,76 hcg szerintem nem olyan magas, 2 felett magas talán.


Hajdú Krisztina a legjobb. Én is hozzá mentem. Mindig meg is nyugtatott. Én nem voltam magzatvízvételen az alacsony afp miatt, mert nem javasolta, hogy kéne.

első voltam

2012. júl. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Felhívtam az Istenhegyi Klinikát és ott beszéltem a genetikussal, aki anno csinálta a négyestesztet a kislányomnál. Ő azt mondta, hogy tuti, hogy a négyesteszt megint pozitív lenne (akkor 1:35 volt), és ő egyből a magzatvízvételt javasolja:(((

36 éves vagyok.


Nemtudom, hogy az utrogestan szedése befolyásol -e valamit vagy a többedik terhesség?????

1. babánál minden rendben volt. A 2-nál 1:35 kockázat-magzatvízvétel nem igazolt down kórt, egészséges.

És most megint:((((

Szerintetek a többedik terhesség befolyásol bármit is? Vagy most beteg lenne????

Annyira félek a magzatvíz vétel utáni időszaktól, teljes idegroncs lettem akkor. És most is már nagyon ideges vagyok.

Nagyon jó lenne, ha az uh-on minden rendben lenne. Nagyon jó lenne!

2012. júl. 8. 20:32
 7/12 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, felhívtam a labort, hogy mennyi a ref. tartomány. Ő nem tudja, ezt a nőgyógyász tudja, személyre szabottan.

Mondom, hogy sztk-s orvos, ráadásul valami helyettes volt ott, ő mondta a 0,5 alatti értéket.

Lerázott, hogy ő nem tudja, sokmindentől függ az afp alsó határa. Nem mondta, hogy mitől.


Amerikai oldalon találtam érdekességnek:



The normal value for different markers is 1 MoM.


Therefore, the farther away from 1 MoM the marker's result is, the worse the result is.

This table shows reference values, expressed in MoM. A marker is considered suspicious if its values are greater (>) or lower (<) than these reference values.



Marker MoM

TN >1.8 - 2

PAPP-A < 0.4

Beta hCG libre o hCG <0.4 o >2.5

AFP <0.4 o >2.5

uE3 < 0.5

Inhibina A > 2.5

2012. júl. 9. 10:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez labor függő is. Itt pl 0,7 az alsó határ.


Azt nem értem, hogy miért nem csináltak kombinált tesztet a 12. héten. Tudod, az a vérteszt, amit nyaki redővel együtt elemeznek ki. Már csak a korod miatt is. Sokkal megbízhatóbb, mint egy sima afp. Nekem amikor voltam az Istenhegyin, akkor mondta H.K dr nő, hogy a 0,6 -os afp alacsony kicsit. A hcg 0,4 volt, így azt mondta, hogy szinte kizárható, hogy gond van, főleg, hogy a kombinált tesztem is jó lett. Nem javasolták a magzatvízvételt egyáltalán.

Ilyenkor choryoin biopsziát már nem csinálnak? Elég drága ott, de legalább 2-3 nap múlva tudnak eredményt mondani...

2012. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a terhességek száma befolyásolná... Esetleg az, hogy ugye minél idősebb az ember, annál nagyobb az esélye a down szindrómás babára.


De én pl 26 évesen szültem a 3. babám, és alacsony volt az afp értékem. A középsőmnél is épp csak határon volt, 0,7 volt, aki már azt is alacsonynak mondta. Akkor 24 voltam. Szóval szerintem afp-nél még a kor sem számít... De szerintem neked elég valószínű, hogy korán is vették le. 16+0 nál, ha csak egy nappal is kisebb a baba, már sokat számít, mert akkor még nem vagy betöltött 16 hetes. 7 hetesen a 4mm szerintem kicsi. Az 58 mm is pont egy nappal kisebb eszerint a táblázat szerint: [link] , mint a 12+2 .

2012. júl. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket!

Voltam 13+2 naposan is uh-on egy másik kórházban

68,3crl

Ez kereken 13+0 nak felel meg.


Gondoljátok, hogy 3-4 nap számított volna a vérvételnél????


Miért nem mentem kombi tesztre? Mert a Bajcsy-ba a genetikus lebeszélt róla..........


Sajnos nincs fogadott orvosom, ezek után biztos keresek egy megbízhatót, mert teljesen kikészültem!!!!!

2012. júl. 9. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!