Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan működik a táppénzre...

Cs.betti kérdése:

Hogyan működik a táppénzre menet, ha kismama vagyok? Táppénz alatt elbocsájthatnak?

Figyelt kérdés

16 hetes kismama vagyok, szeretnék táppénzre menni, viszont ha a munkáltatóm megtudja, hogy táppénzt akarok, akkor kirúg. Szóval, ha az orvos kiír, akkor a táppénzes papírt elkell postáznom a munkáltatómnak, ez idő alatt, még ő megkapja a papírokat, jönnöm kell dolgozni?

szeretnék minél több információt erről az egészről. előre is köszönöm.



2012. jún. 23. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
A munkáltatónak legalább 30 nappal előtte szólnod kell, hogy te táppénzre szeretnél menni, hogy ő időben gondoskodni tudjon az ideiglenes utódodról. Ki nem rúghat, de biztosítanod kell számára az elégséges időt. Elmész a nőgyógyászhoz, elmondod neki, hogy már nem bírsz dolgozni, vagy rosszulvagy, vagy akármi, és ő kiír téged. De nem rúghatnak ki, ne aggódj. Csak akkor rúghat ki, ha lejárna a szerződésed.
2012. jún. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagy köteles szólni a munkáltatónak, hogy elmégy, pláne nem 30 nappal hamarabb, a keresőképtelenség nem az a kategória, amiről értesítési kötelezettséged lenne.


De ha tisztességes akarsz lenni, akkor mondd neki azt, hogy a dokid nem akar engedni dolgozni, mert veszélyeztetett terhes vagy, lezárod a munkáidat, és mondjuk július 2-től táppénzre mégy.


Ki csak akkor rúghat, ha próbaidőn vagy, egyébként nem, mert a terhességed miatt él a felmondási védelem, sőt, július 1-ig még a táppénz alatt sem küldhetnek el rendes felmondással.


Ha a doki kiír aznaptól, akkor már aznap nem kell menned dolgozni, mindegy, mikor ér oda a táppénzes papír.


Jó tanács: a táppénzes papírt fénymásold le, hogy legyen nálad is egy másolat utána postázd.


Mióta dolgozol?

2012. jún. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2011.02.10-óta dolgozom ennél a munkáltatónál. Sajnos csak 4 órában vagyok bejelentve, viszont van hogy 12-t kell dolgoznom, ráadásul álló munka. ezért szerenék elmenni táppénzre, mert már annyira rámszálltak a főnökök, hogy vizsgálatra sem akarnak elengedni, meg hasonló szépségeket művelnek. nem szeretném előre értesíteni szándékomról őket, mert nagyom elegem van mindegyikből.
2012. jún. 23. 11:02
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Ha közlöd a főnökeiddel(de ha jól látom már tudják), hogy babát vársz, nem rúghatnak ki táppénz alatt!!!

Az új törvény a babásokat nem érinti úgy tudom!

Tehát, ha tud róla a munkaadó, akkor nem küldhet el táppénz alatt!

Kérned kell az orvosod, hogy javasolja a táppénzt(hogy veszélyeztetett vagy), és a körzeti orvos ki tud írni!!

2012. jún. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor semmi gond, menj el a nőgyógyászhoz, mondd el neki ugyanezt, amit ide leírtál, és adni fog javaslatot a táppénzen tartásra. Másnap beballagsz a háziorvosodhoz, és ő meg kiír. Be se kell menned a munkahelyedre.
2012. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is dolgoztam egy darabig,a 7.hétig.Aztán mivel már olyan rosszul voltam hogy már nem bírtam bejárni fogtam magam és elmentem a háziorvoshoz elmondtam neki a dolgot h terhes vagyok,voltam már nőgyógyásznál is de már a munka nem megy ilyen rosszullétek mellett.A doki szó néklül kiírt,ezután betelefonáltam a főnökömnek h táppénzen vagyok.Mikor meg megkaptam a kiskönyem bementem vele a munkahelyemre ennyi.Ezután már csak minden hónap végéig el kell juttatnom a táppénzes papírokat.De nem rúghatnak ki ne aggódj! :)
2012. jún. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
megvizsgál a doki mielőtt javaslatot ír, vagy kiír?
2012. jún. 23. 12:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is baromság ez az 1 hónap, hogy akkor kell szólni a munkáltatónak, ilyenkor nem azt kell nézni, hogy neki mi a jó, hanem, hogy te és a baba jól legyetek. Én is fizikai munkát végeztem, és aznap tudta meg a munkáltatóm, hogy babát várok, amikor leadtam személyesen a táppénzes papírt. Elfogadták és nem küldtek el.


34hkm

2012. jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!