Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gátmetszéssel, vagy anélkül...

Gátmetszéssel, vagy anélkül szültetek? Ha gátmetszéssel, miért?

Figyelt kérdés

2012. jún. 28. 16:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nálam alkalmaztak gátvédelmet, de a végén mégis vágtak, mert nagyobb lett a baba feje, mint az orvos gondolta volna. Fájás közben vágtak, érzéstelenítéssel. Nem fájt, varrásnál sem. Viszont utána nagyon fájt. Hetekig nem tudtam ülni rendesen...

Hallottam már, hogy valakinek sokat segített az Aloé Vera First spray. Azóta beszereztem egyet háztartási sebekre már kipróbáltam,és tényleg gyorsabban gyógyulnak vele a sebek.


Magyarországon sok orvos nem is gondolkodik gátvédelemben, szerintem ez gáz,de persze van, amikor valóban szükséges. Csak az a furcsa, h más országokban kevesebbszer vágnak, mint nálunk, főleg az első szüléseket összehasonlítva. Itt valahogy még a rutin része. Tisztelet a kivételnek!

2012. jún. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

1.volt pici(2 öltésnyi) gátmetszés,a vágás sem fájt,és a varrás sem(EDA-val szültem,a varrásra is megkaptam az adagot).Pár nap alatt teljesen rendbe jött

2.nem volt gátmetszés,nem is repedtem.

Most várom a 3. babát,remélem most is hasonlóan lesz,mint a 2. gyereknél.

2012. jún. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

mindkétszer gátmetszéssel szültem.

előszőr egyenesen vágtak végig,másodszorra oldalra vágtak.

nem tudom hogy csak azért,mert frissebb az élmény,de szerintem jobban fájt mikor oldalt vágtak..legalábbis a varrásnál biztosan jobban fájt..és a gyógyulás se volt kutya.... Ödémás lett és rohadtul nagyon fájt kb 1.5-2 hónapig..

az aloe spray ténylg segít-én dm-eset vettem.

2012. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
oke...akkor most jon akovetkezo "okos" kerdesem :D tehat... a szex az milyen a baba utan? tenyleg nagyobb lessz a punci...tudom hogy vannak ra huvelytornak...de akkor is...mennyivel lett "nagyobb" belulrol....tehat a szex az meg mindig jo??? jajj en negyon felek ettol h a baba utan nagy lesz a puncim..mert nah...most sincs annyi szuk puncim.... :D varom a valszaitokat :)) koszonom
2012. jún. 28. 17:26
 15/19 anonim ***** válasza:
A 12. válaszoló vagyok.A férjem szerint 2 gyerek után sem tágultam ki egyáltalán.Ezt én is érzem...a szexel semmi gond,csak néha fáradtak vagyunk hozzá(költözés,2 gyerek,terhesség, stb.)
2012. jún. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
17.02-es vagyok. Én nem lettem tágabb, ugyan olyan maradtam mint szülés előtt. A szex is jó volt, de az első 2-3 hónapban kellemetlen volt, fájt az elején. De aztán nem volt gond. (természetesen kivártuk a 6 hetet).
2012. jún. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
koszi a bizalmat :) akkor orulok :)
2012. jún. 28. 18:53
 18/19 Atroposz ***** válasza:
Gátmetszéssel de csak azért mert kb 1óra plusz lett volna nélküle, ezért bevállaltam így több mint 19 óra után.Szerintem még szűkebb is lettem.
2012. jún. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
te is félsz tőle?:)amúgy én hallottam minkét irányba dolgokat,h van aki kitágul van aki meg nem:)ez már csak nálad is akkor derül ki ha túlestél rajta:)nekem ez a gátmetszés a mumusom,magától a szüléstől nem félek:Dcsak hát így is úgy fáj lent,h ha többet ülök vagy fekszek felkelésnéél néha sírni tudnék,hát vágás után mien lesz:Dkönnyű és fájdalommnetes szülést:)
2012. jún. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!