Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az első vizsgálat a terhess...

Mi az első vizsgálat a terhesség során? Hogy végzik? Fájdalmas?

Figyelt kérdés
Első baba és kíváncsi vagyok hogy zajlanak ezek a vizsgálatok. Nem szeretem a meglepetéseket! Normális válaszokat kérek.
2012. júl. 1. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:

kikérdezést, tapintásos nőgyógyászati vizsgálat és hüvelyi uh

nem fáj egyik sem

ha nem volt az elmúlt 1 évben rákszűrésed, akkor azt is megcsinálják, tudod, kacsa, hurkapálcika végén vattapamacs, kenetvétel

2012. júl. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nem voltam még rákszűrésen sem
2012. júl. 1. 19:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól írta az első.

Belső tapintással megnézik, a hasadon gyengén nyomkodva, mekkora a méhed.

Hüvelyi UH-gal megnézik, jó helyen ágyazódott be a baba, mekkora a petezsák, talán lehet már szívhang.

Érdemes a menstruációt számított 7.hétben menned, akkor már lesz szívhang és láthatod a babádat.

5. héten csak petezsák lesz látható.

A hüvelyi UH egy rúdszerű eszköz, de csak éppen a nyílásba helyezik be.

Aztán vannak olyan helyek, ahol csak hasi UH van, az viszont mégcssk nem is kellemetlen, akkor a hasadra helyezik az UH fejet és úgy nézik meg a méhed.


A lényeg, hogy lazítsd el magad, ne feszítsd be, mert akkor kellemetlen lehet.

A másik, hogy szólj a dokinak, hogy először vissgálnak, akkor biztos gyengédebb lesz.

Gondolj mindvégig a babádra, tudod, ő mindent megér!!! :)

2012. júl. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi aranyos vagy :)
2012. júl. 1. 20:05
 5/6 anonim ***** válasza:
hat a huvelyi ultrahang nem volt a legkellemesebb, de siman kibirhato.
2012. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mikor pozitív lett a tesztem,rá pár napra már mentem is a dokihoz mert nem hittem el! :) Felnyúlt közbe nyomkodta a hasam,megcsinálta a rákszűrést,ami nem fáj kb mint mikor váladék mintát vesznek,aztán megnézett sima uh-án és ott mutatta a petezsákot! Aztán volt a 12 hetes hüvelyi uh,ami nekem egyáltalán nem volt kellemetlen nem is fájt sőt ott láthattam elsőnek a babámat,ott már olyan formája van! :) Boldog babavárást! :)
2012. júl. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!