Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire fáj a szülés?

Mennyire fáj a szülés?

Figyelt kérdés

2012. jún. 28. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
:) erre nincs jo válasz nagyon fáj!
2012. jún. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 krisztivan ***** válasza:
100%

Nagyon:-))De az utána lévő idő még rosszabb:-))

Ettől még fogok szülni és remélem Te sem a válaszok alapján döntesz:-))

2012. jún. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nem mindenkinek egyforma.

Nekem speciel iszonyatosan, már sírás kerülgetett.

2012. jún. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
:((( Jajjj....en 21 eves vagyok es szeretnek kisbabat....de a fajdalomhataraim valahol a padlon vannak :D en hogy fogom akkor kibirni??? (meg nem vagyok terhes :D )
2012. jún. 28. 15:31
 5/12 A kérdező kommentje:
de melyik resze faj annyira amikor "kibujik",vagy amikor meg bennt van de mar felig jonni akar.... vagy na..melyik resze???? es meddig tart a fajas???
2012. jún. 28. 15:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok!

Így visszatekintve nem volt az olyan rossz, sőt én még szeretnék legalább kettőt!

legjobb pillanat amikor odaadják a kezedbe!:)

2012. jún. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fáj? És az utána lévő időszak még rosszabb? Lányok, asszonyok miről beszéltek????


Kedves Kérdező! Hozzáállás kérdése az egész. Ez a világ legősibb, legtermészetesebb folyamata, nem lényeges a fájdalom, nem is olyan borzasztó, abszolút túlélhető:) Nyugi, ha már ott a baba a pocidban nem fogsz ezen idegeskedni, akkor már nem lesz olyan idegen ez az egész dolog. A 9 hónap alatt lesz időd felkészülni, megváltozik olyankor az ember, nőből anyává érik.

A szülés és az utána következő élet a legjobb dolog ami egy nővel történhet:)


Üdvözlettel:

16 hós kislány anyukája +30 hetes kismami

2012. jún. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy utolso :) Koszonom szepen a biztatast :) Kell is ilyenkor mikor babyprojekten vagyok :D fajni lehet faj,de megeri.... nem vagyunk egyformak...csak velemenyeket szerettem volna :))) meg johetnek :))) koszonom mindenkinek :)))
2012. jún. 28. 15:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a kitolási szakasz a legfájdalmasabb része, az előtte lévők, nem annyira nagyon. Én így éreztem. Ez nálam kb. 2 óráig tartott, de visszagondolva nem tűnik ennyinek. Viszont, mikor vége, kezedbe adják a gyermeked, na az egy olyan jó érzés, hogy azt mondod, megérte, mikor jöhet a következő? :)

De ez változó, valaki alig érzi a fájásokat jó ideig, ott vigyorog a szülőszobán órákig...van aki gyorsan szül...többedik gyerek megszületése már könnyebb lehet az anyának is...előre nem tudhatod, hogy a tied milyen lesz.

DE fontos, hogy tudd, mi minden történhet veletek a szülés közben, milyen lehetőségeid vannak (pl. fájdalomcsillapítás). Mert sokkal jobban fél az ember az ismeretlentől, mint attól, amiről már vannak ismeretei - ha csak elméletiek is.


Van egy szülős videó, én szülés előtt megnéztem:

Parentis sorozat, "A szülés".

2012. jún. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát nekem jutott minden, vajúdás, császár, minden.


A vajúdás része fáj, nagyon, de valahogy olyan természetes. Tehát az ember nem azt éli meg, mint egy cél nélküli, mittudomén... fogfájásnál pl. Hanem érzed, hogy minden perc közelebb visz a Manóhoz, akit olyan régóta érzel a testedben. Szerintem szuper. A vége viszont császár lett, altatásos, sajnos, az rettenet, mármint az élmény borzasztó, így visszagondolva, ahogy megszakad az a folyamat, ami addig tartott, és olyan hirtelen van vége.


Természetesen ezt nem akkor realizáltam, akkor kizárólag arra tudtam gondolni, hogy minden megéri, ha egészséges a gyermekem. Tehát végső soron ezt is ki lehet bírni, mint valóban mindent.


Ne félj, a várandósság gyönyörű, a szülés meg a természetes része ennek a folyamatnak.


(A szülés utáni pár hét pedig baromi kemény, de visszagondolva akkor is olyan szépen csiszolódik minden, egymáshoz alakul a család, apuka-anyuka-baba, és kiforr az egész. Minden nőnek át kell ezt élni! :)))

2012. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!