Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van a mai kismamákkal,...

Mi van a mai kismamákkal, hogy csak azzal foglalkoznak, mennyit híztak?

Figyelt kérdés

Már bocsi a kérdésért,de engem marhára felidegesít az ilyen dolog.Alig hízik valamit már túl a félidőn bőven,és kérdezgetik,hogy jaj sokat híztam? (5kg)Nem hiszem el,hogy komolyan kérdezik.Vagy semmit nem tudnak a terhességről,vagy csak dicsértetni akarják magukat.

Mások,meg akik komoly kérdéssel és problémával küszködnek,azoknak szegényeknek az lenne a legkisebb gondjuk,hogy mennyit híztak!!!!


2008. ápr. 30. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


fontos dolog hogy egy kismama igényes és nőies maradjon, de ez valóban már a másik véglet amiről te beszélsz. egyetértek hogy vannak ennél fontosabb dolgok is. egyensúlyban tartani ezeket a dolgokat, nagyon fontos lenne.

2008. ápr. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

szia.

Engem abszolúlt nem foglalkoztam vele.Èn 30 kg-t híztam.Nem hanyagolható,de nekem nem is mérvadó volt.Sajna még van rajtam 10 kg,de 3 hónap alatt szépen lecsökkentek a kilók.Szerintem azért sok kismamának nem ez a legfontosabb.

2008. ápr. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van mert állandóan cseszeget minket a védőnő meg a doki, mert nekem is a 6. hónapban nem 8 kilónál hanem 3-4 kilónal kellene tartanom.Sajnos rám ugrálnak a kilók, nem is eszek sokat és az agyamra megy a védőnőm a cseszegetéssel.Rossz ezt hallgatni...sztem...
2008. ápr. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mázlim van a dokimmal, védőnőmmel (pedig utóbbi nem a legjobb), 16 kg-ot híztam-nem szóltak egy szót sem (annak tudatában sem, hogy a fiammal csak 9-et).

Én sem parázok (igaz, elég vékonyan kezdtem...).

Mai napig eszek, de úgy rendesen:)

Bár nekem már csak 2 hét van. A felesleg meg csak lemegy utána.


Szerintem valóban az orvosok, védőnők túlkapásai lehetnek a háttérben. Hallottam olyat akire az 5. felszedett kiló után (nem az első hónap után) rászoltak, hogy a következő hónapban ne merjen 1 kg-ot sem hízni-azt hiszem én nem hagytam volna szó nélkül, v. orvos váltás nélkül.


9 éve amikor a fiamat szültem nem igen hallottam egy kismamától sem, hogy jaj, megint híztam egy kilót.

Van akinek valóban nem szabad hízni, mert beteg és csak árt magának. A többit meg v. direkt stresszeli az orvos-védőnő páros v. saját magukat hajszolják ebbe az örületbe.

Szerintem ettől az agyrémtől betegebbek leszenk (és itt nem azokra gondolok akiknek tényleg árt a súlyfelesleg) mint attól a pár kilótól (de ez csak az én véleményem).


Na, meg a sok "hülye" újság, egészséges életmód...is rádob egy lapáttal. Néha az egészséges nem is olyan egészséges:S-sajnos.

2008. ápr. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Csak egyetérteni tudok a kérdezővel. Sőt, ami még jobban bosszant, hogy mennyire félnek a szüléstől. Akkor miért vállalták a babát? hisz annak valahol ki is kell jönni, nem?

Engem is anyám óvott, hogy ne hízzak sokat, de én már akkor azt mondtam,hogy nem érdekel, annyit hízok amennyit, majd utána úgyis lemegy, ha máskor nem, legkésőbb ha visszamegyek dolgozni. A terhesség ezzel jár, és sokan hiába nem esznek, mégis 30 kg rájuk megy.

Én szerencsés vagyok, de ez is megilyeszt, hogy 35 hetes vagyok és csak 2 kg van rajtam. Bár gondolom az előtte felszedett tartalékaimat éli fel a baba:-) És lám,m ilyen jó kis fogyókúra? hízok 2-őt, szülés után leadot 5-öt:-)

Szóval vannak fura nők, van aki csak almát eszik , van aki nem eszik semmi cukrot és semmi szénhidrátot(az elejétől és nem a cukra miatt) , vanaki kipárnázza magát, hogy még véletlen sem forduljon hanyatt, és van aki moziba sem mer menni, nehogy a hang ártson a babának. Ezek engem is felháborítanak.

Annyira túlsterilizálják a babát, hogy mikor világrajön, meghal a levegőtöl...

2008. ápr. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Engem is piszkál a doki meg a védőnő,hogy bize sok az a 16-20 kiló ami rám jött,de mondtam nekik,hogy édesanyám is ennyit hízott mind a hármónkkal,és minden a legnagyobb rendben volt velünk.Ellentétben másik kismama,aki 6kilót szedett fel egész terhesség alatt,mert össze vissza diétázott,és a vége az lett,hogy egy hónap szoptatás után csont és bőr lett,elapadt a teje,és kórházba került.Korábban nem volt ilyen trend,hogy hány kilót szabad hízni meg mennyit nem,és mi is választja el,főleg ha alkatokról beszélünk.Nem is értem,hogy miért foglalkozik ezzel mindenki.Jó persze a barátnőim érdeklődnek,hogy milyen a baba(én vagyok az első a társaságban:))de amikor beszélek a terhességről akkor a kilók max úgy jelennek meg,mint a szoptatáshoz szükséges rossz,mert tudom,hogy lesz tejem,már most van,és ah közeledik a nagy nap úgy lesz egyre több,legalábbis a cicim változásaiból nagyon ez látszik.

Ami engem a kilós kérdéseken kívűl fel tud idegesíteni,az a teherbeesős kérdéseknél lévő még meg sem kellett volna jönnie,de negatív a teszt,és akkor már biztos nincsen baba.Illetve kinek mennyit kell fizetni típusok.

Kezdem úgy érezni,hogy ez az egész 21. századi várandósság elment egy olyan irányba,amit semmiképpen sem sorolnék az élet legszebb hónapjai közé.

2008. ápr. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem jobban zavar amugy: jajj megettem egy epret nem ártok a babámnak, meg szabad inni ezt meg azt, meg nyújtozkodni. A mai világban, amikor előttünk az internet, ilyeneket nem tudni, hát szörnyű.

Amugy engem is zavarna a hízás, ha pl. 20 kg-nál járnék, de a minimális kg nem.

20 hetes kismama

2008. ápr. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért ha valaki túl sokat hízik,szoktak szólni.Anyukának is szóltak,hogy vigyázzon a végén.

Az olyan kérdések engem is felboszantanak,hogy :Ittam Colát,baj lehet?Kolbászt,szalámit lehet enni?stb.A terhesség nem betegség,hanem egy állapot,nem kell túlmisztifkálni(persze aki régóta próbálkozik,-és itt most évekre gondolok-azt megértem,hogy egy picit jobban aggódik)Ja,és még valami...Sokszor jelenik meg ugyanaz a kérdés más megfogalmazásban,sokszor napról-napra...Miért nem keres utánna,hogy feltették-e már?

2008. ápr. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal,hogy idegesítőek ezek a feltett kérdések.Illetve sokszor inkább megmosolyogtatóak.:)Nem is annyira a kilós kérdések,mint az ezt meg azt ettem,illetve lehet-e?Árt- e a tej a babának,no meg a heti 1 pohár cola?Szüleink és na főleg nagyszüleink végigdolgozták a terhességet,sokszor a földeken kezdődött meg a szülés.Nem lett semmi bajunk a szalonnától,sőt valószínű a föld kellős közepén még antibakteriális szappannal sem tudtak kezet mosni kaja elött.Mégis itt vagyunk.Állatok közt voltak,gondozták őket,mégsem izgultak.Akkor sem ha valami sebet összeszedtek.Az én hasamra is egy órája ráfröccsent a forró olaj (nem extra szűz oliva,tudom terhesen ez felelőtlenség sokak szerint,de én már csak ilyen veszélyesen élek) a ruhán keresztül.Fáj,rendesen meglátszik,de nem hívom fel a dokimat.Sőt még a kérdést sem teszem fel itt,hogy árthattam-e a babámnak?!Ugyanojan nyugodtan fogok aludni,mint elötte,max fájni fog picit.Egyesek szerint amit lehet azt meg kell tenni,illetve el kell kerülni a terhesség alatt,hisz 9 hónapot ki lehet bírni a baba érdekében.Én ugyanúgy élek,mint elötte.Azt eszem amit megkívánok,nyugodtan beülök az autóba még így a végefelé is,sőt a vitamint is csak hébe-hóba szedem.Én így látom jónak.Nem mosom meg gyakrabban a kezem,mint elötte.Sőt továbbra is megeszem pl a kekszet ha leesett a járólapra.A gyerekemnek s meg fogom engedni ezt,hisz valamennyi koszt is meg kell enni ahhoz,hogy kifejlődjön rendesen az immunrendszerünk.Én gyerekkoromban imádtam a homokot meg a földet.Sokat ettem ha nem látták.Mégis itt vagyok minden nyavaja nélkül.Én sem híztam túl sokat,de fel voltam rá készülve.Mindent megettem,főleg este és éjjel.Alkati kérdés szerintem.Persze az normális,hogy próbálunk csinos kismamák lenni szerintem.Viszont a kérdések lényegét nem értem.Egy kettintással utána lehet nézni a jelenleg elfogadott normának.Ahhoz már tud viszonyítani mindenki.
2008. máj. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
lehet hogy a kérdező kismama túl kövér???Azért bosszantja a kiló téma? ha-ha-ha. Egy kispapa,aki nem szereti a kövér nőket.Persze nem kell visszafognia magát evésben egy kismamának,de azért a terhesség nem ok arra,hogy valaki disznóra hízzon.
2008. máj. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!