Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40 hetes terhesseg, fajdalmalm...

Milagros kérdése:

40 hetes terhesseg, fajdalmalmas masnak is a mehszaj vizsgalat?

Figyelt kérdés
Tegnap vtam vizsgalaton mehszajat nezte az orvosom,hogy mennyire van nyitva stb.. NAGYON FAJT:(( NEKTEK IS FAJT,VAGY FAJ? ANNYIRA FELEK EZEK UTAN A SZULESTOL IS,VAGY IS INKABB TARTOK:) SZENT IMREBE FOGOK SZULNI DR.URBAN MARTANAL, TAPASZTALATOK?

2012. jún. 28. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Betöltött 40. hét után 3 alkalommal voltam méhszájvizsgálaton. Az elsőnél egy nagyon alpári doki vizsgált, a háta mögött csak "mészárosnak" hívják, mert akit megvizsgál, az túlnyomórészt rövid időn belül szülőszobára is kerül. Én alapból is nagyon paráztam a nőgyógyászati vizsgálatoktól, mert régen sokat kellett mennem és nagyon megkínoztak. :( Na, a doki mikor vizsgált, a szemem majd' kiugrott. Még be is szólt a "drága" doktor úr, hogy "mit akarok én, még a terhességre sem vagyok felkészülve, nemhogy a szülésre"... Legszívesebben megütöttem volna. Persze vizsgálat után barnáztam, de mondták, hogy ez természetes. Amúgy teljesen zárt volt a méhszájam. 2 nap múlva már 1 ujjnyira nyitva (másik doki vizsgált), aztán újabb 2 nap múlva már mondták, hogy bő 2 ujjnyira kitágultam. Mivel pénteki nap volt, így fel is küldtek a szülőszobára. 11-kor értünk oda és 16:35-kor megszületett a kisfiam. Csak gázt kértem érzéstelenítésnek, 4 kg-os babám született, ráadásul szalutálva, úgyhogy szerte-szétszakadtam. A doki szülés után megkérdezte, hogy "tudta, hogy magas a fájdalomküszöbe?". Úgyhogy ne parázz, mert a vizsgálat fájt, a szülés teljes más fájdalom! :) Én is úgy készültem, hogy életem legfájdalmasabb érzése lesz, de ha már kint a baba el is múlik pikk-pakk (mindenki ezt mondta) és így is lett!!!

Gyors és könnyű szülést kívánok neked!!! :)

2012. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
DE ARANYOS VAGY,KOSZONOM A VALASZT. HAT REMELEM HAMAR TULLESZEK..GRATULALOK ES NAGYON SOK EGESZSEGET,BOLDOGSAGOT KIVANOK A BABADNAK ES NEKED!!! DE JO HOGY TE MAR TULVAGY RAJTA!!
2012. jún. 28. 14:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérlek elmondanátok, mit jelent, hogy szalutálva? Lehet, hogy nem kéne olvasnom a soraitokat, kicsit elrettenek én is, pedig még az elején vagyok nagyon... :)
2012. jún. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kezét előre nyújtotta a feje mellé
2012. jún. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Nekem egyáltalán nem fájt a méhszáj vizsgálat...én is sok kismamától hallottam, hogy nem túl kellemes, de szerintem egyáltalán nem fájdalmas...én próbáltam előtte nagyon ellazítani magam odalent, és szerintem ez is sokat számíthat ilyenkor. 40+4 hkm
2012. jún. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Úgy, ahogy az előttem lévő írta, a keze a feje mellett volt. A férjem velem volt szülésnél, mesélte, hogy utólag nyert értelmet az a mondat az orvos szájából, hogy "már csak fél bicefnyi híja van...!" :) Kicsit szorult, így a szülésznő segítsége nélkül meg sem tudtam volna szülni, ő nyomta ki belőlem. De még így is csodálatos élmény maradt és alig várom, hogy újra átéljem! Egyébként azóta már lassan 4 éves a fiam és most várjuk a kistesóját szeptemberre. :)

2012. jún. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krisztivan ***** válasza:
Ha "csak" egy sima vizsgálat az nekem se fájt.Viszont amikor a doki megbirizgálta améhszájamat,hátha beindul a szülés(nem szólt előre) na akkor a combjaim közé szorítottam:-))Én jobb szeretem ha mondják,hogy fájni fog.A szülés miatt ne izgulj,nagyon jól van kitalálva a női test és agy:-))Semmi más nem fog a szemed elött lebegni(főleg ha erre kicsit rágyúrsz)minthogy minél könnyebb utat biztosíts a babádnak kifele:-))És hidd el megéri:-))
2012. jún. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon fájt, szerintem akkor már kézzel tágította a méhszájat, mert azt hajtogatta, hogy szerinte 1-2 napon belül szülök, de nem úgy lett. A szülés nekem nem volt olyan fájdalmas, igaz kértem EDA-t. A szülésnél is az fájt igazán amikor a doki a hasamra könyökölt, majdnem lerúgtam, komolyan.
2012. jún. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!