Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, babakocsit keresek!...

Anyukák, babakocsit keresek! Mire kell oda figyelnem?

Figyelt kérdés
Használt babakocsit keresek, mi az amire oda kell figyelnem, vagy amilyet semmi esetre sem szabad vásárolnom
2012. júl. 3. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbálj olyat nézni, amihez meghibásodás esetén lehet alkatrészt szerezni. Nézd meg, hogy működik a fék, működnek-e megfelelően a bolygókerekek, ha bolygókerekes, lehet-e normálisan tolni, járdaszegélynél emelni.

Szükség esetén össze tudod-e csukni, befér-e a csomagtartóba, a tárolóba, liftbe.

2012. júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom neked mik az igényeid. Nekem fontos volt, hogy hordozója is legyen, mert sokat autózunk. ha séta közben bealudt a fiam, akkor pedig felhoztam a lakásba, vagy kitettem az erkélyre és alhatott nyugodtan. Összecsukva jó, ha kis helyen elfér, ezért praktikus az esernyőre csukható, viszont annak hátránya, hogy nem állítható a tolókarja.

Fontos, hogy milyen terepviszonyokra fogjátok használni, én szerettem a miénket, annak fékezhető bolygókerekei voltak, ami hepe-hupás úton nagyon könnyen tolható, rendkívül fordulékony, viszont hóban, homokban neki kellett hasalni.

Jó ha téliesíthető, illetve adnak hozzá esővédőt. Az előbbit mi nagyon jól kihasználtuk, viszont ha esett az eső akkor mi inkább autóztunk... bár szél ellen is kitűnő.

Ha egyedül végzed a bevásárlásokat, jó a nagy kosár az alján.


ennyi jutott az eszembe. (a mienk épp eladó lett )

2012. júl. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

amit még hozzátennék:

-ha magasak vagytok, állítható tolókar ( vagy ha nagy a különbség a férjed és közted, akkor is)

-ki kell találni milyen terepen használod vagy bkvzol-e. terepre nagyobb kerekű a jó (de ez nehezebb, így ha nincs lift...) városba meg a kicsi kerekű, fordulékony (de ha ezzel mész neki a hagynek tuti szarban vagy) Szóval mérlegeld, mire használod.

- autóztok vagy nem, ez a hordozó miatt fontos

- ne vedd meg, aminek egy kicsit is problémás a kereke vagy a keréknél kopott a csapágy, nehezen forog körbe a bolygósított kerék

- ne vedd meg, aminek a tolókarja lötyög vagy ha beállítod, nem marad abban a pozícióban (ha állítható). Állítsd be és emeld meg egy kicsit, hogy teszteld.

- ha van alul kosara, ne súrolja a földet, mert ha belepakolsz, leér

- ha van rajta zippzáros rész, akkor rendesen siklik, patentnál dettó uez.

- fék nem lötyöghet

- ha fújós kerekű, nem ereszthet (ebből a szempontból jobb a tömör kerék) ha mégis fújósat veszel, milyen pumpa kell hozzá (sajátja vagy sima bárhol kapható)

- ha ráakasztasz egy nehezebb szatyrot, pelenkázó táskát a tolókarra, vázra, akkor nem borulhat fel, stabil marad (főleg 3kerekűeknél ez néha a bibi)(de azért itt ne cementes zsákokat aggass rá, csak egy átlag tatyót)

-mosható textilrészek, ill nézd meg mennyire mosott, kopott, nem feslik stb

-ha kifutó modellt veszel, számolj vele, hogy nincs hozzá alkatrész esetleg (nézz utána a neten, nem kifutó-e)

-érdemes olyat nézni, ami sok más kocsival vagy alkatrészével kompatibilis pl sok babakocsira jó a maxi cosi hordozó meg maxi cosi esővéd, lábzsák stb

-van -e magyarországi szervíze vagy ha tönkremegy akkor kuka

2012. júl. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszönöm a segítséget!
2012. júl. 4. 10:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!