Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A falumban ahol élek mindenki...

A falumban ahol élek mindenki azt mondja ne simogassam a kutyákat, macskákat, mert szőrős lesz a babám .13 hetes kismama vagyok de nem hiszek az ilyenben! Ha pl. kacsát fogok akkor meg tollas lesz vagy mi? Kíváncsi vagyok ti mit gondoltok .

Figyelt kérdés

2012. jún. 27. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség, akkor nekem már jetim lenne itthon....
2012. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kutyám volt (fekete, középszörű) már terhesség alatt is, rengeteget simogattam. A barátnőm lakásban tartott cicáját is simiztem, nem egyszer. A kisfiam viszont gyönyörű, kék szemű, szőke hajú kis lurkó, nem mondanám, hogy szőrös, bár kis pihék azért vannak rajta! :)

Annyi ilyen babona van, hogy csak na, én csak mosolygok egyet és továbbmegyek. Ne aggódj! :) Azt is mondják, hogyha pl. megütöd magad, akkor a babán látaszni fog... na, akkor az én fiam igen furcsa szerzet lenne, mert a nagy hasammal annó állandóan mindennek nekimentem, leettem, stb. :)

2012. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez mekkora hülyeség,te jó ég!!!!

A toxoplasma fertőzés miatt nem javasolt érintkezni az állatokkal,macskákkal kimondottan,mert elkaphatod (ha még nem estél át rajta)és a terhesség első harmadában ez nagyon veszélyes.Később antibiotikummal kezelhető.Amúgy ezt nyers hústól is el lehet kapni.

2012. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Na végre értelmes emberek ,itt annyi a hülye ,hogy csak na komolyan már idegesítőek!

Köszönöm mindenkinek a válaszát

2012. jún. 27. 11:59
 5/14 anonim ***** válasza:
...falu...no comment!
2012. jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Persze, meg kakas közelébe se menj, mert ha az csúnyán néz rád, kancsal lesz a kicsi .... :))))
2012. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez faluhelyen babonaság!Ne is figyelj rájuk!Én is falusi vagyok és hát hallottam már pár hülyeséget! :):) Tudod!Egyik füleden be,másikon ki! :):):)
2012. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Klasszikus babona.

Mondjuk, az igaz, hogy állattól lehet kismamára is veszélyes fertőzést összeszedni, érdemes lenne ezeknek utánaolvasnod, de nem hiszem, hogy a simogatástól...

2012. jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tipikus falusi sületlenség. Sok ilyen van, had ne soroljam. Moss kezet, hogy ne szedj össze semmit (ez mikrobiológia, nem babona), de ezenkívül nem kell félned a kutyáktól. A macskák ürülékét kerüld a toxoplasma miatt, más nem fontos :)
2012. jún. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kijárós macskával ne most ismerkedj, ha még nem estél át toxoplazma fertőzésen, ezt vérből meg tudják állapítani. Gyakori kézmosás és a zöldségeket, gyümölcsöket alaposan meg kell mosni, főleg, amik földdel érintkeznek, valamint a nyers, főleg csirke hús is terjesztheti a toxoplazmát. Annyi hülyeséget fogsz még hallani....tegnap itt valaki azt kérdezte, hogy meg fog-e látszani tényleg a gyereken, ha ő nyomkodja a pattanásait, mert azt mondták neki....Én 2x voltam kozmetikusnál a terhességem alatt....Ja, és durmol mellettem a szoba cicánk.

39+4 hkm

2012. jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!