Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Igaz-e hogy a...

Kismamik! Igaz-e hogy a terhesség elso 12 hetében tilos a szex? És hogy a 20. héttol a pocak gyakori simogatása osszehúzódást, méhlepény levállást okoz?

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nem ajánlott a sex az első 12 hétben és részben az is igaz, hogy a gykori simogatás méhösszehúzódást okoz, mert ezzel ingerled a méhet, de ez akkor van ha gyakran keményedik a pocak szóval olyankor kell kerülni a simizést, én nekem volt benne részem, mert 26 hetesen befeküdtem visszatartásra, keményedett a pocakom és akkor mondta a doki, hogy olyankor kerüljem a pocak simogatását,

35 hetes kismama:)

2009. júl. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Engem a dokim erre egyátalán nem figyelmeztetett az elozo terhességem alkalmával. Most készulunk a babaprojektre sokat olvasgatok a témával kapcsolatban és meglepodve olvastam az orvostudakozón Dr. Hamvas Ferenc válaszát egy aggódó kismama kérdésére. Az elozo terhességemnél nem hagytuk ki a szexet se az életunkbol és a pocakomat is simogattuk minden este - olyan jó volt érezni hogy odabújik a kisfiunk a tenyerunkhoz ez egyfajta komunikáció volt kozottunk. Nem is gondoltunk arra hogy ezzel esetleg árthatunk is a babának vagy veszélyes is lehet.
2009. júl. 7. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első 12 hétben mindent óvatosan, legalábbis azt javasolják. Nekem nem volt semmi gondom, így éltünk házaséletet, kicsit másképp, mint eddig, de nem lett semmi baj. A simogatástól meg nem hallottam még, csak most.
2009. júl. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jaj ne érts férre, lehet esténként simagatni, megse tudná állni az ember, csak akkor nem szabad ha keményedik a hasad, gyakorol a méhed, mert ilyenkor ingerled, lehet és szerintem kell is simogatni a pocit, mert az nektek és a babának is jó, de csak mértékkel,

első válaszoló voltam,

sok sikert a baba projecthez:)

2009. júl. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát én orvosilag voltam eltiltva a szextől. Veszélyeztetett voltam és elég sokat voltam kórházban, ott a nővérektől azonnal megkaptuk a leszúrást a pocisimiért. Nagyon határozottan szóltak ránk hogy nem szabad simogatni a pocit, mert méhösszehúzódást okoz. Annyira szigorúak voltak hogy már akkor is féltem hozzáérni amikor tusoltam. Én is ott hallottam ezt előszőr. Szerintem el van túlozva ez is mint minden, anyukám is simogatta a pociját és nem volt gondja.
2009. júl. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor mindent csak mértékkel és óvatosan. Már 1 éve próbálkozunk a kistesóval aki egyelore még várat magára, de addigis probálok felkészulni minden téren. Koszonom mindenkinek a válaszokat! Boldog kismamaságot és még boldogabb babázást Nektek ! Remélem én is hamarosan újból átélhetem a babavárás boldog pillanatait.
2009. júl. 7. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!