Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesség alatt barnafolyás...

Ha terhesség alatt barnafolyás és egy kis vérzés van az mit jelent? Vetélést?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 30. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia görcsölsz is? Szerintem menj orvoshoz lehet semmi komoly de az is lehet hogy vetélés lesz szoritok neked
2008. ápr. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem is előfordult a 20. héten, a védőnőm azt mondta, hogy előfordul, hogy kicsit kinyílik a méhszáj. Nekem ahogy jött, el is múlt, de javasolták a magnéziumot és a sok pinenést feltett lábbal, illetve a fizikai terhelés és cipekedés kerülését. Ha komolyak a tünetek és görcsölsz is, vagy simán nyugtalan vagy, hívd fel az orvosod, az a legbiztosabb!
2008. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az orvosodat! Inkább nézzen meg feleslegesen.
2008. ápr. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Szia!Biztos megerőltetted magad egy kicsit és attól van.Tessék vigyázni magadra és pihenj sokat!Az első 12 hét tényleg nagyon sérülékeny.
2008. ápr. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp menj orvoshoz, mert nem lehet tudni, mi okozza a vérzést. Lehet komoly baj előjele, de lehet "ártatlan" is.

Én 29 hetesen véreztem, irány az ügyelet, bentfogtak 1 hétre, infúziót kaptam. EGyetlen egyszeri vérzés volt, utána tünetmentes voltam.

Aztán 33 hetesen megint véreztem, akkor kiderült, hogy a méhlepényem nagyon lent van, és a baba is. Valószínü a baba nyomja a méhlepényt és el-el pattan egy hajszálér, ez okozza a vérzést.

Kaptam Rutascorbint és Seduxent, mert már jóslófájásaim is vannak, és nyílik a méhszájam.

És ugye azért csak nem lenne jobb előbb megszülni, főleg nem 33 hetesen..

Szombaton kezdem a 35. hetemet, és hál isten azóta megint semmi gond, de még egy vérzés és bentfognak a kórházban.

Barátnőm is úgy járt, hogy leszakadt a méhlepény, és ha épp nincs bent a kórházban, ő elvérzik, a baba meg meghal.

TEhát jobb megnézetni, és odafigyelni, mint hogy baj legyen.

Pihenj sokat, ne erőltesd meg magad, két meló között pihizz, ne sokat sétállj,akkor is lassan. Kettőtökért felelsz, légy felelősségteljes!

2008. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem 6 hetesen volt pecsételő vérzésem és akkor mentem először a dokimhoz, aki utrogestant és folsavat írt fel. Mivel előtte már volt egy vetélésem, ezért jobban odafigyelt rám és ezért kaptam hormonpótlást is.

Most 11 hetes terhes vagyok és szerencsére mostmár elmerem mondani, hogy rendben vagyunk.

Tehát nálam a vérzés nem jelentett vetélést. Nem tudom, hogy hányadik hétben vagy, de mindenképpen keresd fel az orvosodat és csináltass egy uh-ot is!

A legjobbakat kívánom!!!

2008. ápr. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 12 hetesen jött egy durva vérzés reggel (előtte barnáztam egy kicsit már), irány a kórház, megállapították, hogy haematomám van, ez egy vérömleny, ez ürült, a baba jól van, de feküdnöm kellett. Most 15,5 hetes vagyok és 3 napja múlt el a barnázás, szóval szerintem érdemes megnézetni a dolgot. Nekem sem volt görcsölésem, "csak" a barnázás, aztán elöntött a vér, nem hiányzik ez, hidd el, nagyon parás volt :( Amúgy a méhlepény nem tapadt jól, levált egy része, szóval nem játék, ha vérzés volt, szerintem kéne egy UH! De a doki megmondja, hívd fel!
2008. máj. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Először én is azt hittem, semmiség, normális a kis barna, aztán kis vér (nem várt mensi táján). Az első pozitív teszt után gyorsan bejelentkeztem első UH-ra (a 6. hét végére, hogy mutasson is valamit). Aztán az UH előtti nap görcsökkel és vérzéssel kórház. Kiderült hogy kb. egy hete elhalt a baba, de nem tud kiürülni....

És emlékszem most már görcsös hasfájásra kb. akkorról, csak azt hittem a beleim... utánaolvastam és állítólag össze is lehet keverni.

Hát nekem valószínűleg akkor ment el a baba. :( :(

Mindenképpen az első gyanús jelnél hívd fel az orvost!!! Hátha tud segíteni. Vagy legalább megnyugtat.

2009. aug. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 matildszabo válasza:
soha nem lehet tudni barnazas altalaban nem jelenti a legrosszabbat meg ha gorcsolsz is.de mindenkepp egy ultrahang es nyugalom szukseges.lehet hormonalis alapon stressz mehlepeny melyen tapadasa es meg 1000dolog de idegeskedni nem szabad ha a baba jol van.tapasztalatbol mondom raadasul ahol elek 12het alatt nem is foglalkoznak ilyennel max egy uh es varhatod hogy mi lesz avege nekem majdnem 2hetet kell varjak uhra mar ugy vok lesz ami lesz persze abban bizom semmi baj csak velem volt vmi
2012. dec. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!