Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell tennem, hogy sikerülj...

Mit kell tennem, hogy sikerüljön gátmetszés nélkül szülnöm?

Figyelt kérdés
Mikor és mivel kell elkezdenem kenegetni a gátat? Nem tudom, hogy ez hogy működik.

2012. máj. 24. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudsz tenni semmit. Ha az orvos vágni akar akkor fog is. Kettőt szültem, mind a kettőször vágtak. Nem akartam de ő így csinálta. Orvosra válogatja. Nem vészes amúgy. Állítják sokat hogy jobb egy vágás mint egy repedés. Szebben gyógyul és gyorsabban. Anyukám háromszor szült, a harmadiknál nem vágták és repedt. Azt mondta szörnyű volt.
2012. máj. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megcáfolom az előző válaszolót, mert én pont most töltöttem le egy pdf-et, amiben a gátizomtornáról és a gátmasszázsról is van szó. A lényeg, hogy a gátizomtorna olyasmi, mint az intimtorna és minél előbb elkezded, annál jobb. 3 izmot mozgat meg, a végbélnyílásnál lévő izmot, a hüvely izmait és a húgycsőnyílás izmát. Ezeket felváltva kell edzeni, napi 15 percig a 31. héttől pedig a gátmasszázs, amit a párod is megcsinálhat, annyi a lényege, hogy benyúl a hüvelyedbe és a hüvelynyílás illetve a végbélnyílás közötti területet körkörös, lefelé irányuló mozdulatokkal masszírozza napi 5-10 percet. A gátizomtornát ekkor is kell végezni. Ez elvileg eléggé rugalmassá teszi a gátizmodat ahhoz, hogy kiférjen a baba rajta, de ha nagyon szűk vagy, akkor még így is vágni kell majd.

Én úgy vagyok vele, hogy csinálom szépen a gátizomtornát, a masszázst meg majd meglátom. A dokim azt mondta, hogy ez csak újabban divat, hogy gátvédelem, és ő igazából örülne neki, mert nem szeret varrni, de nyilván akinek kell, azt vágja és varrja. Anyukám, aki szintén orvos, ő meg vészmadárként közölte, hogy akkor lőttek az élvezeteknek, ha nem vág a doki, de itt meg azt mondják többen is, hogy akinek nem kellett vágni, annak max egy héten belül regenerálódott a hüvelye és ugyanolyan volt a hancúrozás mint előtte.

2012. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyiban igaza van az elsonek, hogy amelyik doki vagni akar, az fog is. Altalaban.

Mar egyre engedekenyebbek, de meg igy is van boven olyan orvos, akinel alap a vagas es nem a szuksegtol fugg.

Az en dokim is majdnem ez a kategoria volt, kb 36. Hettol minden alkalommal rakerdezett, hogy vaghat-e es ha mondtam, hogy nem, akkor pofat vagott. Szules alatt kb 5x targyaltuk ujra. A vegen mar a szuleszno ervelt helyettem.

De en szerettem volna vedelemmel probalkozni, mert az elso babamat kulfoldon szultem, ott csak muszajbol vagnak, szoval kijott a babam 4 kilosan 37-es fejjel vagas es repedes nelkul, ezert akartam a masodik babanal is probalkozni. O kisebb is lett es most is siman ment.

Amit tehetsz:

A legfontosabb, hogy a szuleszno jo legyen gatvedelem temaban, te pedig maximalisan kovesd az utasitasait. Ez a lenyeg.

Gatvedelemnel a babanak centirol centire kell kijonnie, hiaba van epp egy nagy tolofajasod, akkor is kerheti a szuleszno higy kicsit nyomj es pihenj, ismet kicsit nyomj es pihenj, igy a szovetek nem robbannak szet, hanem van idejuk nyulni. Nem konnyu ez egyebkent, nekem Pl masodik babanal nehezebb volt visszatartani a tolast, mint tolni, mert az inger hatalmas.


Amit meg tehetsz: gatmasszazs erre valo olajjal az utolso hetekben, googleban sok leiras van, drogeriaban talalsz olajat. Nekem ehhez csak az elso babanak volt erom, masodiknal elmaradt.


Ami fontos: ne akard gorcsosen, kalkulald be, hogy szinte biztosan menni fog, de lehet hogy megsem es az sem tragedia. Bizz a dokiban, szulesznoben, hogy ertenek ehhez.

Es tudd, hogy a gatvedelem egyetlen alternativaja nem a repedes, erzi a szuleszno, ha nem megy es ha eljon az a pont, akkor meg boven van idejuk vagni. Ha kicsi a repedes, akkor pedig az meg nem faj. Baratnomnek kb egy oltesnyi volt, de ennyit nem oltoztek, azt mondta, hogy elso nap pisilesnel csipett picit, utana mar nem erezte es tukorben sem vette eszre, osszeforrt hamar.

Amugy vagasnal is siman lehet repedni, ezt pont a szuleszno rokonom mondta. Ha nagy a sietseg, vagy gyorsan jon a baba es a vagas vege nem ennek megfeleloen van elszoritva, akkor a metszes is tovabbrepeshet. Csak errol nem igazan szoktak kulon beszelni, ugyis varrnak, varrjak azt is, nem emlitik kulon.

2012. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!